Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Třetí potomek prince Williama a vévodkyně Kate se jmenuje Louis Arthur Charles. Na twitteru to oznámil Kensingtonský palác, kde rodina žije. Na odhalení jména čekali lidé od pondělního dopoledne, kdy se princátko narodilo.

Konečně odhaleno! Kate a William zveřejnili jméno třetího potomka

Kate a William se radují z třetího potomka - 4
zdroj: Profimedia Kate a William se radují z třetího potomka - 4
aktualizováno 27.04.2018, 15:49 | 27.04.2018, 15:43 | doma.cz

Třetí potomek prince Williama a vévodkyně Kate se jmenuje Louis Arthur Charles. Na twitteru to oznámil Kensingtonský palác, kde rodina žije. Na odhalení jména čekali lidé od pondělního dopoledne, kdy se princátko narodilo.

Přesně čtyři dny po narození zveřejnila královská rodina jméno druhého syna prince Williama a vévodkyně Kate. "Vévoda a vévodkyně z Cambridge s radostí oznamují, že jejich syna pojmenovali Louis Arthur Charles," uvedl Kensingtonský palác.

 

Princovo jméno bude pro každodenní záležitosti zkráceno. "Dítě bude známo jako Jeho Královská Výsost princ Louis z Cambridge," doplnil na twitteru Kensingtonský palác, kde oblíbený královský pár se svými dětmi žije.

 

Malý princ se jmenuje Louis po lordu Mountbattenovi, který byl posledním místodržitelem v Indii před vyhlášením nezávislosti v roce 1947. Jeho prababička byla královna Victoria a jeho sestra, princezna Alice z Battenbergu byla matkou prince Philipa.

 

Lord Mountbatten tak byl zároveň strýcem prince Philipa, manžela královny Alžběty II. i jejím bratrancem z druhého kolene. Philipa vždy podporoval a sblížil se také s princem Charlesem, který je dědečkem nového princátka.

 

Arthur bylo prostřední jméno bývalého britského krále Jiřího VI., otce královny Alžběty II. Charles se zase jmenuje dědeček malého prince. Louis a Arthur se nacházejí i celém jménu prince Williama a také princ George je třetím jménem Louis.

 

 

Třetí potomek Kate a Williama přišel na svět v pondělí jen minutu po 11. hodině. První veřejné vystoupení absolvoval jen sedm hodin poté na schodech londýnské nemocnice Svaté Marie. Poté ho rodiče odvezli domů.

 

Více než 100 tisíc Britů si na jméno novorozeného prince vsadilo. V posledních hodinách vedl u sázkařů Albert, favoritem byl i Alexander, Arthur, James či Philip. Louis byl až na konci první desítky s kurzem 14:1.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře