Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ačkoliv by vás možná pohled na cenovky sváděl k výběru kancelářské židle podle ceny, byla by cena v tomto případě s velkou pravděpodobností velice špatný rádce, kterého byste proklínali každý pracovní den několik dalších let. Nebo do doby, než bys...

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jak vybrat opravdu pohodlné kancelářské křeslo?

Hawaj
zdroj: oficiální zdroj Hawaj
aktualizováno 14.02.2017, 00:00 | 14.02.2017, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Ačkoliv by vás možná pohled na cenovky sváděl k výběru kancelářské židle podle ceny, byla by cena v tomto případě s velkou pravděpodobností velice špatný rádce, kterého byste proklínali každý pracovní den několik dalších let. Nebo do doby, než byste nepohodlnou kancelářskou židli vyhodili. Podle čeho byste se tedy měli při výběru kancelářského křesla řídit?

Sezení přetěžuje páteř

Sezení na židli není pro tělo přirozená poloha. Odjakživa lidé buď leželi, dřepěli nebo chodili. Při sezení jsou přetěžovány meziobratlové ploténky a vaše páteř trpí. Když k tomu připočítáte nedostatek pohybu, absenci vlastně jakékoliv fyzické aktivity, je jasné, že časem budete muset následkům sezení čelit. Ovšem se správně vybranou kancelářskou židlí můžete negativní dopady sezení na svůj organismus minimalizovat.

Kancelářskou židli nastavíte

Nepleťte si kancelářskou židli s kancelářským křeslem. Kancelářská křesla se nedají jinak nastavit a úhel mezi sedákem a opěrákem je pevně dán. Slouží k posezení s návštěvami u stolečku nebo k jednáním v zasedačkách. Kancelářská židle by měla mít ergonomicky tvarovaný sedák i opěrák a být vybavena bederní opěrou a područníky. Opěrák by měl být výškově nastavitelný. U opěrky hlavy si můžete vybrat. Obecně platí, že čím delší sezení na židli, tím spíše opěrku hlavy oceníte.

Posaďte se správně

Sedět správně neumí každý. I proto vás mohou začít bolet záda. Kancelářská židle by měla být vybavena synchronní mechanikou, která zvedne sedák v momentě, kdy se opřete do opěráku, tak, aby páteř nebyla přetížená a zůstala ve vhodné poloze. Špatně také je, když se do židle zhroutíte, zadek posunute k okraji, protože přetěžujete bederní páteř. při sezení by se také neměly vaše podkolenní jamky dotýkat okraje židle, vždy by mezi nimi a židlí měla být alespoň 10 cm mezera.
Sedíte v práci na opravdu dobré kancelářské židli? Pokud jste odpověděli záporně, zapřemýšlejte nad novou. Na Hawaj.cz si pořídíte kancelářskou židli, ze které budou mít vaše záda radost.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení