Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Co si naordinovat dobrého k jídlu, aby vám krása déle vydržela?

Co jíst pro krásnou pleť, husté vlasy a silné nehty

Krása
zdroj: Thinkstockphotos Krása
aktualizováno 22.10.2012, 09:38 | 22.10.2012, 00:44 | doma.cz/ina

Co si naordinovat dobrého k jídlu, aby vám krása déle vydržela?

Určitě jste se neopalovala moc, a navíc jste používala krém s vysokým faktorem. I tak jste si ale vysloužila lehké opálení a teď byste se ho nechtěla vzdát? Řešením jsou samozřejmě tónovací krémy, krása pleti se ale dá – a má – udržovat i zevnitř. Které potraviny vám v tom pomohou?


Vsaďte na barvy


Ovšem ty přírodní, v potravinách. Červená a zelená paprika, rajčata, mrkev… Zvláště ta poslední jmenovaná je pro přirozené zdravé zabarvení pleti důležitá. Obsahuje totiž beta-karoten, přírodní barvivo, které dodává pleti krásnou barvu. A nejen to.

 

ČTĚTE TAKÉ:


5 nejlepších trendy účesů: Vsaďte na objem a studené odstíny

Prádlo, které ho zvedne (nejen ze židle)!

Babské rady na krásu, které fungují!

 

Beta-karoten je významný antioxidant, který pomáhá neutralizovat volné radikály a působí také jako ochrana před škodlivými účinky nadměrného slunečního záření. Najdete ho také například v meruňkách, broskvích, nektarinkách, ale třeba i v kapustě, špenátu nebo brokolici.

 

Krásná pleť - 3
(Foto: isifa.com)

 

Nebojte se kyseliny


Máme na mysli konkrétně jednu skupinu, a to omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Obsahují totiž celou řadu vitaminů a potřebných živin, které ocení vaše (nejen suchá) pleť, ale i vlasy a nehty. Působí příznivě na celý organismus a pleti dodávají hydrataci a pružnost. Kde je najdete? V rybách, ořeších, lněném oleji a různých semenech. Ryby, a to nejen ty mořské, bychom měli do jídelníčku zařazovat aspoň dvakrát týdně.


Dostatečně hydratujte


I když už není léto, vyplatí se dodržovat správný pitný režim. Doporučuje se vypít aspoň dva litry vhodné tekutiny denně, to znamená nejlépe čistou vodu nebo ovocný čaj. Káva naopak organismus dehydruje, takže bychom ji měli zapíjet sklenkou vody.


Dejte si zelenou


Nikoli panáka, ale šálek zeleného čaje. Tento výluh má velmi pozitivní účinky na náš organismus. Obsahuje antioxidační látky, které bojují proti stárnutí pleti, a řadu důležitých minerálních látek, jako je draslík, vápník, hořčík a další, píše elle.cz. Podle některých studií je i vhodnou prevencí proti rakovině a dalším civilizačním chorobám, jako jsou nemoci srdce a cév nebo ateroskleróza.
 

3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře