Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zdraví našeho těla je tím nejdůležitějším v celém životě. Bohužel, mnoho lidí tento fakt stále podceňuje. A to je chyba.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Správný spánek má vliv na vaše zdraví

Seocentrum s.r.o.
zdroj: shutterstock.com Seocentrum s.r.o.
aktualizováno 29.03.2016, 00:00 | 29.03.2016, 00:00 | Tisková zpráva
Reklamní sdělení

Zdraví našeho těla je tím nejdůležitějším v celém životě. Bohužel, mnoho lidí tento fakt stále podceňuje. A to je chyba.

Pokud své zdraví podceňovat nechcete, podívejte se s námi, jak správné fungování svého těla podpořit. A může to jít i spánkem. Společně se zaměřme na nepříjemné neuropatické bolesti, které jsou obvykle spojeny s nemocí, kterou je diabetes. Jak potvrzují samotní pacienti, dané bolesti se zmírňují nejenom při chůzi, ale zmírňují se také v noci. Dostatek pravidelného spánku tedy může od těchto problémů jednoduše ulevit. Tím však výhody spánku rozhodně nekončí.

Pozor na výběr správné matrace

Během spánku naše tělo i celkově regeneruje. To znamená, že je ve fázi odpočinku, s čímž souvisí i to, že odpočívají naše vnitřní, orgány, stejně jako naše svaly. Naším cílem by mělo být udržení daného stavu co nejdéle. Základem je určitě správná matrace. Co by měla splňovat? Musí:

• Nabídnout dostatečnou oporu našemu tělu.
• Dobře odvádět pot.
• Být vyrobena z kvalitního materiálu.

Dnes můžeme na trhu najít matrace taštičkové, pěnové, latexové, ale i řadu různých kombinací. My doporučujeme komfortní matrace, které by dokázaly splnit výše uvedené vlastnosti. A jakou vybrat tvrdost? Příliš měkká nebo příliš tvrdá nejsou správnou volbou. Jinak je výběr tohoto parametru spíše individuální. Hledíme na to, aby pro nás byla daná tvrdost pohodlná.

Pozor také na teplotu při spánku

Není to jenom kvalita matrace jako takové. Důležitou roli při našem spánku hraje také teplota v místnosti. Pokud je vysoká, nadměrně se potíme. Pokud je nízká a naše přikrývka nás nezahřeje, můžeme se budit zimou. Správnou možností jsou spíše chladnější teploty v kombinaci s kvalitní peřinou, která umí dodat a udržet teplo. S peřinou souvisí také správný výběr povlečení, jelikož i to má na teplotu vliv. Celoročním hitem může být povlečení z bavlněného materiálu. To je nejenom příjemné pro naše tělo, ale má i řadu funkčních vlastností. Během léta můžeme zkusit i to krepové, zatímco během zimy se více hodí flanelová varianta.

Myslete i na pohodlné oblečení

Také vybíráte oblečení podle toho, abyste se v něm cítili dobře? Totéž platí i v případě spánku. Ať už je to pyžamo či noční košile, vždy bychom se měli cítit pohodlně. Než si dané noční oblečení oblékneme, je vhodné dát si sprchu a důkladně oschnout. Můžeme se nejenom otřít ručníkem, jelikož stejně tak dobře pomohou i elegantní župany. I ty mohou být kusem oblečení, který souvisí se spaním. Tedy s časem, než do naší postele ulehneme.

Kdy správně vstávat?

Během spánku se střídá hned několik fází. Laicky můžeme říci, že jsou to fáze tvrdého a mírného spánku. A právě druhá fáze by měla být ideálně tou, při které se probudíme. Ať už sami, nebo pomocí budíku. Z postele se nám bude chtít vstávat mnohem lépe. A budeme se cítit plni energie. Tu můžeme po ránu hned využít. Jak? Oblečte si speciální Under Armour mikiny a vyrazte si zaběhat. Nejenom, že vás dostatek energie vybičuje k vyšším výkonům. Vy začnete den tak, jak je to skutečně ideální.
 

4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře