Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vánoce jsou krásný čas, kdy je rodina pospolu, panuje příjemná atmosféra a dávají se krásné dárky. Mnohdy však o Vánocích, zejména na Štědrý den, zapomínají ženy na to, že nejsou jen hospodyňkami, mají také právo vypadat krásně.

Jak vypadat krásně u vánočního stromečku

Štědrý večer - 1
zdroj: Thinkstockphotos Štědrý večer - 1
aktualizováno 23.12.2016, 00:28 | 23.12.2016, 00:28 | doma.cz

Vánoce jsou krásný čas, kdy je rodina pospolu, panuje příjemná atmosféra a dávají se krásné dárky. Mnohdy však o Vánocích, zejména na Štědrý den, zapomínají ženy na to, že nejsou jen hospodyňkami, mají také právo vypadat krásně.

Je sice moc hezké, že na Štědrý den od rána do večera chystáte jídlo, staráte se o výzdobu, zajišťujete poslední dárky a podobně, ovšem Štědrý den by pro vás měl být jakýmsi důvodem, proč si připadat nejen jako skvělíá hospodyňka, ale také jako krásná a atraktivní žena. Toho lze docílit tak, že během příprav na Štědrý večer si jednoduše najdete chvilku pro sebe.

Jaké oblečení je ke stromečku a na Štědrý večer vhodné?

Doposud jste trávila Štědrý den jednoduše v teplákách nebo džínách? Štědrý den je dnem slavnostním a tím, že se krásně oblečete, vánoční atmosféru ještě zdůrazníte – vlastně celá vaše rodina. Pokud jste doposud nebyli všichni zvyklí se ke štědrovečerní večeři pěkně strojit, napravte to.

 

Štědrý večer - 4
Vánoce si víc užijete, když to pojmete jako slavnostní událost. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pro vás doporučujeme vsadit na něco jednoduchého a přesto elegantního. Něco, v čem budete vypadat krásně a elegantně. A co vypadá elegantněji než decentní šaty? Sáhněte po takových, které vystihují vánoční atmosféru – skvělé jsou odstíny červené, tmavě zelené, bílé nebo zlaté. Nikdo vás samozřejmě nenutí doma chodit v lodičkách, ani zbytek vaší rodiny nemusí mít slavnostní obutí, ale jen v ponožkách to také není ono.

ČTĚTE TAKÉ:
Hravé balení dárků – doveďte ho k dokonalosti
Víme, kolik přiberete na Vánoce!
VÁŠ PŘÍBĚH: Štědrý večer zalily slzy osamění

Pokud žádné šaty nemáte, můžete zvolit elegantní kalhoty s košilí či svetříkem a nějakým doplňkem v podobě šperku.

 

Štědrý večer - 3
Vhodné jsou například elegantní šaty ve zlatém odstínu. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Někdy však může být dobrý doplněk i účes. Ten pravý účes k vánočnímu stromečku je takový, který působí slavnostně a elegantně. Pro majitelky dlouhých vlasů doporučujeme nekonečné vlnobití nebo nějaký drdol. Pokud jsou vaše vlasy krátké, zkuste váš vzhled vylepšit například díky výraznějším náušnicím a make-upu.

 

Štědrý večer - 2
S make-upem to nepřehánějte, zvolte něco decentního. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud se ptáte, jaký make-up je vhodné na Vánoce zvolit, opět doporučujeme zvolit něco decentního, žádné výrazné a přehnané líčení. Zdůrazněte buď svůj pohled, nebo své rty. Pokud budete mít například výrazné oči a i výrazné rty, můžete působit zmalovaně a také se tak cítit. To vás samozřejmě může uvádět do stresu.

Nemáte čas se připravit? Požádejte svou rodinu o pomoc!


Kdo kdy řekl, že Vánoce jsou pouze o tom, co udělá maminka nebo manželka? Vánoce jsou o tom, že je rodina pohromadě, to znamená, že celá rodina by se měla starat o domácí pohodu. Nejen během Štědrého dne, ale také během celých vánočních příprav by vám měla pomáhat celá vaše rodina. Jistě ale víte, že zejména na Štědrý den je celá řada povinností, které musíte splnit – připravit večeři, prostřít stůl, poklidit, upravit se a podobně. Sice se to nezdá, ale taková příprava znamená hodně času.

 

Vánoční stůl
Tabuli nemusíte prostírat vy, přenechte to dětem. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Protože den nemá 48 hodin, bude vám muset vaše rodina pomoci. Ano. Požádejte svého miláčka o pomoc při přípravě večeře. Pokud chcete, můžete požádat o pomoc i vaše děti – ty vám mohou pomoci jak s přípravami stolu, večeří, tak šikovné a zdatné dcery mohou pomoci i s make-upem, účesem nebo výběrem oblečení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Krásná.cz píše: 
Vánoční líčení s kamínky - krok po kroku!
Dva veselé vánoční nail designy

Štědrý den, Štědrý večer a celkově Vánoce by měly být svátkem pohody a skvělé rodinné atmosféry. Tu vytvoříte také právě tím, že tuto atmosféru podpoříte – výzdobou, elegantním outfitem k večeři a stromečku, nebo třeba jen koledami. Tak či onak, Vánoce si užijte, protože další přijdou až za dlouhý rok. A nezapomeňte, není to o tom darovat či dostat co nejvíce dárků, ale o tom, být vděčný, že jste se po roce opět sešli společně u stolu.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře