Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Poškozená střecha, rozbitá okna, zatopený sklep nebo škody na automobilu, který poškodil polámaný strom… Vichřice Herwart na mnoha místech republiky zanechala své stopy a i když už foukat snad konečně přestává, čeká vás nyní hromada vyřizování poj...

Řádila vichřice i u vás? Tohle si připravte pro pojišťovnu

Zdražení
zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com Zdražení
aktualizováno 30.10.2017, 14:16 | 30.10.2017, 14:08 | doma.cz

Poškozená střecha, rozbitá okna, zatopený sklep nebo škody na automobilu, který poškodil polámaný strom… Vichřice Herwart na mnoha místech republiky zanechala své stopy a i když už foukat snad konečně přestává, čeká vás nyní hromada vyřizování pojistné události.

Likvidátoři pojišťoven očekávají stovky škod v řádech miliónů korun. Mezi prvními nahlášenými škodami převládají nejen poškozené střechy, ale také rozbitá okna. Vzhledem k tomu, že vichřice Herwart byla na řadě míst doprovázena vydatným deštěm, nejsou výjimkou ani zatopené sklepy. Samostatnou kapitolou pak budou škody na automobilech, které poškodily polámané stromy.

 

Aby vaše pojistná událost skončila úspěšně a pojišťovna vám na nápravu škod přispěla, je třeba postupovat správně a v souladu s pravidly, která vaše pojistná smlouva nařizuje. Buďte pečliví, jinak se investovaný čas může naprosto minout účinkem a nemusíte dostat ani korunu.

 

Pro hlášení pojistné události existuje vcelku jednoduchý a standardizovaný postup. Připravte si zejména podklady:


a. Číslo pojistné smlouvy / případně údaje o pojistníkovi
b. Pojistný produkt, ze kterého škodu uplatňujete (Nemovitost, Domácnost, Havarijní pojištění, Připojištění k povinnému ručení)
c. Telefonický kontakt a emailová kontakt na vás
d. Další informace (kdy škoda nastala, co bylo poškozeno, kdo poškození zjistil, zachraňovací náklady, apod.)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečekaný výpadek proudu? Nepanikařte, zde máte NÁVOD, jak postupovat
S příchodem do školy roste RIZIKO ÚRAZŮ! Nezapomeňte svého školáka pojistit
10 základních rad při pořizování nemovitosti


Likvidátoři dále doporučují při hlášení škody postupovat následujícím způsobem:

 

• Provádějte počáteční i průběžnou fotodokumentaci škod;
• Vytvořte si seznam poškozených věcí a shromážděte potřebné doklady a dokumenty k nim (záruční listy, faktury, apod.). Pokud to bude možné, poškozené věci nelikvidujte.
• Pokuste se minimalizovat vznik dalších škod.


Zjistěte, jaké možnosti nabízí vaše pojišťovna. Pojistnou událost lze nahlásit osobně na kontaktním místě pojišťovny, ale často také telefonicky či přes mobilní či online aplikaci. To vám může zásadně ušetřit čas.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře