Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zpěvačka pečuje o zvířata, koncertuje na svůj věk až neuvěřitelně často a zároveň touží po vnoučátku. To však nejvíce záleží na její dceři Kateřině.

Marta Kubišová: Chtěla bych být babičkou

Kubišová
Kubišová
aktualizováno 10.08.2011, 16:35 | 10.08.2011, 00:01 | doma.cz/em

Zpěvačka pečuje o zvířata, koncertuje na svůj věk až neuvěřitelně často a zároveň touží po vnoučátku. To však nejvíce záleží na její dceři Kateřině.

Legendární zpěvačka a bojovnice za práva zvířat rozhodně nevypadá na to, že se narodila v roce 1942. Také její aktivity neodpovídají jejímu věku, je totiž nesmírně akční a vedle koncertů a další práce pečuje o menší zoologickou zahradu, jak ostatně vyplývá z následujícího rozhovoru, který našemu magazínu exkluzivně poskytla.

 

Jak vypadá pracovní den Marty Kubišové?

 

Jsou dny, kdy jedu do psího útulku, často i vzdálenějšího, pak vstávám kolem páté hodiny ranní, v osm se odjíždí. Pak může dojít k malému zápasu s temperamentním pejskem, jiný je třeba naopak zas tak klidný, že ho musím zdvihnout, aby se vůbec díval do kamery. No a co se týká koncertů, je-li koncert na Slovensku, jede se už ráno a vracím se v noci, je-li v Čechách, začíná ten blázinec naštěstí až odpoledne.

 

Doma musím zařídit, aby dcera přijela vyvenčit a nakrmit zvířata. Pak se v noci vrátím a znovu je vyvenčím, protože mám doma menší zoo. A když je den jako je dnes, kdy mám jen tiskovou konferenci, jsem ve velkém klidu. Odpoledne přijede dcera a také se budu věnovat zvířatům.

 

PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S MARTOU KUBIŠOVOU:

 

 

Kde všude koncertujete?

 

Mám koncerty po celých Čechách, někdy se letí i za krajany. Mám dvě kapely: Petra Maláska a Karla Štolby. Hlavní můj přístav je samozřejmě divadlo Ungelt.

 

Měla jste někdy tendenci brát si zvířata z útulku domů, protože jste je litovala?

 

Ze začátku jsem měla tu tendenci, pak jsem se naučila říkat si: Kluci a holky, však on si vás někdo vezme. Zatím jsem tak učinila jen v případě koček a kocourů, pejska mám jednoho a koupila jsem si jednu fenku. Strašně se mi líbila.

 

Kolik máte doma zvířat?

 

Mám šest zvířat, jednu kočku z útulku, tři kocouři jsou nalezenci, jeden z nich třeba zpod kontejneru, pak mám devítiletého pejska a na podzim jsem si přinesla malou jorkšírku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tereza Pergnerová: Lidé mě asi budou nenávidět

Paris Hilton zhubla, vypadá jako víla. Jak to dělá?

Agáta Hanychová je už s miminkem doma!

Agáta Hanychová porodila syna Kryšpína

 

Máte dvaatřicetiletou dceru. Chtěla byste už být babičkou?

 

Asi jsem zavinila její nechuť k sňatku a vnoučatům. Začala jsem o tom mluvit předčasně, když jsem kupovala auto. Řekla jsem něco v tom smyslu, že tam jdou dobře situovat sedačky na miminko. A Káťa mi povídá: Mělas mě v sedmatřiceti, tak co!

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře