Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Právě zimní období s sebou přináší zvýšenou spotřebu citrusů, které se vyskytují snad v každé domácnosti. Věděli jste ale, že běžně vyhazovaná kůra může pomoci v řadě věcí?

Kůru z citrusů nevyhazujte! Čistí, provoní byt a zažene i škůdce

Citrusové plody
zdroj: Profimedia Citrusové plody
aktualizováno 22.02.2017, 16:51 | 22.02.2017, 16:51 | doma.cz

Právě zimní období s sebou přináší zvýšenou spotřebu citrusů, které se vyskytují snad v každé domácnosti. Věděli jste ale, že běžně vyhazovaná kůra může pomoci v řadě věcí?

Citróny, mandarinky, grepy nebo pomeranče. Ať už máte rádi to nebo tamto, citrusová kůra z těchto exotických plodů vám dokáže usnadnit život v mnoha směrech. Řekli byste si, že je to hloupost? Tak čtěte dál.

 

Oloupanou čerstvou kůru můžete použít třeba jako osvěžovač. Mísí se ve vaší kuchyni desítky různých vůní, které tvoří jeden velký nepříjemný zápach? Převařte kůru v hrnci nebo na pánvi s horkou vodou a vaše domácnost bude zase voňavá a čistá.

 

Další velkou předností citrusové kůry je to, že kočky nesnáší její specifickou vůni. Takže pokud nechcete, aby váš domácí mazlíček cestoval po některých částech bytu, jednoduše tam nechte vonět sušící se kůru. Stejně účinná je i ve skříni mezi oblečením, které chrání před nežádoucí vlhkostí a nezvanými šatními návštěvníky.

 

A pokud si z kůry uděláte koupel s tím, že vhodíte naloupané kousky do horké vody, díky silným dezinfekčním a čistícím účinkům zbavíte tělo škodlivých látek a nečistot. A rada na závěr? Šlápli jste si omylem do asfaltu a vaše bota je tím poznamenaná? Nahřejte kůru a jemným drhnutím asfalt odstraníte. No není tohle ovoce přímo zázračné?

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře