Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pokud hledáte víc než jen roční plánovač, je jedno, že jste diář pro rok 2018 ještě nekoupily. Nenechte se svázat kolonkami a předepsanými daty, pokud máte ráda svobodu a kreativitu, máme pro vás tipy, které vás budou bavit víc než odškrtávání úko...

Ještě nemáte nový diář? Nevadí, začít můžete kdykoli

Diáře a deníčky - 2
zdroj: oficiální zdroj Diáře a deníčky - 2
aktualizováno 10.01.2018, 00:19 | 10.01.2018, 00:19 | doma.cz

Pokud hledáte víc než jen roční plánovač, je jedno, že jste diář pro rok 2018 ještě nekoupily. Nenechte se svázat kolonkami a předepsanými daty, pokud máte ráda svobodu a kreativitu, máme pro vás tipy, které vás budou bavit víc než odškrtávání úkolů v klasickém diáři.

Co vlastně od diáře potřebujete? Zapsat si důležité schůzky, svěřené úkoly a domluvená setkání s kamarádkami? Sepsat, kdy chcete vyrazit ke kadeřnici, co nesmíte zapomenout vyřídit v bance a co je třeba doplnit do špajzky i lednice? Nebo chcete mít na očích své novoroční předsevzetí, životní misi, cíl, který jste si rozhodla co nejdříve splnit a ke kterému krůček po krůčku směrujete? Na to jsou často ohraničené stránky a škatulky diáře krátké.

 

Zapátrali jsme místo vás v možnostech, které si nyní nabízejí, a snad se vám trefíme do vkusu.


MĚSÍČNÍ PLÁNOVAČ


Pokud neřešíte ani tak dílčí úkoly, ale chcete vidět, jak postupujete ve svých snech a dlouhodobých úkolech, je ideální měsíční plánovač. V něm máte pěkně na očích přehled, kolikrát jste byla cvičit, jestli poctivě docházíte na lekce angličtiny i kolik nových slovíček jste se nabiflovala doma. Máte pěkně na očích celý měsíc a můžete zapisovat, odškrtávat splněné, zvýrazňovat deadliny i nové výzvy.


Náš tip: Měsíční plánovač (220 Kč, dostupný na kasmidas.cz). Nedatovaný měsíční plánovač na 12 měsíců. Každá dvojstrana představuje měsíc a nabízí úhledný přehled pro vaše plány i povinnosti.

 

Diáře a deníčky - 10
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diáře a deníčky - 9
(Foto: oficiální zdroj)

 

Nemusíte si pořizovat klasický papírový zápisník, zkuste si třeba jen vytisknout listový měsíční plánovač a mějte ho na praktickém místě pěkně na očích, třeba na lednici nebo vaší motivační nástěnce. To vám pomůže udržet si o úkolech přehled a neodkládat je.


Náš tip: Blogerky z A Cup of Style mají nejen svůj diář a motivační diář, ale na svém blogu zveřejnily ZDARMA i měsíční plánovač v krásném minimalistickém designu. Holky sice cílí na mladší publikum, ale plánovač se bude určitě líbit i vám. A navíc budete pro svou dceru trendy bohyní.

 

Diáře a deníčky
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojuje vaše dítě se sebevědomím? Těchto 14 úkolů mu změní život
10 skvělých triků a rad, jak udržet v domácnosti pořádek
Chci přestat kouřit: 10 rad, jak pracovat s motivací


NEDATOVANÝ DIÁŘ


Kdo říká, že musíte začít 1. ledna? Na trhu seženete nedatované diáře, se kterými lze začít kdykoli a lépe budou svědčit vaší rebelské duši. A záleží jen na vás, zda si do nich budete zapisovat povinnosti na denní, týdenní či měsíční bázi, zda se k diáři dostanete denně nebo nárazově. Na stránkách je rovněž dost prostoru pro vaši kreativitu, okamžité nápady, malůvky a jakýkoli další styl sebevyjádření.


Náš tip: Dombrovská Michaela, Novotná Blanka: Kreativní diář, Návod na vlastní originál (Grada, 199 Kč). V knize se dozvíte, jak si naplánovat rok, měsíc, týden i den. Místo se najde i na nápady, projekty či návyky. A to vše dozdobí originální kresby nebo koláže. Kreativní diář může začínat kdykoliv a bude vám dělat radost každý den.

 

Diáře a deníčky - 11
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pokud nejste na malůvky, máte radši minimalistický styl, a chcete si hlavně zapisovat, zvýrazňovat, poznamenávat vše podstatné a stavět si na papíře podobu svých snů, vsaďte na zápisník, který vás nelimituje jen předtištěnými kolonkami, ale nabízí i čisté stránky, připravené na jakýkoli váš nápad.

 

Náš tip: Milovnicím elegantního vzezření se zalíbí růžový nebo černý zápisník Doller (399 Kč, dostupný na doller.cz). Díky svým originálním funkcím poslouží jako organizovaný nástroj seberozvoje a sebemotivace. Měj své sny, plány a nápady na jednom místě a využívej svůj čas efektivněji.

 

Diáře a deníčky - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diáře a deníčky - 13
(Foto: oficiální zdroj)

 

VLASTNÍ ŽIVOT POD KONTROLOU


Začátkem ledna většina z nás bilancuje, ohlíží se za minulým rokem, plánuje ten budoucí. Jenže rok je dlouhá doba a možná si ani nevzpomenete, co jste si předsevzala před rokem, co pro vás bylo důležité, co jste si myslela, jakými lidmi se obklopovala, jaké hodnoty zastávala. I v tom se vyvíjíme a proměňujeme. Máme pro vás dva tipy, které vám pomohou udržet i celistvější obraz a dát svému životu řád a nadhled.
 

Náš tip: Éteričtějším a kreativním povahám se bude líbit 7 let den po dni s Lénou Brauner (CPress, 399 Kč, více info na www.7letslenoubrauner.cz). Magických 7 let, během kterých se prý všechny buňky našeho těla kompletně vymění. Změní se možná i naše povaha, přístup k životu, naše hodnoty, lásky, lidé a věci kolem nás… Naplňte tento deník během 7 let svými postřehy z každého vašeho dne, uložte do něj své vzpomínky, emoce, prožitky... Můžete se ohlížet do minulosti i plánovat budoucnost. Přehodnotit své předloňské názory, těšit se na další rok. Diář doprovází křehké ilustrace a roztomilé víly z pera populární ilustrátorky Lény Brauner.

 

Diáře a deníčky - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diáře a deníčky - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diáře a deníčky - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

Náš tip: Pokud hledáte zápisník s dospělejším vzezřením, na podobném principu funguje i deník Tam&Zpět (499 Kč, dostupný na tamazpet.com). Deník Tam & zpět je jednoduchý prostředek k zapsání si svého soudobého já v rozmezí pěti let. Na každý den je připravena jedna unikátní otázka, které se bude ve stejném znění opakovat po dobu pěti let, a to vždy v toto konkrétní datum. Jak plyne čas, vyvíjí se i odpovědi na ty stejné otázky, které jsou s ročním odstupem psány pod sebou. A právě pomocí nich vznikne jedinečná kronika části vašeho života!
 

Diáře a deníčky - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diáře a deníčky - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diáře a deníčky - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře