Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V těchto měsících trpí nejvíce, hlavně když jsou suché.

Jak pečovat o ruce v zimě?

Upraené nehty
zdroj: Thinkstockphotos Upraené nehty
aktualizováno 15.12.2014, 00:28 | 15.12.2014, 00:28 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

V těchto měsících trpí nejvíce, hlavně když jsou suché.

I v právě probíhajícím podzimním období je přímo nutností věnovat svým rukám potřebnou pozornost. V období od pozdější sychravém podzimu až po příchod jara jsou naše ruce vystaveny ve venkovním prostředí ztíženým podmínkám.

 

Právě proto je potřeba svým rukám věnovat péči a dopřát jim zejména potřebnou výživu. Je to zejména z toho důvodu, že počasí je méně příznivé a většinou chladné. Naše pokožka rukou je velmi citlivá na studené počasí. Mnoho z nás v tomto období trpí na suchou a popraskanou pokožku mezi články prstů či na pokožce celých rukou. Vaše ruce vám takovýmto způsobem vysílají signál, že něco není v pořádku a potřebují vaši pomoc. Jakým způsobem je tedy možné pomoci našim rukám?

 

Domácí peeling na ruce

 

Před samotným krémem na ruce je vhodné dopřát pokožce potřebný peeling. Na výběr máte ze dvou možností. Mnohé drogerie dnes již nabízejí speciální peelingy na ruce, které efektně provedou svou práci.


V případě, že upřednostňujete přírodní výrobky bez různých přísad, peeling si můžete vyrobit i z toho, co máte ve své kuchyni. Stačit vám bude hrst hnědého cukru, který smícháte s dvěma či třemi lžícemi rozpuštěného kokosového oleje.

 

Péče o ruce
(Foto: oficiální zdroj)

 

Směs si nanesete na ruce a jemnými krouživými pohyby si promasírujete ruce. Peeling je důležitý z důvodu odstraňování odumřelých buněk a je vhodné provádět ho jednou za sedm dní. Pak jsou už vaše ruce připravené k nanesení hydratačního krému.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Omrzliny mohou být i životu nebezpečné
Bojíte se karpálního tunelu? 6 tipů, jak správně pracovat u počítače
Lupénku nepodceňujte, může vám zkrátit život!

 

V chladném období je vhodné používat krémy s obsahem olivového či mandlového oleje. Velkou službu rukám poskytne i takzvaná urea, která je známá svými vysoce vyživujícími a změkčující účinky, které potěší zejména velmi citlivou a namáhanou pokožku.

 

Krémy na ruce je v podzimním a zimním období vhodné používat i několikrát za den, nebo individuálně dle potřeby. Látky obsažené v krémech vaše ruce vyživí a pokožku vašich rukou zanechají jemnou, hebkou a bez suchých podrážděných míst.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře