Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zpěvačka pečuje o zvířata, koncertuje na svůj věk až neuvěřitelně často a zároveň touží po vnoučátku. To však nejvíce záleží na její dceři Kateřině.

Marta Kubišová: Chtěla bych být babičkou

Kubišová
Kubišová
aktualizováno 10.08.2011, 16:35 | 10.08.2011, 00:01 | doma.cz/em

Zpěvačka pečuje o zvířata, koncertuje na svůj věk až neuvěřitelně často a zároveň touží po vnoučátku. To však nejvíce záleží na její dceři Kateřině.

Legendární zpěvačka a bojovnice za práva zvířat rozhodně nevypadá na to, že se narodila v roce 1942. Také její aktivity neodpovídají jejímu věku, je totiž nesmírně akční a vedle koncertů a další práce pečuje o menší zoologickou zahradu, jak ostatně vyplývá z následujícího rozhovoru, který našemu magazínu exkluzivně poskytla.

 

Jak vypadá pracovní den Marty Kubišové?

 

Jsou dny, kdy jedu do psího útulku, často i vzdálenějšího, pak vstávám kolem páté hodiny ranní, v osm se odjíždí. Pak může dojít k malému zápasu s temperamentním pejskem, jiný je třeba naopak zas tak klidný, že ho musím zdvihnout, aby se vůbec díval do kamery. No a co se týká koncertů, je-li koncert na Slovensku, jede se už ráno a vracím se v noci, je-li v Čechách, začíná ten blázinec naštěstí až odpoledne.

 

Doma musím zařídit, aby dcera přijela vyvenčit a nakrmit zvířata. Pak se v noci vrátím a znovu je vyvenčím, protože mám doma menší zoo. A když je den jako je dnes, kdy mám jen tiskovou konferenci, jsem ve velkém klidu. Odpoledne přijede dcera a také se budu věnovat zvířatům.

 

PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S MARTOU KUBIŠOVOU:

 

 

Kde všude koncertujete?

 

Mám koncerty po celých Čechách, někdy se letí i za krajany. Mám dvě kapely: Petra Maláska a Karla Štolby. Hlavní můj přístav je samozřejmě divadlo Ungelt.

 

Měla jste někdy tendenci brát si zvířata z útulku domů, protože jste je litovala?

 

Ze začátku jsem měla tu tendenci, pak jsem se naučila říkat si: Kluci a holky, však on si vás někdo vezme. Zatím jsem tak učinila jen v případě koček a kocourů, pejska mám jednoho a koupila jsem si jednu fenku. Strašně se mi líbila.

 

Kolik máte doma zvířat?

 

Mám šest zvířat, jednu kočku z útulku, tři kocouři jsou nalezenci, jeden z nich třeba zpod kontejneru, pak mám devítiletého pejska a na podzim jsem si přinesla malou jorkšírku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tereza Pergnerová: Lidé mě asi budou nenávidět

Paris Hilton zhubla, vypadá jako víla. Jak to dělá?

Agáta Hanychová je už s miminkem doma!

Agáta Hanychová porodila syna Kryšpína

 

Máte dvaatřicetiletou dceru. Chtěla byste už být babičkou?

 

Asi jsem zavinila její nechuť k sňatku a vnoučatům. Začala jsem o tom mluvit předčasně, když jsem kupovala auto. Řekla jsem něco v tom smyslu, že tam jdou dobře situovat sedačky na miminko. A Káťa mi povídá: Mělas mě v sedmatřiceti, tak co!

Popelka na ledě

Soutěžte s Popelkou na ledě, vyhrajte vstupenky a další ceny »

Kouzelný muzikál na ledě Popelka si vás získá. Chcete vyhrát dvě vstupenky a zároveň pukázku do privátního wellnwss studia Infinit? Stačí jen správně odpovědět na otázku... ... více»

Geri Halliwellová by neměla ukazovat bříško »

Geri Halliwellová šla běhat. To je velice chvályhodné, jen by si měla příště lépe rozmyslet, co si obléci. Rozhodně nic odhalujícího bříško! ... více»

Sisa Sklovska

Pětačtyřicetiletá Sisa Sklovska má postavu jako modelka »

Neuvěřitelné: ačkoli zpěvačce osmnáct už bylo (před mnoha lety), může se pochlubit mírami 94-65-95. Překvapily i ji samotnou. ... více»

9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře