Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

K dokonalým vlasům vám už chybí jen málo…

5 věcí, které byste měla vědět o svém šamponu

Krásné vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Krásné vlasy
aktualizováno 06.02.2018, 00:40 | 06.02.2018, 00:39 | doma.cz

K dokonalým vlasům vám už chybí jen málo…

Vlasy jsou naše chlouba, ale aby to nevypadalo někdy naopak, je potřeba jim věnovat čas a péči. Obzvláště majitelky dlouhých vlasů by si měly dát záležet na každém detailu. Jedním ze zásadních pilířů péče o vlasy je výběr šampónu! Co vše byste měli vědět?

 

1. Šampon se musí vmasírovat


Pokud i ten nejluxusnější produkt budete používat špatně, mine se účinkem. Odborníci se shodují – nejdůležitější částí mytí vlasů je masáž a splachování. Důkladným vymytím zamezíte vzniku lupů a ekzémům, masírováním konečky prstů zase podpoříte růst zdravých vlasů.

 


2. Přírodní složky nemusejí být tím nejlepším


To, že šampon obsahuje přírodní ingredience, z něj nedělá výherce soutěže o nejlepší vlasový produkt. Například výtažky z citronu mohou citlivější povahy potrápit svěděním pokožky hlavy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MÓDNÍ POLICIE: fotili jsme Češky v parku!

Perfektní zeštíhlující účesy na léto

Cannes: kdo se blýskl a kdo se znemožnil


3. Méně je více


Dávejte si dobrý pozor na to, kolik šamponu na jedno umytí použijete. Přežeňte to, a riskujete nejen splihlé vlasy, ale i svědění kůže a lupy. Platí: S menším množstvím dosáhnete lepšího výsledku.


4. Neplatí, že vlasy si na šampon zvyknou a ten pak nepůsobí


Po dvou třech měsících přestane váš šampon fungovat? Není to tím, že si na něj vlasy zvykly. Příčinu hledejte jinde. Se střídajícími se ročními obdobími se mění textura vlasů. Někomu méně a někomu více. Vlas pak potřebuje jinou péči.

 


5. I jemné šampony vlasy změní


Najít ten SVŮJ šampon je jako najít to SVÉ cvičení. Dokud vám bude vyhovovat, nevzdávejte se ho. Je jedno, do jaké spadá kategorie. Jestli jde o šampon pro děti, zrzky, nebo stárnoucí dámy.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucinda 11:04 01.11.2014
Bacha na ty šampony moc propagované v televizy, z vlastní zkušenosti víme, že produkty za nimiž stojí silný marketing jsou pouhým komerčním nástrojem na prodej.

http://padani-vlasu.org/kvalitni-sampon/

doporučuji tenhle článek pro lepší orientaci při výběru!
Terka 10:38 25.05.2012
jsem kadeřnice a myslím si, že i když jsou přípravky z kadeřnictví dražší, určitě se klientům vyplatí. kromě toho, že budete mít nižší spotřebu, protože jde o výrobky koncentrované, tak máte opravdu garantovaný obsah výživných látek. mí klienti mají nejraděj šampon s ovesnými vločkami nebo arganem. Ty jsou nejoblíbenější a na vašich vlasech to jde opravdu poznat.