Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dítě, které navštěvuje základní nebo střední školu, stojí pořádný balík peněz. Tím, že mu vše potřebné nakoupíte před začátkem školního roku, výdaje rozhodně nekončí.

Kolik letos ještě utratíte za vašeho školáka? VELKÝ PŘEHLED

Prvňáčci
zdroj: Mediafax Prvňáčci
aktualizováno 27.10.2015, 00:53 | 27.10.2015, 00:53 | TN.cz / vrl

Dítě, které navštěvuje základní nebo střední školu, stojí pořádný balík peněz. Tím, že mu vše potřebné nakoupíte před začátkem školního roku, výdaje rozhodně nekončí.

Školní pomůcky, výbava na tělesnou výchovu, nové oblečení. Tyhle výdaje už má většina rodičů se začátkem školního za sebou. Tím to ale rozhodně nekončí. Další peníze musíte investovat v průběhu celého školního roku.

 

Největší položky představují peníze na jídlo a školní obědy, poplatky za kroužky a školní družinu a také poplatky do různých fondů včetně sdružení rodičů. Tyto poplatky se vybírají v každé škole. Jejich výše je ale všude jiná.

 

Tak například cena obědu pro dítě na prvním stupni stojí kolem 25 korun. Měsíčně tak rodiče za jedno dítě platí zhruba 500 korun. Velkou částku utratí rodiče i za různé kroužky či členství ve sportovních klubech. Tam se ceny za měsíc pohybují v řádu stovek.

 

Kdo posílá děti do družiny, musí počítat i s touto položkou. Ceny se hodně liší podle regionů. Měsíčně rodiče utratí od 50 Kč, ale v Praze klidně i 200 korun za měsíc. Školy také od rodičů vyžadují příspěvky do různých fondů. Ty se většinou platí pololetně a stojí kolem 500 Kč.


Tabulka - Roční výdaje za školáka

 

Rodinný rozpočet můžou zatížit i platby za výlety, exkurse či sportovní výcviky. Za jednodenní výlet či exkursi zaplatíte od 200 korun. Ale lyžařský výcvik vás může přijít klidně i na šest tisíc.

 

Dohromady tak školní rok za jedno dítě může vyjít až na 16 tisíc korun. A to jsme sečetli jen naprostý základ.

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana S. 13:47 03.07.2016
No.a to tam ani nepocitaji vybaveni detskeho pokojicku/pripadne nutnost koupe vetsiho byt/.V jedna jedna ve 3 nic moc.No.jo.ale byty pro slusny pracovity lidi nejsou.Ty se davaji tem.co se mnozi jak kry..,a vsechno nici.
Proste mit dite a slusne ho vychovat.je luxus.ktery kazdy mit nemuze.Zvlast v dobe.kdy musite si byt koupit a splacet celej zivot.Navic,kdyz nevite ani jak to bude s praci.
Jindra 19:33 25.11.2015
Opravuji: ZŠ Maršovská
Jindra 19:32 25.11.2015
V Teplicích , MŠ Maršovská se také platí za školní družinu měsíčně 200 Kč