Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Neplánovaná návštěva dokáže zaskočit. Obzvlášť v případě, že to ve vašem obydlí vypadá jako po výbuchu.

Nečekaná návštěva se blíží? Jak zvládnout bleskový úklid?

Úklid
zdroj: oficiální zdroj Úklid
aktualizováno 23.10.2017, 16:15 | 23.10.2017, 16:15 | doma.cz

Neplánovaná návštěva dokáže zaskočit. Obzvlášť v případě, že to ve vašem obydlí vypadá jako po výbuchu.

Recept na rychlý úklid v pár krocích se může hodit i v jiných situacích. Poradíme, jak v rychlosti přivézt váš byt do obyvatelného stavu.


Příjemný start


Aby vám šel úklid pěkně od ruky, pusťte si svou oblíbenou hudbu. Nejlépe nějakou svižnější, která vás nakopne. Zapalte vonnou svíčku, ta prostor provoní a dodá mu na útulnosti. Než budete mít hotovo, váš příbytek bude krásně provoněný.
Začněte v chodbě, to je první prostor, kde se návštěva bude rozhlížet. Srovnané boty, to je základ. Část uložte do botníku a zbytek, který se tam už nevejde, srovnejte třeba na rohožku.


Koupelna


Počítejte s tím, že hosté dozajista navštíví toaletu a posléze koupelnu. Není tedy možné tyto dvě místnosti vynechat. Do záchodové mísy nalijte trošku WC čističe. Místnost provoní, mísa bude čistá, plná bublinek a celkový dojem bude působit svěžeji. Zkontrolujte, zda je na toaletě dostatek toaletního papíru a vyhoďte prázdné ruličky.


Náš tip:

 

Úklid - 5
(Foto: Archiv firem)
 


* Ruční parní čistič Kärcher SC 1 + Floor Kit (2690 Kč) čistí nejrůznější plochy bez použití chemikálií.


* Čistič toalet Bref 6xEffect Microbrush (69 Kč) využívá abrazivní technologii známou například ze zubních past. V novém WC čističi Bref jsou obsaženy mikročástice, které se váží na špínu, a tak umožňují snadnější a účinnější odstranění nečistot. A to vše s recepturou zcela bez chloru.

 

V koupelně posbírejte špinavé prádlo - co se nevejde do koše, schovejte do pračky. Nezapomeňte také vyměnit ručníky. Zkontrolujte umyvadlo, zda v něm není zaschlá zubní pasta, přilepené vlasy či jiné smetí.


Náš tip:

 

Úklid - 2
(Foto: Archiv firem)


* Prací kapsle Persil Duo-Caps s technologií Complete Clean (14 ks, 159 Kč). Receptura Complete Clean obsahuje vylepšenou směs enzymů se speciálním polymerem, díky kterému snáze zatočí se skvrnami.


* Aviváž Silan Morning Sun (99 Kč) přináší pocit čerstvého okamžiku při východu ranního slunce.

 

Pro ještě lepší dojem by nemělo být opomenuta ani zrcadla, a to jak v koupelně, tak i na chodbě. Pokud jsou zrcadla špinavá, v rychlosti je vyleštěte. Stačí párkrát přetřít mírně navlhčeným hadříkem a máte hotovo.


Náš tip:

 

Úklid - 4
(Foto: Archiv firem)


* Mikrohadřík Actifibre, Vileda (balení 3+1, 159 Kč). Hadřík z mikrovláken s použitou technologií aktivní absorpce.
 

* Sprej proti prachu Pronto Multi surface (69 Kč, prodává ageo.cz). Intenzivně odstraňuje prach, šmouhy a mastné skvrny.

 

Kuchyň


Co se týče kuchyně a obývací místnosti, dopředu si promyslete, kam návštěvu usadíte. Podle toho věnujte dané místnosti drahocenný čas. Naprostý základ a odrazový můstek pro všechno, je uklizená pracovní plocha kuchyňské linky. Čím více volného prostoru na kuchyňské lince, tím větší dojem uklizenosti. Špinavé nádobí nastrkejte do myčky. Pokud ji nemáte, tak ho rychle omyjte. Nakonec hadříkem utřete pracovní plochu. Z jídelního stolu odstraňte drobky, pokud je to potřeba, vyměňte ubrus. Co můžete strčit kamkoliv do skřínky, kterou lze zavřít, udělejte to.


Náš tip:

 

Úklid - 3
(Foto: Archiv firem)


* Gel na nádobí Somat GOLD Lemon & Lime (179 Kč). Vynikajících výsledků dosahuje i při mytí na 40°C a při krátkých cyklech.

 

* Mikrohadřík na vodní kámen Vileda Microfibre (80 Kč). Abrazivní povrch s mikročástečkami titanu lépe odstraní vodní kámen a zároveň povrch nepoškrábe a nezanechá šmouhy.


ČTĚTE TAKÉ:

TESTOVALI jsme uklízecí firmu: Peníze neukradla, ale neuklidila všude!
4 triky, které vám pomohou ZKRÁTIT každodenní ÚKLID
Sáhněte si do svědomí: Je Iva z Výměny opravdu taková špindíra, nebo byste NEOBSTÁLA ANI VY?

 

Obývací pokoj


Zde platí podobné pravidlo jako v kuchyni. Z odkládacího stolku dejte vše, co tam nemusí a nemá být, do uzavíratelné skřínky. Ze stolku smeťte nečistoty a otřete jej. Pokud je nadrobeno i na sedací soupravě, tak ji vyluxujte nebo smítka shrňte na zem, protože luxování se stejně nevyhnete. Srovnejte na gauči polštáře, složte deku a místnost bude hned vypadat úhledněji.
Následně se vrhněte na luxování. To je opravdu důležité, protože nikdo nemá rád, když mu pod nohama vržou drobky. Vysajte hlavně pod konferenčním stolkem a okolo gauče. Potom se vraťte do kuchyně, kde můžete vyluxovat pod jídelním stolem a kolem linky. Vždy upřednostněte místnost, ve které budete hosty hostit.


Pokud vám zbyde ještě chvilka času, je dobré podlahu také vytřít. V případě, že už se na předsíni podepsalo počasí a na podlaze jsou zaschlé zbytky bláta, setřete ji také.


Náš tip:

 

Úklid - 1
(Foto: Archiv firem)


* Tyčový a ruční vysavač ETA Aqualio (6999 Kč, prodává Datart) s patentovaným systémem vodní filtrace. Pro ještě větší čistotu je vybaven UV světlem, které desinfikuje nádobu na vodu a zbavuje ji bakterií, roztočů, plísní, kvasinek a jiných mikroorganismů.

 

* Mop Easy Wring Ultramat, Vileda (999 Kč). Díky pedálu není potřeba námahy při ždímání. Dokonale vyždímaný mop zanechá vaší podlahu rychle suchou.


Nestresujte se


A pokud jste nestihli uklidit anebo neuklidili, jak si představujete, nestresujte se. Rodina a přátelé přišli za vámi a ne hodnotit, jak máte naklizeno. Takže buďte v klidu, nenechte se rozhodit a užijte si společnost přátel či rodiny. Navíc, společenská etiketa nepřipouští nezvané návštěvy. Takže vaši hosti mohou být rádi, že jste je bez výhrad přijali.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře