Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

S Lucií Benešovou, která hraje zlou ředitelku v seriálu Gympl, o tom, jak se nezbláznit z neobvykle početné rodiny, a ještě k tomu chodit do práce...

Lucie Benešová z Gymplu: Stará se o čtyři děti, ohaře, kocoura a manžela

Lucie Benešová - 6
zdroj: Jakub Deml Lucie Benešová - 6
aktualizováno 24.04.2013, 00:00 | 24.04.2013, 00:00 | doma.cz/em

S Lucií Benešovou, která hraje zlou ředitelku v seriálu Gympl, o tom, jak se nezbláznit z neobvykle početné rodiny, a ještě k tomu chodit do práce...

Krásná a atraktivní blondýnka Lucie Benešová hraje v seriálu Gymplu neobyčejně nesympatickou pedagožku, ale v civilu je jejím opakem. Pokud jste to nevěděli, je manželkou herce Tomáše Matonohy a spolu vychovávají čtyři děti jako stupínky.

 

Natáčet Gympl jste prý začala s úplně malým miminkem...


Laře byly dva měsíce, když jsme začali točit. Je to zvláštní, ale opravdu se to dalo zvládnout v pohodě, Lara byla moc hodné miminko, celý den spinkala nebo papala. Do toho jsem měla babičky a manžela, takže jsem měla jsem dobré pomocníky.

 

Jste z velké rodiny a plánovala jste ji, nebo to byla náhoda?

 

Já jsem jedináček (směje se). Velkou rodinu jsem neplánovala, tak nějak mi ji osud přivanul, byla to náhoda. Kdyby mi někdo v mých osmnácti letech řekl, že budu mít čtyři děti, asi bych se mu vysmála. Ale co čas přinesl, to jsem přijala.

 

Podívejte, jak jí to sluší:

 

Fotogalerie

1 / 6 Otevřít fotogalerii

 

Co kdybyste nám děti trochu představila? Ať v tom nemáme zmatek.

 

Začneme od nejstaršího. Luciánovi je šestnáct, chce jít na počítačově zaměřenou školu. Sáře je čtrnáct, je na základce, ráda tančí a asi bude chtít být učitelkou. Štěpánkovi je sedm, je prvňáček, tam je to docela náročné, úkoly a všechny ty povinnosti, a Laře je rok a dva měsíce.

 

Vypracovali jste rodinný harmonogram?

 

Máme na lednici časy, kdy pracuju, tam se vždycky dopisuje, kdo hlídá. Manžel hodně pomáhá, děti nemám jenom já, jak vždycky říkám (směje se). I děti pomáhají, kdo zrovna nemá kroužek, tak hlídá. Buď Sára, nebo Lucián.

 

Manžel je určitě také vytížený, to může být problém...

 

Teď právě jsme to docela skloubili, vyšel mi vstříc, práce nevzal tolik. Teď jsem spíš já pracovně vytíženější. Ale je pravda, že zrovna má premiéru. Je to spíš improvizace, takže to nezkoušel. Obdivuji, že je takový kaskadér, neví, co přesně bude večer hrát. Tak jsem zvědavá, má to být vtipné...

 

Děkujeme, že hlasujete v TýTý pro osobnosti a pořady Novy. Hlasujte ZDE!

 

Kdo z vás dvou je při výchově dětí ten klidnější?

 

Myslím si, že muži mají míň trpělivosti na děti. Tomáš někdy bouchne víc než já, klidnější bývám já, ale jinak děti má hrozně rád. Je skvělý táta, za děti by dýchal.

 

Lucie Benešová - 1
(Foto: Jakub Deml)

 

Sama nikdy nekřičíte?

 

To víte, že jo, když je zle, zvýším hlas. Ale snažím se nekřičet, to není při výchově dobré. Nejsem robot, někdy to ujede, když už vás opravdu děti naštvou, tak se nedá nic dělat. Jinak se snažím řešit to v klidu.

 

Zbývá čas na romantické chvíle s manželem?

 

Určitě. Teď zrovna jedeme na tři dny do hotelu v Mariánských Lázních, na wellness pobyt s dobrou večeří, na vínko. Tak se moc těším, že si tam spolu řekneme i věci, na které nebyl čas.

 

PSALI JSME:

 

Ordinace: Radíte Zdeně poničené nevěrou. 10 vašich nejlepších rad

 

A čas na péči o krásu? Opravdu nevypadáte jako maminka čtyř dětí...

 

(Směje se) Nemůžu dávat návody. Jsem stále v pohybu, v akci, rozjetá, pořád něco vymýšlím. Když jsem měla míň práce, míň jsem toho stihla. Dneska otevřu oči a od rána mám pocit, že běžím závod. Ale ono to fakt jde. Ráno, než jdu na natáčení, vyperu prádlo, připravím jídlo na večeři, pak vystřelím a všechno - musím to zaklepat - stíhám.

 

Lucie Benešová - 2
(Foto: Jakub Deml)

 

Jak jste se ocitla v Gymplu?

 

S Lenkou Hornovou, která celý projekt vymyslela a je výkonná producentka, jsem pracovala léta v Prásku, tam jsme se skamarádili, od té doby se známe, to už je deset let. Před rokem mi volala, že se točí pilotní díl a že bych hrála svůj protipól. Ale říkala: Plno lidí si myslí, že to nezvládneš, protože jsi křehká blondýna, tak jim to musíme dokázat. To jsou ty naše škatulky, že černovlasí hrajou zlé, blonďatí musí být hodní. Natočili jsme pilota, všichni byli nadšení...

 

A vy jste otěhotněla...

 

Ano. Naštěstí se na schválení pilotního dílu čekalo tři čtvrtě roku. Vklínila jsem těhotenství mezi pilotní díl a první natáčení seriálu. Stihla jsem porodit a hned nastoupit do Gymplu.

 

To se nedá naplánovat, nebo ano?

 

(Směje se) Ne, to opravdu ne. To byla úžasná náhoda, a stejně na mě ještě čekali dva měsíce. A musím říct, že miminko bylo přání manžela, které jsem mu splnila. Moc chtěl, abychom měli ještě jedno miminko. Jemu dělá dobře, když má velkou rodinu, nějak se pro to narodil. Říká, že člověk je na světě, aby měl děti, že jiný, lepší důvod zatím nenašel. Takže se podle toho řídíme - ale mně už to stačí.

 

Opravdu páté miminko neplánujete?

 

Ne, to už ne. Každé dítě musí mít individuální přístup a není legrace to skloubit, musíte se jim věnovat. Už to stačí, víc by bylo harakiri. Ti dva jsou v pubertě, do toho prvńáček, do toho miminko. Miminko je nejlepší, nejhodnější. Když s nimi někam jedete, už i ten prvňák protestuje. Miminko vezmete, jedete do přírody, za kamarádkou, je mu to jedno, všude se těší.

 

Gympl: Lucie Benešová

 

Puberťáci se asi už tolik netěší, že...

 

Na Luciánovi už nic nezměním, teď se jenom budu dívat, jak jsem ho vychovala. Jen musíme počkat nějakou dobu, než se osamostatní, protože on chce odejít už teď (směje se). Ale to ještě nejde, ještě si s námi dá teď v létě dovolenou. Sice protestuje, ale nedá se nic dělat. Bereme mu k moři motorku, říkala jsem: Můžeš si někam celé dny jezdit, ale budeš s námi. Tři týdny ho v Praze nenechám, to ani náhodou. Sára díky tomu, že je holčička, tak se snaží pomáhat se Štěpánkem i s Larou. Když řeknu, jdeme se projít s Larou s kočárkem, Sára jde ráda. Lucián samozřejmě nejde. Musím je všechny pořád hlídat, nenápadně, ale hlídat.

 

PSALI JSME:

 

Lukáš Hejlík z ORDINACE říká: Byl jsem číslo, manželka mě zkrotila!

Princezna ze mlejna v Ordinaci! Jak se to stalo? VELKÝ ROZHOVOR

 

 Kdo vaří?

 

Já (směje se). Pořád, každý den. Nákup činí šest sedm tašek dvakrát týdně. Na jídlo jsem přísnější, nikoho se na nic neptám, nandám na jeden talíř rybu, na druhý zeleninu, na třetí brambory, a každý si vezme, na co má chuť. Když si někdo neklovne ryby, tak se nezlobím, ale abych vařila každému zvlášť, čtyři jídla, to nejde. Nebo si dojdeme na oběd, dojdeme si na pizzu, na těstoviny, na sushi, to máme celá rodina rádi, kromě toho nejmenšího, Štěpánka. Vařím jídla do půl hodiny, dám si u toho sklenku dobrého vína a vím, že do půlhodinky, než to dopiju, mám to hotový. A hodně zeleniny, spíš lehčí jídla než abych dělala omáčky. Málokdy něco zbyde.

 

Psa asi nemáte, to už by bylo příliš...

 

Máme (směje se). Našli jsme ho v Řecku, vypadá jako maďarský ohař, je to rasa řeckého honiče. Ležela v hrozném stavu u silnice, dneska je to nádherná fena. Já jsem ji viděla z auta, manžel nechtěl ani slyšet, ale já a děti jsme ho přemluvily. Přijeli jsme domů, Tomáš vystoupil a já říkám: Děti, sedněte do auta, jedeme zpátky. Tomáš se zajímal kam, zamluvila jsem to. Vtáhla jsem psa do auta, přivezla do pronajatého domečku. A Tomáš: Ven! Fena vypadala hrozně, v očích měla klíšťata. Říkám: Klid, jedeme k veterináři, uvidíme, co se dá dělat. Odpověděl:  Dobře, pár dní ji tady nechte, ale až ji dáte do pořádku, někomu jí dáme. A pak s námi jela (směje se). A jak je věrná, miláček, úžasný pes, nikdy na nás nezavrčela. Máme z ní strašnou radost. Manžel ji má moc rád. Takhle jsme našli i kocoura, to Tomáš vyhrožoval rozvodem, a kocour s námi nakonec zůstal (směje se).

 

Kde jste se inspirovala pro postavu, kterou hrajete v Gymplu? Znáte nějakou takovou dámu?

 

Jsem ráda, že žádnou takovou paní neznám (směje se). Ani bych se s ní asi nebavila. Ale zase mě to baví hrát, je tam o čem hrát. I když teď se něco děje, paní se začíná měnit, točíme novou řadu. Ale doufejme, že mi tam trošku té megery zůstane, protože to mě opravdu baví.

 

Lucie Benešová - 5
(Foto: Jakub Deml)

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře