Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jen těžko si představit krásnější snídani než tu, která se servíruje v prostorné jídelně zalité ranním sluncem. A úplně stejně to je s rodinnou oslavou u stolu, u kterého se nemusíte s příbuznými přetahovat o každý centimetr. Ne každému je ale přá...

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Malá jídelna, velké neštěstí? Tyhle 3 vychytávky zachrání vaše stolování

Favi
zdroj: oficiální zdroj Favi
aktualizováno 08.02.2017, 10:55 | 07.02.2017, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Jen těžko si představit krásnější snídani než tu, která se servíruje v prostorné jídelně zalité ranním sluncem. A úplně stejně to je s rodinnou oslavou u stolu, u kterého se nemusíte s příbuznými přetahovat o každý centimetr. Ne každému je ale přáno, a tak si někteří z nás musí vystačit s malým prostorem. Ale pokud víte jak na to, i do malé jídelny se vejde celý zástup hladových jedlíků.

Malé i velké jídelny najdete v Inspiraci na Favi.cz. Ještě před tím, než se pustíte do zařizování té vaší, srovnejte si nabídku těch nejlepších e-shopů s nábytkem a dekoracemi.

Jde to i bez jídelního stolu


Na dispozice své jídelny, případně kuchyně, je třeba myslet už při nastěhování. Pokud doma svádíte litý boj o každý centimetr, je třeba zvážit, zda se vám celý jídelní kout vyplatí. Skvělým kompromisem je „obyčejný“ jídelní pult. Nejenže šetří místo, ale navíc prostor opticky rozdělí. Zoufat si nemusíte, ani když jste při zařizování na jídelní pult zapomněly. Stačí jej dodatečně nainstalovat a pracovní desku.

Favi
(Foto: oficiální zdroj)

Jídelní či barový pult je ale oříšek, co se výšky týče. Proto na obyčejné jídelní židle zapomeňte a zainventujte do kvalitní barové židle. Už dávno nemusí jít o nepohodlné otočné stoličky, které najdete v baru. Kromě designu zapracovali výrobci i na jejich bezpečnosti. Dnes pořídíte stoličky se stabilní konstrukcí vhodnou i pro děti. Zapomínat by se nemělo na praktický stupínek pro pohodlné dosedání a sesedání.

Zpátky do lavic


Mnozí považují jídelní lavice za přežitek, který patří do jídelen našich babiček. Zapomenutý kousek nábytku jídelnu nejen ozvláštní, ale navíc je opravdovou záchrannou v malém interiéru. Oproti židli kolem sebe nepotřebuje žádné místo, navíc vám nabídne víc než jen prostor pro usazení vyhladovělých strávníků. Díky výklopnému sedáku je často cenným úložným prostorem v jinak přeplněné jídelně. Pokud sáhnete po rohové variantě, připočtěte si další využité centimetry navíc.

Jídelní lavice se už dávno nepovažují za strohý rustikální prvek. Kromě tradičního modelu ve venkovském stylu najdete lavice, které svým designem připomínají spíše pohodlnou sedačku. Elegantní polstrování je často z omyvatelného materiálu, proto se nemusíte bát pohostit ani ty nejmenší.

Favi
(Foto: oficiální zdroj)

Anglická sezóna, Zdroj: https://favi.cz/inspirace/album/1085-roubenka-jako-malovana/11774

Stolek pro dokonalého hostitele


Lavice ani barový pult nestačí na vaše návštěvy? Pak zainventujte do praktického servírovacího stolku. Ten slouží jako doplňková plocha, když jídelní stůl nepojme už ani talíř, a odložit na něj můžete nejen mísu se salátem, ale i špinavé nádobí. Kromě toho, že během jídla nebudete muset neustále odbíhat, si také vysloužíte nálepku pozorného hostitele. Skládací servírovací stolek navíc po složení nezabere témě žádné místo.

Favi
(Foto: oficiální zdroj)

Bez čeho se ve vaší malé jídelně neobejdete vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení