Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Luxus a elegance, honosný třpyt a pohodlí. Pokud tohle zní jako vaše hudba, pak pravděpodobně patříte mezi příznivce stylu zvaného glamour.

Jak na glamour interiér bez kýče

Glamour interiér - 4
zdroj: Archiv firem Glamour interiér - 4
aktualizováno 29.09.2018, 00:00 | 29.09.2018, 00:00 | doma.cz

Luxus a elegance, honosný třpyt a pohodlí. Pokud tohle zní jako vaše hudba, pak pravděpodobně patříte mezi příznivce stylu zvaného glamour.

Jak si v tomto stylu zařídit interiér tak, aby to u vás doma vypadalo vkusně a ne jako kýčovité interiéry některých celebrit, které se potřebují blýsknout tím, že na takový luxus mají, ale chybí jim potřebná dávka vkusu?

 

„Typickými rysy glamour stylu jsou luxus, pohodlí, extravagance, odkaz na baroko a rokoko, robustní čalouněný nábytek, luxusní textilie jako samet, satén či damašek (a to i na stěnách), broušené sklo, mramor, zrcadla, svítidla a svícny,“ vyjmenovává Veronika Sádovská z Bonami.

 

Glamour interiér - 1
(Foto: Archiv firem)


Podobné kousky pořídíte samozřejmě v designových obchodech a studiích s bytovými doplňky, počítejte ale s vyšší pořizovací cenou. Pokud nemáte zrovna neomezený rozpočet, můžete se spolehnout na vkusné a kvalitnější imitace z běžných nábytkových řetězců (Ikea, XXX Lutz apod.), akční nabídky (např. na bonami.cz, kare-shop.cz), atiky, ale i bazary (zkuste třeba mobilní appku LetGo).


Co se týče barev, nechte se inspirovat drahými kameny a kovy. „Do glamour interiéru patří vedle černé a bílé rubínová, smaragdová, ametystová, jantarová a samozřejmě zlatá a stříbrná,“ popisuje Veronika.

 

Glamour interiér - 3
(Foto: Archiv firem)


Těžký nábytek i výrazné, temné barvy mohou ale způsobit, že výsledný interiér bude působit těžce, přeplácaně a lacině. Zvažte tedy vždy možnosti vašeho prostoru, barevné kombinace, zachovejte v interiéru vzdušnost. Nebojte se navrhované tipy a pravidla trochu porušit a zjemnit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šílíte z MINIbytu? Tohle ho ztmaví a zmenší! Známe i triky, které ho přifouknou
Modrá vás zbaví stresu a udělá z bytu oázu
Chcete oživit interiér? Čarujte s koberci podle nejnovějších trendů


• Kombinujte glamour doplňky s méně okázalými kousky. Set bavlněných polštářků na pohovce doplňte jedním damaškovým ve výrazné smaragdové nebo ametystové barvě.

 

Glamour interiér - 2
(Foto: Archiv firem)


• Zvolte jeden výrazný kus v glamour stylu, třeba pohovku nebo křišťálový lustr, a buďte střídmí v ostatních doplňcích. Jedinečnost solitéru tak více vynikne.

 

U pohovky promyslete její velikost, ať dobře poslouží, ale není na váš byt příliš robusní.

 


• Glamour odlehčí neutrální nebo pastelové barvy, které ale neuberou na ženskosti a eleganci stylu.


Tapety nepoužívejte na celý pokoj, ale pouze na jednu stěnu nebo jen na její část.


• Propojte výše zmíněné glamour prvky se strohým minimalistickým stylem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře