Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Světoznámá modelkaTereza Maxová poskytla exkluzivní rozhovor magazínu doma.cz. MÁME VIDEO!

Tereza Maxová: Mého syna móda opravdu nezajímá

Vložit video na:

aktualizováno 20.11.2010, 07:29 | 20.11.2010, 07:28 | Tomáš Karlík / doma.cz/em

Světoznámá modelkaTereza Maxová poskytla exkluzivní rozhovor magazínu doma.cz. MÁME VIDEO!

Krásná modelka Tereza Maxová, která žije s partnerem a dvěma dětmi, desetiletým Tobiasem a osmnáctiměsíční Mínou, po většinu roku v Monaku, přijela do Prahy. Již šestý ročník exkluzivní charitativní módní přehlídky Nadace Terezy Maxové dětem s názvem INTERSPAR PRESENTS: FASHION FOR KIDS - CELEBRATION se totiž uskuteční již 24. listopadu v pražském Obecním domě. Televize Nova je hlavním mediálním partnerem přehlídky.

 

Veřejnost může letos poprvé velkolepou show 24. listopadu od 20:00 hodin sledovat v  přímém přenosu na tn.cz.
 

Také magazín doma.cz vás zve na velkolepou on-line akci, konkrétně na charitativní módní přehlídku Nadace Nova k desátému výroční jejího založení. Společenská akce, při níž vstoupí na přehlídkové molo populární tváře z "novácké“ televizní obrazovky, se uskuteční ve čtvrtek 25. listopadu od 18:00 hodin v pražském hotelu Ambassador.

 

Roli modelek a modelů si vyzkoušejí Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Petr Rychlý, Radim Fiala, Pavlína Danková, Kristýna Podzimková, Kristýna Leichtová, Karla Mráčková a Radka Kocurová. Slavnostním podvečerem budou provázet moderátorky Odpoledních televizních novin Kristina Kloubková a Renáta Czadernová.
 

Přímý přenos z této akce budou moci diváci sledovat na našem internetovém portálu doma.cz.

 

Modelka Tereza Maxová je proslulá především svým báječným vztahem k dětem, a to zdaleka nejen k těm vlastním. Zajímalo nás, jaké má výchovné zásady, zdali je přísná máma, anebo naopak maminka tolerantní a odpouštějící.

 

Jsem přísná tak přiměřeně. Myslím že dovedu odměnit dobrým slovem, ale na druhou stranu určitá důslednost je důležitá. Specielně v případě mého desetiletého pubertálního synka. Snažíme se, aby z Tobiase a Míny vyrostli slušní lidé, aby byli samostatní, znali pravidla, na druhou stranu aby se jim dostalo co nejvíce lásky a péče.

 

Tereza Maxová
Tereze je devětatřicet let. Věřili byste tomu? (Foto: Tomáš Karlík)

 

Pubertální syn, to musí být tak trochu nápor na rodičovské nervy, že?

 

Puberta teď asi přichází dříve. Často od syna slýchám: To mě nebaví, to dělat nebudu. Tak jsme ho zapojili do domácích prací. Myslím, že to je důležité. I já jsem do nich bývala v dětství zapojena. A to je pak spojené s odměňováním, má rád fotbal, počítače, kamarády. Naštěstí je to šikovný kluk, ctižádostivý.

 

Je Tobias vzorný školák?

 

Ve škole je hodný. Jen v něm prostě bojují hormony, někdy je trošku náladový.

 

 

Máte s partnerem rozdělené rodičovské role? V některých rodinách to bývá tak, že táta je přísný, zatímco maminka dětem dovolí daleko více...

 

Můj partner je velmi důsledný, když řekne ne, tak to platí. Zatímco s maminkou se dá vyjednávat, to Tobias dobře ví. Ale jinak se s partnerem shodujeme na tom, že když se řekne ne, tak přes to nejede vlak, specielně když jde o důležité věci.

 

Jak vychovávali rodiče vás?

 

Moje výchova byla přísná. Doma jsme měli pravidla, chodila jsem do sportovní školy a odtud mám disciplínu. Dodnes si vzorně natahuji prostěradla, dodnes rovnám trička podle barvy. Mamka byla spíše taková tolerantnější, vždycky když jsme s bráchou něco potřebovali, šli jsme za mamčou. Dnes je doba trošku jiná. Naše děti mluví několika jazyky, žijí v cizí zemi, baví se jinak. Moje dětství bylo velmi šťastné, ale vychovávali mě přísně.

 

Co Tobiase doopravdy baví?

 

Hip hop. Baví ho muzika, samozřejmě jiná muzika, než baví mě. Odmala chodí na fotbal, chodil na tenis, ale ten ho příliš nebaví. V Monaku je to jako na sídlišti. Vezme si koloběžku, zazvoní na veliký věžák, kde bydlí asi sedm jeho spolužáků, potom jdou všichni na pláž, mají tam skateboardy a skatepark. Je to vlastně jako život na malém městě. V Praze je to jiné, musíte děti dovážet za jejich koníčky a čekat, až skončí, a večer se je bojíte pustit na ulici. Od té doby, co žijeme v Monaku, je Tobias samostatnější než v Praze, tam jsem ho musela všude vozit.

 

 

Přál si sestřičku, nebo v skrytu duše toužil spíše po bratříčkovi?

 

Myslím, že je rád, že má prostě sourozence. Mína je oblíbený člen rodiny, a hlavně zase pro Mínu je Tobiáš absolutně nejoblíbenější člen rodiny. Potom je pejsek a potom je tatínek a maminka.

 

Říká se, že je váš syn už v útlém věku velký bavič.

 

Nestydí se. Když jsou školní představení, vždy se zapojí, zpívá, tančí. Když jsou kolem kamery, přitočí se a žadoní: Můžu něco říct? Ve škole je velmi populární. To po mně nemá. Že bych se někam rvala... to spíš naopak. V Monaku ostatně žijeme velmi anonymní život. Ale tady v Čechách se mnou Tobias rád chodí na přehlídky nebo za dětmi do děcáčku. Ví, že on má ten život jiný, to si uvědomuje velmi dobře. Tam se mnou chodí odmalička. Móda ho nezajímá, desetileté kluky svět módy nezajímá. Ale když jsem měla možnost vidět hrát Chelsea nebo českou reprezentaci, tak tím se chlubil. Byl pyšný na to, že maminka zná fotbalisty.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

mata 19:21 23.11.2010
Zajimalo by me, co za "zkusenou " redaktorku delalo rozhovor, ze si ani neumidat mikrofon k puse, kdyz klade otazku?
Adikova 22:50 19.11.2010
myslim, že není jedinej kluk, kterýmu je to u p*****e :)
Adikova 22:49 19.11.2010
myslim, že není jedinej kluk, kterýmu je to u p*****e :)