Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ať se nám to líbí nebo ne, náš úspěch je závislý na tom, jaký uděláme dojem. Když někoho vidíte poprvé, soustředíte se na něj výrazně více.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Máte doma úspěšného muže? Pokud ne, čtěte jak to.

Bandi Vamos
zdroj: Pánské obleky BANDI Bandi Vamos
aktualizováno 15.06.2016, 00:00 | 15.06.2016, 00:00 | Komerční sdělení
Reklamní sdělení

Ať se nám to líbí nebo ne, náš úspěch je závislý na tom, jaký uděláme dojem. Když někoho vidíte poprvé, soustředíte se na něj výrazně více.

Stejně tak vnímá on vás. Pokud první okamžik zkazíte, může vám trvat i několik let než si to u druhého napravíte.

Usmívejte se, narovnejte se

První dojem uděláte již při pozdravu a podání ruky. Podání ruky je jeden z nejdůležitějších momentů. Zapomeňte na leklé ryby, podání ruky by mělo být pevné a přímé s pohledem do očí. Ukazuje to na vaše sebevědomí, ale nepřehánějte. Příliš velký stisk bude vyznívat jako naučený a neupřímný, pokud nejste muž velikosti golema.

Ale ještě dříve, než se dostaneme k podání ruky, dáváme druhému o sobě spoustu informací už jen z toho, jak vypadáme. Celkový dojem nezávisí pouze na oblečení, ale i na tom, jak se pohybujeme a gestikulujeme. Když uvidíte naproti sobě přicházet někoho shrbeného a zamračeného, v hlavě vám projede: „No nazdar, to zase bude něco.“ Soustřeďte se na to, abyste se pohybovali vzpřímeně – rovná záda značí otevřenost. Usmívejte se. Dejte najevo, že se na setkání těšíte, že je vám příjemné. Druhá strana to vezme jako signál a zareaguje stejně.
 

Bandi Vamos
(Foto: Pánské obleky BANDI)


Šaty dělají člověka

Každý máme svůj styl. Ale ať už máte na sobě džíny nebo sportovní tepláky, vaše oblečení by mělo být vždy čisté a upravené. Celkový dojem děláte stylem oblečení, doplňky jako kravatou, hodinkami, šperky, parfémem apod. Fascinují mě lidé, kteří jsou od hlavy ke kotníkům oblečeni ve značkovém oblečení. Schválně píši „ke kotníkům“, protože pak se podíváte na boty a vidíte sešlapané špinavé kecky. Jakoby si ty nohy půjčil z jiného člověka.

V obchodních jednáních by mělo být pravidlem, že na něj patří oblek. Muži dříve nosili obleky takřka nonstop. Víte proč? Oblek dodává vašemu projevu větší váhu. Když vás bude v bance přesvědčovat kluk v džínách a otrhaném tričku, že máte investovat do super obilí, protože to je „pecka“, budete mu věřit? Pravděpodobně ne. Oblek je při obchodních jednáních nutnost. Také byste měli vědět, jak se nosí, abyste nebyli za hlupáka.

1. Při výběru se soustřeďte na délku kalhot. Ta končí dva až tři prsty nad zemí, když na sobě máte obuv. Nakupujte tam, kde Vám délku případně upraví.
2. Po koupi obleku odstraňte všechny nášivky a značky. Pánský oblek je společenský oděv, ne mikina, kterou dáváte najevo, že na to máte. Víte, jaké obleky jsou teď v módě? Nepřehlédněte pestrou nabídku pánských společenských obleků BANDI.
3. K pánskému obleku patří pouze společenské šněrovací boty. Plátěnky si nechte na pláž a mokasíny s uzavřeným nártem k džínům do baru. Podívejte se vhodnou pánskou společenskou obuv.
4. Pod oblek patří košile s dlouhým rukávem. Vezmete-li si košili s krátkým rukávem, nebude vidět manžeta rukávu. Budete vypadat, že máte sako po dědečkovi, do kterého jste ještě nedorostli. Rukáv košile končí u kořene palce.
5. Manžetové knoflíčky, sponu opasku nebo hodinky laďte v jedné barvě. Nekombinujte zlatou barvu se stříbrnou. Nezapomeňte také na kravatu. Víte, jak správně vybrat kravatu na obchodní jednání?

Bandi Vamos
(Foto: Pánské obleky BANDI)


I když muž není zrovna manažer i pro něj platí základní pravidla jak nosit oblek, aby vypadal skvěle, přečtěte si 10 praktických rad, jak nosit oblek, abyste se ve společnosti neztrapnili.
A jedna dobrá rada nakonec: udržujte si dobrou náladu. Dobrá nálada je nakažlivá. I když nevyřeší všechny vaše problémy, naštve tolik lidí, že stojí za to si ji udržet. Dobrá nálada zanechá ve druhém takový dojem, že se s vámi bude chtít po druhé setkat a to jde.
 

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře