Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Estetická medicína se vyvíjí přímo raketovou rychlostí. Co bylo včera nemožné, dnes je zcela běžné a zítra už bude za zenitem.

Buclatější zadeček, ďolíčky ve tvářích či pekáč buchet: I tohle už dnes umí plastická chirurgie

Plastika
zdroj: Facebook/ Thinkstock Plastika
aktualizováno 27.02.2018, 16:22 | 27.02.2018, 16:22 | European Space Agency, ESA

Estetická medicína se vyvíjí přímo raketovou rychlostí. Co bylo včera nemožné, dnes je zcela běžné a zítra už bude za zenitem.

Plastické operace jsou globální masový fenomén. Lidé se za ně přestávají stydět, celebrity je bez skrupulí přiznávají, a dokonce se k nim hrdě hlásí. Podle České společnosti plastické chirurgie i u nás ročně podstupuje plastické operace až 30 tisíc lidí.


„Zatímco mladší ženy si nechávají odstranit tělesné vrozené nedostatky, u žen ve středním věku převládají operace zaměřené na odstranění nežádoucích změn po těhotenství. Starší ženy k nám přivádí zájem o úpravy nedostatků získaných s přibývajícím věkem,“ říká MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze, a dodává, že i muži chtějí vypadat v každém věku dobře: „Určitě jde o vliv společnosti na jednotlivce. Na naší klinice je každý pátý pacient muž. Z operačních zákroků jsou nejčastější zákroky otoplastika (plastika uší), liposukce (odsátí tuku) a gynekomastie (zmenšení prsou).“

 


Roztomilé ďolíčky ve tvářích


Pokud jste na základce záviděli spolužačce, které se při úsměvu na tvářích utvořily krásné dolíčky, a říkali jste si, že nic podobného vy bohužel mít nebudete, všechno je jinak. Vaše tužby může splnit plastický chirurg, a to během asi půlhodinové plastické operace.


„Drobnou incizí z vnitřní strany tváří v dutině ústní odebereme nepatrnou část lícního svalu a okolní svalstvo přišijeme na spodní stranu kůže, což utvoří permanentní odsazení a vznikne žádoucí ďolíček ve tváři,“ vysvětluje zákrok plastický chirurg Josef Kulhánek z Lékařského domu Praha 7.


Vytvarovaný a kulatější zadeček i bez cvičení


Zvětšování pozadí je v posledních letech na vzestupu. Jednou z oblíbených metod je brazilský Butt Lift, který pro zvětšení využívá vlastní tukové buňky. Zákrok v sobě navíc kombinuje vedle augmentace také liposukci, díky níž plastický chirurg získá výplňový materiál. Pro navýšení efektu postavy ve tvaru přesýpacích hodin chirurg může odsát tuk z oblasti břicha, a zvýraznit tak linii pasu, a tukové buňky poté využít pro vytvarování zadečku.


Další metodou, jak lze dodat postavě na kyprosti v jistých partiích, je do oblasti hýždí zavést silikonové implantáty nebo implantáty na bázi vody. Metoda je ale bohužel vzhledem ke komplikovanému hojení danému neustálým zatížením a pohybem oblasti problematická. V důsledku toho nepřináší vždy žádoucí výsledky, nutností naopak mnohdy bývá reoperace či dokonce kompletní vyjmutí implantátů.


Zdokonalení bradavek


Úprava poprsí je v plastické chirurgii stálice, ovšem dnes ženy neřeší jen velikost a tvar, ale i vzhled svých bradavek. Zájem žen o změnu velikosti či výšky uložení prsního dvorce a zmenšování prsních bradavek už nyní stoupl téměř o třetinu.

 

Plastika
(Foto: oficiální zdroj)

 

Plastika prsou nejen pro ženy


Zdá se vám, že je plastická operace prsou čistě pro ženy? Kdepak. I u mužů může totiž dojít k nežádoucímu zbytnění prsní tkáně a dokonce zvětšení prsní žlázy, což se vše projevuje jako tzv. „mužská prsa“. Pak je řešením gynekomastie, tedy plastická operace prsou u mužů.


Podle MUDr. Kulhánka lze operaci provádět dvěma způsoby – buď liposukcí při lokální anestezii odsát z hrudníku nežádoucí tuk, nebo v případě zvětšení mléčné žlázy (ano, tu mají i muži, i když zakrslejší) a nutnosti odebrání většího množství tukové i kožní tkáně přistoupit k jejich chirurgickému odstranění. Takový zákrok se pak již provádí v celkové anestezii.


Věděli jste, že…: První operace tohoto typu se datuje až do dob starého Říma, kdy lékař Cornelius Celsus, který žil v letech 25 př. n. l. až 50 n.l. popisoval ve svých análech obřízku a právě zmenšování poprsí u mužů. Přesné detaily těchto zákroků se ale nedochovaly.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šílená plastika, které podléhá stále více mužů! Týká se jejich nádobíčka
Rejuvenizace, Blepharoplastika, Browlift: Jaké zázraky dnes dokáže plastická chirurgie?
Nejsou jen pro marnivé ženské! Představujeme největší mýty o plastických operacích


Pekáč buchet na přání


Tohle je záležitost zejména pro pány, kterým se nechce dřít v posilovně na vysněný pekáč buchet. Liposculpture je metoda, při níž plastický chirurg odstraňuje části tukové tkáně v oblasti břicha takovým způsobem, aby výsledný efekt co nejvíce připomínal vypracované břišní svaly. Operace se provádí v celkové anestezii a zabere asi pět hodin.


V České republice zatím tento zákrok mnoho klinik neprovádí. Vzhledem k tomu, jakou si nicméně získává v zámoří oblibu, lze očekávat, že se zanedlouho stane běžným i u nás.

 


Krásnější vagina i intenzivnější orgasmus


Už nějaký čas si nechávají ženy omlazovat vaginální struktury vaginoplastikou, mění velikost a tvar pysků, nebo podstupují rekonstrukci panenské blány. Světovým trendem je zesílení G-bodu, které spočívá ve vstřikování kolagenu do přední stěny vagíny. Plastické chirurgy vyhledávají samozřejmě i muži, a to z důvodu zlepšení sexuálního prožitku a vzhledu genitálu.


Co nás ještě čeká?


Plastická chirurgie směřuje k mini invazivním metodám, eliminaci jizev a rychlému efektu. Nastupujícím trendem je takzvaná bioplastika, nahrazující implantáty. Metoda využívá přirozené reakce těla na mikročástice, které se aplikují ve formě gelu a vytvářejí v těle vlastní vazivovou tkáň. Vzdálenější budoucnost pravděpodobně přinese neuvěřitelně pokročilé a neobvyklé způsoby, jak posílit a esteticky zdokonalit tělo. Věda tomu napomáhá genetickým inženýrstvím, výzkumem kmenových buněk (od zvětšení prsou až po obličejové liftingy), klonováním, bionikou, vývojem nových typů tělových implantátů (například implantovaných podprsenek), ale i „biohackingem“, rozšířeným o nové technologie, jehož cílem je vytvoření absolutně nejlepší verze sama.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

karlamarie 20:19 27.02.2018
To je sice krásné, co všechno lékaři již umí, v tom případě ale fakt nechápu, že neumí řešit bolestivé problémy nohou jako halux, plochá noha, propadlý nárt atd., kterými trpí opravdu velké množství lidí. Asi proto, že plastiku si musí každý zaplatit sám, kdežto tyto zdravotní problémy ne. Je to smutné, protože každý krok BOLÍ !!!