Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Noc filmových nadějí je autorský projekt televize Nova zaměřený na podporu mladých filmových talentů. V rámci slavnostního večera odevzdali zástupci odborné poroty, generálního partnera Slevomat a televize Nova ceny v hodnotě 80 000 Kč. Vyhlášení ...

Desátý ročník Noci filmových nadějí zná své vítěze!

1. místo tvůrci
zdroj: TN.cz 1. místo tvůrci
aktualizováno 10.10.2017, 17:02 | 10.10.2017, 17:02 | TN.cz

Noc filmových nadějí je autorský projekt televize Nova zaměřený na podporu mladých filmových talentů. V rámci slavnostního večera odevzdali zástupci odborné poroty, generálního partnera Slevomat a televize Nova ceny v hodnotě 80 000 Kč. Vyhlášení cen moderovala herečka a bloggerka Marie Doležalová.

Do soutěže se přihlásilo 70 snímků ze středních a vysokých filmových a kreativních škol. Snímky různých žánrů hodnotila odborná porota ve složení: kameraman Jan Malíř, producent Rudolf Biermann, režisér Julius Ševčík a herečky Vanda Hybnerová a Šárka Vaculíková.

 

2. místo, Šimon Štefanides
(Foto: TN.cz)

 

Ocenění získaly tři nejlepší snímky. Třetí místo vybojoval animovaný film "Plody mraků“ autorky Kateřiny Karhánkové z Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Jde o pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Z produkce pražské FAMU pochází i druhý oceněný hraný film "Nehoda“ v režii Šimona Štefanidesa, který letos obstál i v dalších studentských soutěžích. První místo obsadil snímek "Fleur“ od režiséra Olivera Beaujarda z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Příběh poukazuje na vztah mezi osiřelým synem Jáchymem a jeho otcem. Ve filmu se divák dále přesvědčí, že ani v kouzelném světě nemusí být vše ukázkové.

 

3. místo, Kateřina Karhánková
(Foto: TN.cz)

 

Vítězné snímky a další výběr nejlepší studentské tvorby mohli diváci zhlédnout v pátek 6. října na Nově.


 

Moderátorka Marie Doležalová a zástupci Pražského filmového orchestru
(Foto: TN.cz)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře