Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Herečku Alžbetu Stankovou jsme potkaly na otvíračce nové prodejny obuvi nad modely z jarní kolekce. A tak jsme nemohly povídat o ničem jiném, než o módě a trendech, ale třebba také o třídění šatníku. Také nám prozradila, proč ji často nevidíme v s...

Betka Stanková: V obchodech to dokážu roztočit! ROZHOVOR

Alžběta Stanková
zdroj: Profimedia Alžběta Stanková
aktualizováno 03.03.2017, 00:51 | 03.03.2017, 00:51 | doma.cz

Herečku Alžbetu Stankovou jsme potkaly na otvíračce nové prodejny obuvi nad modely z jarní kolekce. A tak jsme nemohly povídat o ničem jiném, než o módě a trendech, ale třebba také o třídění šatníku. Také nám prozradila, proč ji často nevidíme v sukni a podpatcích.

Vidím vás celou v černé, je to vaše oblíbená barva?
Neřekla bych. Já myslím, že mám širokou škálu oblíbených barev. Akorát dnes jsem sáhla po černé. To je celé. Já vím, že se prezentuji i tím, jak vypadám, nicméně není to pro mě zase tak důležité. Nemám na to čas, abych hodinu řešila oblečení s nějakým stylistou.


Takže se oblékáte podle toho, co zrovna na vás vykoukne z šatníku. Jak je ten šatník vlastně veliký?
Dost! Přiznám se, že hodně. Mám obrovskou skříň, vlastně spíše stěnu, kde je všechno moje oblečení. Nicméně jednou až dvakrát za rok mě popadne taková hysterie, že všechno oblečení půjde pryč, nebo minimálně půlka půjde pryč. Jsem opravdu zahlcena věcmi, a já pak nedělám nic jiného, než že peru, žehlím a ukládám věci. Mám pocit, že hned co uložím letní oblečení, už zase vytahuji zimní. Jenom měním letní za zimní. A pak si říkám: "Aha, tak tohle jsem už neměla pět let na sobě." a dost podobné je to i s botami. Mám jich opravdu hodně, ale i bot jsem dost vyřadila. Já jsem pak na sebe pyšná, když se mi povede tenhle počin.


Jste tak důsledná a nedrží vás nostalgie k danému kousku?
Ne, pak jde opravdu všechno. To lítá. Myslím, že je důležité se zbavit futrování a trošku šatník provětrat. Mám ráda věci, které jsou kombinovatelné a jdou využít více způsoby. Jak na eleganci, tak i na běžné nošení. Myslím, že si i takové kousky intuitivně vybírám v obchodech. 

 

Alžběta Stanková
(Foto: Profimedia)

 

A nakupujete oblečení spontánně?
Přesně tak.

 

S čím máte největší problém, když přijdete do obchodu? Je nějaká věc, která vám nesedí?
Kalhoty do pasu! Já mám docela boky a nevypadají na mně hezky. Ale moc se mi líbí. Kdybych možná zhubla pět kilo, tak by to vypadalo lépe. Takže kalhoty do pasu stále zkouším, ale opravdu mi nesedí. A také mi nesedí oversize věci. To bude asi tím, že nejsem příliš vysoká.


A co boty? Jaké preferujete?
Velmi dbám na to, abych měla pohodlné boty. Když je mi nějaký pár bot nepohodlný, tak si ho nemůžu koupit, protože vím, že bych trpěla. Kdysi jsem si kupovala klidně deset žabek a balerínek za sezonu. Dnes si koupím jedny baleríny, ale musí mít anatomickou stélku, protože jinak v nich opravdu trpím.


ČTĚTE TAKÉ:

Herec a režisér Ondřej Sokol: Proč se stal umělcem? ROZHOVOR
Zdeněk Troška: Jaké je jeho tajemství úspěchu? ROZHOVOR
Iva Janžurová: Jaké to je být nejoblíbenější herečkou? ROZHOVOR


Člověk s věkem dospěje k tomu, že nejdůležitější je pohodlí.
Ano. Já jsem už několikrát říkala, že bych strašně ráda nosila sukně a šaty. Dokonce je mám v šatníku, ale nosím je opravdu minimálně. Mám totiž pocit, že k sukni by se ty podpatky opravdu hodily. 


Dnes se hodně nosí kombinace sukně s teniskami.
Mně už je taky skoro čtyřicet let. Vím, že v módě nejsou hranice, ale já se v tom necítím. Každopádně tento trend se mi líbí. Je velmi fresh.

 

ČTĚTE NA DALŠÍCH MAGAZÍNECH

NÁZOR BLOGERA: Dnes je v módě přijít o to co nejdřív
Karla Mráčková: Konzervativní móda už mě nebaví, kombinuji kontrasty. ROZHOVOR
ROZHOVOR: S Terezou Kerndlovou o postavě, líčení a módě


Už jste si letos něco koupila z jarních trendů a novinek?
Z jarních novinek jsem si nic nekoupila. Spíše jsem ještě zabrouzdala do zimních výprodejů. A tím, že mám dítě, tak mě to táhne i do dětských obchodů.


A pro sebe jste ve slevách objevila něco snového?
Nic, ale ani mi to neříkejte, já jsem potom schopná vybrakovat účet. S tím účtem přeháním, ale dokážu to roztočit. Nebo si musím říct, že jednu věc si koupím a další tři dám ze šatníku pryč. Zatím takhle ještě neumím přemýšlet, ale třeba se k tomu někdy dostanu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře