Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ozdobte si dort.Tyto růžičky vám neuvadnou, jsou určeny ke zdobení dortů a samozřejmě mlsání!

Vytvořte si růžičky na dort!

Růžičky z cukru - 11
Růžičky z cukru - 11
aktualizováno 26.11.2011, 00:00 | 26.11.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Ozdobte si dort.Tyto růžičky vám neuvadnou, jsou určeny ke zdobení dortů a samozřejmě mlsání!

Existuje spousta stránek s dokonalými recepty na marcipánovou hmotu, ze které se ozdoby na dorty a cukroví dělají velmi snadno, ale já si vybírám vždy cestu méně snadnou a ráda zkouším nové nápady.

 

Znáte jistě měkoučké bonbóny, Marschmallows. Smícháním s malým množstvím cukru na podsypání si velmi jednoduše utvoříme hmotu na výrobu kytiček k ozdobení dortů a cukroví. Pouhým hnětením bonbónů získáte hmotu, kterou rozválíte, vykrajovátkem (nebo maličkou skleničkou, já použila prázdnou krabičku od léků) si vykrojíte větší počet koleček.

 

Celý fotonávod najdete v galerii

 

Fotogalerie

1 / 10 Otevřít fotogalerii

 

Utvořte si smotáním jednoho kolečka střed růže a pokračujte přikládáním dalších lístků. Když se vám růže zdá dost velká a pěkně tvarovaná upravte spodní část prsty tak, aby měla rovnou plochu na pozdější přilepení krémem k dortu. Hotové růže jsou matné, aby se leskly, musíme jejich lístečky potřít velmi jemně vodou a dáte je usušit.

 

Růžičky z cukru - 7


Bonbony MARŠMELOUNY stojí 20 korun a uděláte si spoustu krásných kytiček. Máte-li zelenou potravinářskou barvu, vykrojte si ještě lístky v zelené barvě a vaše květinová ozdoba bude dokonalá.

 

Růžičky z cukru - 9


Dnes koupíte růže na dort v každé cukrárně, ale věřte mi, když si ozdoby vytvoříte sama a ještě upečete sama dort, budete mít skvělý pocit a vaše rodina to jistě ocení.
 

Recept: Modrohlav - 6

Modrohlav: ryba, na kterou si musíte dát "bacha" »

Modrohlav je pro někoho postrach, pro jiného pochoutka. Může za to špatná pověst. Protože na každém šprochu je pravdy trochu, musíte si na tuhle rybu dát určitě „bacha“. ... více»

Grace Kellyová: proč nebylo její manželství šťastné? »

Byla neuvěřitelně krásná, měla úctyhodné množství milenců, stala se kněžnou, podváděla knížete a on ji - a zemřela mladá. ... více»

Pečeme na slano: výborný sýrový závin! »

Pochutnejte si na slaném závinu z pomazánkového těsta s nivou a vlašskými ořechy. Poradíme jak na to! ... více»

24 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •