Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pořízení bytu představuje investici, kterou někteří udělají jen jednou za život. Než svému vysněnému domovu řeknete definitivní ano, věnujte pozornost následujícím doporučením.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

7 rad, jak si vybrat byt

Fincentrum
zdroj: oficiální zdroj Fincentrum
aktualizováno 02.03.2017, 00:00 | 02.03.2017, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Pořízení bytu představuje investici, kterou někteří udělají jen jednou za život. Než svému vysněnému domovu řeknete definitivní ano, věnujte pozornost následujícím doporučením.

1. Jedná se o investiční byt nebo v něm budete sami bydlet? Byt za účelem dalšího pronájmu nemusíte hledat sobě na míru.

2. Dobře si rozmyslete, jak velké prostory pro život potřebujete. Jste singl? Plánujete děti? Máte rodinu? To všechno má vliv na to, jak velký byt potřebujete. Pokud se jedná o byt k dalšímu pronajímání, nejvyšší poptávku tradičně zaznamenávají byty 2kk.

3. Při koupi hraje roli také to, zda sháníte levnější prostory, které si zrekonstruujete nebo dáváte přednost hotovému. Rekonstrukce spolkne nějaké peníze a čas, na druhou stranu můžete koupit poměrně lacino prostory v zajímavé lokalitě.

4. Lokalitu vybírejte podle několika faktorů. Jak daleko máte zaměstnání? Je umístění vhodné z hlediska dostupnosti dopravy? Co se dá v okolí ve volném čase podniknout? Někteří lidé chtějí trávit čas v přírodě, proto kladou důraz na to, aby byl v okolí park. Dětem přijdou vhod hřiště, školy a sportovní centra.

5. Berte v potaz umístění bytu v rámci celého domu. Nesousedí s výtahovou šachtou? Hluk by vás mohl obtěžovat. Nejsou okna směrem k frekventované silnici? Střešní byty jsou sice nádherné, ale při špatné izolaci v nich letní teploty stoupají ke 40 °C. V přízemním bytu budete jak ve výkladní skříni a někomu toto umístění vadí z hlediska bezpečnosti.

6. Co se týče dispozice bytu, dobře si prohlédněte úložné prostory. Především menší byty by měly mít chytře vyřešený úložný prostor. Zjistěte si, co k bytu náleží. Sklep nebo garáž vám poslouží jako další úložiště pro věci.

7. Nikdy nepodceňujte kvalitní právní ošetření smlouvy. Pokud si v této oblasti nevíte rady, spojte se s realitní kanceláří, která se v nemovitostech vyzná a poskytne vám právní poradenství.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení