Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ozdobte si dort.Tyto růžičky vám neuvadnou, jsou určeny ke zdobení dortů a samozřejmě mlsání!

Vytvořte si růžičky na dort!

Růžičky z cukru - 11
Růžičky z cukru - 11
aktualizováno 26.11.2011, 00:00 | 26.11.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Ozdobte si dort.Tyto růžičky vám neuvadnou, jsou určeny ke zdobení dortů a samozřejmě mlsání!

Existuje spousta stránek s dokonalými recepty na marcipánovou hmotu, ze které se ozdoby na dorty a cukroví dělají velmi snadno, ale já si vybírám vždy cestu méně snadnou a ráda zkouším nové nápady.

 

Znáte jistě měkoučké bonbóny, Marschmallows. Smícháním s malým množstvím cukru na podsypání si velmi jednoduše utvoříme hmotu na výrobu kytiček k ozdobení dortů a cukroví. Pouhým hnětením bonbónů získáte hmotu, kterou rozválíte, vykrajovátkem (nebo maličkou skleničkou, já použila prázdnou krabičku od léků) si vykrojíte větší počet koleček.

 

Celý fotonávod najdete v galerii

 

Fotogalerie

1 / 10 Otevřít fotogalerii

 

Utvořte si smotáním jednoho kolečka střed růže a pokračujte přikládáním dalších lístků. Když se vám růže zdá dost velká a pěkně tvarovaná upravte spodní část prsty tak, aby měla rovnou plochu na pozdější přilepení krémem k dortu. Hotové růže jsou matné, aby se leskly, musíme jejich lístečky potřít velmi jemně vodou a dáte je usušit.

 

Růžičky z cukru - 7


Bonbony MARŠMELOUNY stojí 20 korun a uděláte si spoustu krásných kytiček. Máte-li zelenou potravinářskou barvu, vykrojte si ještě lístky v zelené barvě a vaše květinová ozdoba bude dokonalá.

 

Růžičky z cukru - 9


Dnes koupíte růže na dort v každé cukrárně, ale věřte mi, když si ozdoby vytvoříte sama a ještě upečete sama dort, budete mít skvělý pocit a vaše rodina to jistě ocení.
 

 
24 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •