Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Rozhlédněte se po svém domově. Co vidíte? Možná obrovskou televizi, možná spoustu knih, možná váš oblíbený kávovar. Ke všem těmto věcem se vztahuje nějaký příběh. Tvoří vaší domácnost, váš život. Chráníte si je dostatečně?

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jak ochráníte ledničku, notebook i kočárek?

ČSOB
zdroj: oficiální zdroj ČSOB
aktualizováno 14.02.2017, 12:30 | 14.02.2017, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Rozhlédněte se po svém domově. Co vidíte? Možná obrovskou televizi, možná spoustu knih, možná váš oblíbený kávovar. Ke všem těmto věcem se vztahuje nějaký příběh. Tvoří vaší domácnost, váš život. Chráníte si je dostatečně?

Myslíte si, že vás se to netýká?

Bydlíte v pronajatém bytě a říkáte si, že se vám nějaké pojištění domácnosti nevyplatí? Omyl. Právě tento typ pojištění se hodí úplně každému. Možná jste si ho spletli s pojištěním stavby (dříve se označovala jako pojištění nemovitosti), ovšem pojištění domácnosti chrání vaše věci, ne stavbu samotnou. To, co se nachází ve vaší domácnosti - ledničku, notebook, obrazy na zdi nebo třeba sportovní vybavení. Všechno, co by si mohli zloději naložit do dodávky a odvést.

Podle čeho si vybrat správné pojištění? 

„Podle ceny,” vyhrkne teď každý šetřílek. Ale není to správná odpověď. Samozřejmě. Cena hraje důležitou roli, ale ne rozhodující. Váš úsudek by mělo ovlivnit více faktorů, například:

● Jak vysoká je míra spoluúčasti.
● Co vše pojistka zahrnuje.
● Jaké jsou výluky.
● Zda máte nárok na asistenční služby a v jakém rozsahu.
● Jaké připojištění můžete sjednat.
● Jak vysoké jsou limity pro jednotlivá rizika.
Serióznost pojišťovny.

Při uzavírání smlouvy si ověřte, jestli vám vyhovuje styl komunikace dané pojišťovny. Doporučujeme zavolat na klientskou linku a zeptat se na vše, co vám není jasné. Nebo se rovnou zastavte na pobočce. Hned uvidíte, jaký mají přístup ke klientům. Nenapadá vás právě teď, na co byste se mohli zeptat? Ověřte si, zda se dané pojištění vztahuje také na věci, které máte ve sklepě nebo v garáži, nebo na jízdní kolo zamčené před obchodem nebo kočárek nechaný před čekárnou dětského lékaře.

Řešíte věci raději online? Sedněte k počítači a pusťte se do toho. V klidu si spočítáte, na kolik vás celé pojištění domácnosti vyjde, vše potřebné si pročtete a u některých pojišťoven získáte dokonce i slevu. Některé pojišťovny nabízejí uzavřít si pojištění domácnosti i po telefonu.

Tip na závěr 

Až budete pátrat po vhodném pojištění, určitě mrkněte na stránky ČSOB Pojišťovny. Vztahuje se nejen na běžné nehody a živelné škody, ale také ochrání vaše jízdní kolo, věci v zavazadlovém prostoru v autě nebo kočárek. Velmi praktické. Vše si pečlivě prostudujte a opravdu se nebojte na cokoli zeptat.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení