Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už potřetí se můžeme těšit na festival Lávka River Stage. TN.cz a Voyo jsou mediálními partnery. Lávka začíná v úterý 31. července ve 21:00 hodin.

Lávka River Stage potřetí v Praze. Přijďte, budete vítáni

Lávka River Stage
zdroj: Oficiální zdroj Lávka River Stage
aktualizováno 27.07.2012, 15:26 | 27.07.2012, 15:00 | doma.cz

Už potřetí se můžeme těšit na festival Lávka River Stage. TN.cz a Voyo jsou mediálními partnery. "Lávka" začíná v úterý 31. července ve 21:00 hodin.

Přesně v polovině prázdnin ožije vltavská laguna u Karlova mostu uměním! Už potřetí se kulturní Praha může těšit na festival Lávka River Stage a speciální pódium, na kterém se odehrají dechberoucí vystoupení kořeněná úchvatným nasvícením a v současnosti čím dál oblíbenějším video-mappingem! Propojení živých umělců, video-mappingu a interaktivních projekcí uvidíte v Čechách vůbec poprvé!

 

Už 31. července startuje třetí ročník Lávka River Stage festivalu, který bude probíhat celý srpen každé úterý, čtvrtek a neděli pod záštitou primátora města Prahy - Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc. Festival pořádá klub Lávka ve spolupráci s Cique Garuda.

 

Lávka River Stage
(Foto: Oficiální zdroj)

 

LRS, to je moderní divadlo, tanec, nový cirkus, balet, opera, hudební vystoupení, fire show, artistická čísla a interaktivní projekce. To vše přímo na Vltavě u Karlova mostu a letos ještě ve větším stylu než v minulých letech. Návštěvníci se mohou těšit na větší pódium, větší světelnou a projekční show a větší zážitek! Ve třech datech – 12.; 19. a 26. se navíc můžete těšit na velký baletní soubor Bohemia Balet! Svou roli sehraje i samotná řeka Vltava.

 

„Jsme moc rádi, že se třetí ročník festivalu Lávka River Stage podařilo posunout o pořádný kus dál a už teď víme, že propojení všech zmiňovaných prvků bude brát dech. Pro domácí publikum to bude jedinečná příležitost nahlédnout nejkrásnější části našeho hlavního města z nové perspektivy a zahraniční turisté si budou odvážet zážitek, který jen potvrzuje pověst Prahy jako nádherného města s kulturou světové úrovně“, dodává mluvčí festivalu Ladislav Zeman.

 

Poprvé si v České republice můžete vychutnat vizuální show, která propojuje aspekty živého vystoupení, video-mappingu a interaktivních projekcí, pomocí kterých je vyprávěn příběh nekonečné lidské imaginace.

 

Účinkující:

 

ATI – námět a režie
 

Umělec, jež se zabývá novým cirkusem audiovizuálními performance. Ati se věnuje cirkusovému umění od roku 1996. Postupně propadá různým disciplínám, hledajíce propojení starého světa pod velkým stanem, moderního divadla a digitálních technologií. Na své cestě prochází rozličnými soubory a se svým vystoupením cestuje po Evropě, Rusku, Číně a Indii. V roce 2008 zakládá skupinu Cirque Garuda jež se věnuje novému cirkusu a vizuálním představením. Inklinuje k experimentálním technikám jako je kontaktní žonglování, cube act a rue cyr ale ovládá i klasické disciplíny. V poslední době začleňuje do svých vystoupení interaktivní a mapping projekce.
www.atisphere.eu

 

CIRQUE GARUDA – nový cirkus
 

je skupina umělců, jejímž ústředním záměrem je citlivé propojování žonglérských technik, fire show, akrobacie, fyzického divadla, klasické klaunérie
s odkazem tradičního i nového cirkusu. Garuda vzniká v roce 2007, její jednotliví členové profesionálně vystupují již od roku 1997 v rozličných skupinách a pouličních divadlech, skrze která se potkávají pro vzájemnou spolupráci, jež vyúsťuje tímto projektem. Příběh dramatického představení je nejen hypnotickou hrou, ale i tanečním a hereckým vystoupením s neodmyslitelnými výrazovými prostředky.
www.cirquegaruda.cz

 

Lávka River Stage
(Foto: Oficiální zdroj)

 

STRING LADIES – smyčcové nástroje
 

Netradiční hudební skupinu String Ladies tvoří Eliška Dvorská (1. housle), Kateřina Zíková (violoncello) a 2. housle hostují Jaroslava Kleinová, Anna Jírovcová, Pavla Dubná. String Ladies vystupovaly na mnoha prestižních a společenských akcích, mezi které patří vystoupení v Sacre Coeur – módní přehlídka moderovaná Ivou Kubelkovou, hudební doprovod na turné Daniela Landy 2008, křest nového katalogu Klenoty Aurum – Skybar hotelu Hilton, slavnostní otevření hotelu Kempinski za přítomnosti pražského primátora MUDr. Pavla Béma, oblíbené Rabování v divadle Rubín, Opera House Parties-Mykónos Řecko, a na velmi prestižní společenské akci v Londýně v Mandarin Orient hotelu. Již v minulosti dívky vystupovaly v mnoha zábavných televizních programech (Gogo show, Zlatá hokejka apod.) a také absolvovaly dvouměsíční turné po italské Sardinii.

 

String Ladies – to je spojení atraktivního vzhledu s virtuózním hraním na smyčcové nástroje – klasické i elektrické.
www.stringladies.cz

 

BOHEMIA BALET – tanec
 

Bohemia Balet je soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, v něm vystupují absolventi a studenti školy. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové.Za dobu své existence se soubor vyvinul v ambiciózní soubor mladých tanečníků, mnohdy laureátů mezinárodních soutěží. Představení Bohemia Baletu se vyznačují nejen technickou vyspělostí, ale přinášejí na scénu i radost a entuziasmus mladých tanečních interpretů.

 

lávka river stage 2011 - 2
Festival Lávka River Stage 2011 (Foto: Oficiální zdroj)

 

Dramaturgie je vytvářena s ohledem na složení souboru, umožňuje rozvoj uměleckých schopností studentů – budoucích tanečních profesionálů a zároveň obohacuje repertoárovou nabídku na české taneční scéně. Za dobu existence získal soubor několik ocenění a vytvořil mimořádné projekty i v profesionálním kontextu, vystupuje na domácích i zahraničních scénách, je zván na festivaly a taneční přehlídky /Německo, Francie, Slovensko, Polsko, USA, Japonsko, Kolumbie, Portugalsko, Kambodža/ . Záběr repertoáru je velmi široký, zahrnuje ukázky klasického baletního repertoáru, současné choreografické kompozice i lidové tance domácí i cizí.
www.bohemia-balet.cz/

 

MARKÉTA MÁTLOVÁ – operní zpěv
 

Studuje na Hudební Akademii múzických umění v Praze. Na koncertních pódiích účinkuje s tělesy, jako jsou: Aqen Ensemble Wien, Janáčkova komorní filharmonie, Vivaldi Orchestra Praga, Beethoven Trio, PSMU, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Ensemble Martinů a další.

 

Stala se laureátkou mnoha soutěží, například International Competition Emmy Destinn, Ad honorem Mozart, Duškova soutěž a Yamaha Vocal Scholarship. Představila se jako Bastienka (Bastien und Bastienne), Zerlina (Don Giovanni), Královna noci (Kouzelná flétna) v operách W.A.Mozarta, dále pak G.Donizetti – Luigia Boschi (Viva la mamma!), A.Dvořák – Kuchtík (Rusalka), G.Puccini – Jitřenka (Tosca), G.F.Haendel Dafne (Apollo a Dafne) na podiích například Národního Divadla v Praze, Divadla F.X.Šaldy, Divadla J.K Tyla, Wexford Opera Festival, International Opera Festival Macau

 

Pro sezónu 2009 připravila operu B. Brittena Death in Venice ve Státní opeře v Praze a koncertní turné po Japonských metropolích za doprovodu Beppu Symphonic Orchestra, kde se představila jako Královna Noci (W.A:Mozart) nebo Rusalka (A.Dvořák). V roce 2009 byla také pozvána koncertovat například v Macau či Pekingu (Čína).

 

lávka river stage 2011 - 14
Festival Lávka River Stage 2011 (Foto: Oficiální zdroj)

 

Na jaře 2010 se představila opět jako Královna Noci a jako Lakmé (L. Delibes) s Teplickou Filharmonií a v průběhu roku je pozvána například na koncertní vystoupení v Sýrii, na recitál v Itálii a koncertní turné v Číně. Během podzimu 2010 bude točit své sólové CD. V roce 2011 se představí v Bachově oratoriu Janovy pašije na německém hudebním festivalu v st.Georgenu pod vedením dirigenta Helmuta Frankeho.
www.marketamatlova.com

 

PETRA PERLA NÔTOVÁ – operní zpěv
 

Studium operního zpěvu absolvovala na VŠMU v Bratislavě u prof. V.Stracenské. Ještě během studia byla oceněna v rakouské soutěži Sommer-akademie druhým místem a v Mezinárodní pěvecké soutěži M.Š.-Trnavského třetím místem. V současné době studuje u americké sopranistky Nancy

 

Od roku 2006 přijímá nabídku angažmá v Národním divadle Praha, kde se s velkým ohlasem představuje v roli Noriny v Don Pasquale. Následuje turné po Japonsku jako Susanna v Le nozze di Figaro. Poté přicházejí další role – Lénio v Řeckých pašijích, Barče v Hubičce, Musetta v La Bohéme. Roli Servilie ztvárnila v úspěšné inscenaci La clemenza di Tito, kterou režírovali slavní Ursel a Karl-Ernst Herrmannovi.

 

Její rozsáhlá koncertní činnost ji zavedla do Rakouska, Německa, Itálie, Česka, Maďarska, Slovenska. Spolupracovala s významnými dirigenty, jakými jsou Asher Fish, Jiří Bělohlávek, Heiko Mathias Förster, Alessandro De Marchi, Oliver Dohnányi, Jiří Kout, Rastislav Štúr, Jaroslav Kyzlink, Peter Feranec a další.

 

lávka river stage 2011 - 11
Festival Lávka River Stage 2011 (Foto: Oficiální zdroj)

 

Z poslední doby lze připomenout zejména hostování v Palau de les Arts ve Valencii v opeře La Belle et la Bete a nahrávku soundtracku k filmu The Magic Flute pro kanadskou Sullivan Home Entertainment.

 

KRISTÝNA VLČKOVÁ - akrobacie
 

Po ukončení střední školy studovala 3 roky ve Francii cirkusovou školu v Bordeaux. Kristýna žongluje s míčky, kužely, chodí na chůdách, dělá ohnivá vystoupení (žonglování s ohněm, fakírské ukázky, skákání přes ohnivá švihadla), párovou akrobacii její hlavní discilínou a zaměstnáním je akrobacie a chůze na volném laně.

 

PETR KREJČÍK - videomapping
 

S projekcemi začal na sklonku roku 2004, jako občasný vj na techno parties, s postupnou zálibou v op-artových minimalistických schématech. V roce 2009 začíná nevyhnutelně inklinovat k nové disciplíně vizuálního umění – mappingu. S projekty jako Luminiscent-Drive, Macula, Moire nebo Oko3 spolupracoval na řadě mappingových a videoprojekčních instalací v Čechách i zahraničí.
www.petrkrejcik.com

 

ING. MARTIN ZRCEK – interaktivní projekce
 

Stále se snaží objevovat nové možnosti běžně používaných grafických systémů a divákovi tím zaručit originalitu divadelního vystoupení. V rozhraní vvvv vyvinul nový částicový systém, který bude základem jedné z projekcí na Lávka River Stage 2012. Jeho záměrem je obrazem podpořit výrazovost pohybu tanečníků a interaktivitou jim dát možnost hrát si se svými vlastními stíny na podlaze i na plátně za nimi. Na představení používá metody, které jste zatím neměli možnost vidět.

 

lávka river stage 2011 - 5
Festival Lávka River Stage 2011 (Foto: Oficiální zdroj)

 

Od listopadu 2006 pracuje jako programátor a výzkumník pro Mezinárodní centrum moderního umění CIANT. Spolupracoval na projektu Immediate: GOLEM a dalších akcích této laboratoře. V současnosti se věnuje přípravě představení Uomo Avatar – Straw Man na Nové scéně Národního divadla, výzkumnému projektu spolupráce umělců s hendikepovanými lidmi CATCH, externě spolupracuje se společností Uberact v Londýně, spoluzaložil a podporuji Občanské sdružení ProBenešov a hlavně připravuji novou interaktivní projekci na vystoupení Lávka River Stage 2012.
 

6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře