Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kůže je největší orgán lidského těla. Chrání před vnějším prostředím a dává najevo, v jaké zdravotní kondici je naše tělo.

6 chyb, kterými nevědomě podporujete stárnutí kůže!

Mládí
zdroj: Thinkstockphotos Mládí
aktualizováno 07.12.2017, 16:58 | 07.12.2017, 16:58 | doma.cz

Kůže je největší orgán lidského těla. Chrání před vnějším prostředím a dává najevo, v jaké zdravotní kondici je naše tělo.

Krásná a mladistvá pokožka může být jen ta, která je zdravá a je o ní pečováno. Přečtěte si, zda si ji nevědomky neničíte.


1. Kvalitní péče a odličování je sázkou na jistotu


K péči o kůži (a mnoha dalším věcem) přistupujte se selským rozumem. Vsaďte na vodu, mýdlo a kvalitní kosmetiku. Otočte krémy a podívejte se na složení, ty nejlevnější zpravidla nebudou ty nejlepší. Rozhodně nepodceňujte odličování. Mnoho žen chybuje i v něm a citlivé oční okolí drásá intenzivním stíráním make-upu. Odličujte jemně a směrem dolů či do středu oka.


2. Příliš mnoho kosmetiky škodí


Netvrdíme, že bychom neměly používat krémy a měly chodit nenalíčené. Mnoho profesí vyžaduje být vždy krásná. Každodenní namáhání nánosem líčidel však může ucpat mazové a potní žlázy. Séra, solárium nebo peelingy plní svůj účel, jenom když se používají čas od času. Dopřejte pokožce aspoň jeden den v týdnu oddychu a nechte ji dýchat. Dnes je in přirozený look. Vyvarujte se vizáže zmalované paničky bez vkusu.


3. Na kůži se podepíše i horko a chlad


To, že bychom si měli mít ruce a dodržovat každodenní hygienu, ví i malé dítě. Pokožka bude krásně svěže vonět – to je ten nejlepší parfém hlavně pro muže. Ve sprše se ale vyhněte příliš horké vodě se silným proudem. Vlasy i kůže budou šupinkovaté, mastné a bez lesku. Stejně tak extrémní horké a studené počasí dává kůži zabrat. Chce to kůži hydratovat, promastit a zklidnit vhodnou péčí.


4. Namáhaná kůže stárne rychleji!


Kousavý svetr nebo nepříjemná cedulka na novém tričku jsou jednou z nejčastějších příčin podráždění kůže. Svědivý pocit provokuje ke škrábání. Přes rozškrábanou pokožku mohou pronikat do těla škodliviny. Ochranná bariéra je oslabována a rozhodně nevypadá hezky. Díky speciálním přípravkům z drogerie i z lékárny (Fenistil gel, Bepanthen Sensiderm krém apod.) můžete dráždivá místa zklidnit, zchladit a urychlit hojení případného ekzému či jiného podráždění. Podrážděná pokožka se rychle zklidní, zarudnutí ustoupí a nehrozí vám dlouhé hojení nebo dokonce jizvy po škrábancích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit ekzémů nadobro a bez chemie?
Mráz udeřil. Chraňte svou pleť
Jak vybrat kosmetický dárek? Podle typu pleti, složení přípravků i aktuálních trendů


5. Ideální léčba řeší příčinu i příznaky


Prostřednictvím kůže může tělo varovat, že je něco uvnitř těla v nepořádku. Často za svěděním stojí nesnášenlivost na některé potraviny. Případně se zamyslete, zda nemáte alergii na pyly nebo zvířata. Svědění obyčejně pomine poté co nejste vystavena alergenu během několika hodin nebo dnů. Na těle se však mohou objevit pupínky, kopřivka, zarudnutí, barevné mapy. Od svědení kůže způsobného alergií můžete ulevit opět pomocí Fenistil gelu. Pokud si nejste jisti příčinou, navštivte dermatologa.

6. Obloukem se vyhněte fastfoodu a alkoholu


Kvalitu kůže můžete částečně ovlivnit změnou jídelníčku. Kromě bezchybné kůže můžete vynecháním cukru, lepku a mastných potravin získat i menší konfekční velikost. Meruňky, papriky, mrkev či špenát jsou zdrojem nejen vitamínů, ale i bioaktivních látek (nejznámější je karoten), které přirozeně pomáhají zabarvit kůži do zdravějšího odstínu, pomáhají i bezpečnějšímu slunění, což oceníte nejen v létě, ale i v zimě na horách.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karyn 16:02 21.12.2017
Zrovna nedávno když jsem byla na konzultaci na klinice plastické chirurgie mi tohle přesně doktorka říkala... člověk si ani neuvědomuje kolik věcí dělá denně špatně a jak poškozuje svou kůži tak že některé ženy musí na lifting.... tady je pak ještě další povídání http://blog.medicomclinic.cz/193-jak-pecovat-o-pok... o hydrataci pokožky