Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Po honosném křtu malého princátka se nechala královská rodina vyfotit.

Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!

Královská rodina
zdroj: isifa.com Královská rodina
aktualizováno 25.10.2013, 12:31 | 25.10.2013, 12:16 | doma.cz/kik

Po honosném křtu malého princátka se nechala královská rodina vyfotit.

Společné fotografie vytvořil Jason Bell, který fotil celé křtiny. Palác zveřejnil britskou královskou rodinu pohromadě. Na fotce je patrné, že se nechali vyfotit přímo po křtinách, jelikož jsou oblečení stejně.

 

Královská rodina
(Foto: isifa.com)


Mezi fotografiemi je i jedna unikátní. Zobrazuje tři generace následníků trůnu. Naposled žili současně britský král a tři generace následníků před více než sto lety. Královský palác tak poprvé zveřejnil snímky, na kterých je královna Alžběta II a princové Charles, William a nejmladší George. To se anglické monarchii nepodařilo celých sto let, aby vedle sebe v královském paláci žily rovnou tři generace následníků trůnu.


To se povedlo naposled v roce 1894, kdy fotograf zvěčnil výjimečnou situaci. Tehdejší královna Viktorie pózovala s následníky Eduardem VII., Jiřím V. a Eduardem VIII. Tehdy malý Eduardem VIII. tak byl vyfocen se svou prababičkou, dědečkem a tatínkem.

 

Královská rodina
Vlevo: Královna Alžběta II, princ Charles, William a George, vpravo: Královna Viktorie, malý Edward VIII, (vlevo) Edward VII, (vpravo) George V (Foto: Daily Mail)


Fotogalerie

1 / 8 Otevřít fotogalerii

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

mery 12:02 25.04.2017
Pokud jsem dobře četla - jsou tam opravdu 3 generace NÁSLEDNÍKU a ne 4 generace . Královna Alžběta není svůj následník !!!!!
Rejpálek 18:25 23.09.2014
bobina5185 : Pokud jsem to dobře pochopila, na fotografii jsou sice čtyři generace, ale v článku poukazují na tři generace NÁSLEDNÍKŮ. Královna je panovnice, čili se do následníků nemůže počítat. S češtinou jsou tady na tom zoufale, ale matematika je podle mého v pořádku :-).
bobina5185 18:12 09.11.2013
Nevím, jak daleko se pisatelé dostali v ZŠ s matikou, ale já tam mám 4 (slovy ČTYŘI) generace. Bože, v každém článku neskutečné hrubky a chyby, čeština nepláče, čeština řve!!! Teď aby začala řvát i matika.... To je moc.