Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zima dala našemu organismu pěkně zabrat. Tělo už se pomalu do kondice dostává, ale vaše pleť vypadá stále unaveně a mdle? Přinášíme tipy, jak efektivně vrátit pokožku do formy a nastartovat naše tělo, aby si svěží look udržela co nejdéle.

Jarní restart pro vaši pleť: Co skutečně platí na toxiny?

Kráska
zdroj: oficiální zdroj Kráska
aktualizováno 23.04.2018, 00:05 | 23.04.2018, 00:05 | doma.cz

Zima dala našemu organismu pěkně zabrat. Tělo už se pomalu do kondice dostává, ale vaše pleť vypadá stále unaveně a mdle? Přinášíme tipy, jak efektivně vrátit pokožku do formy a nastartovat naše tělo, aby si svěží look udržela co nejdéle.

Jaro symbolizuje nový začátek a zrození. Dopřejte podobný nový začátek i své pleti, která může být po náročné zimě unaveně matná s řadou nedokonalostí. „V zimě pleti nesvědčí ledový, suchý vzduch, stejně jako přechody mezi vytopenou místností a venkovním chladem. Výsledkem je přesušená, hrubá pleť, na níž se mohou objevovat vrásky a jemné linky, šupinky či erytém, tedy neústupné zarudnutí pleti,“ popisuje úskalí nejchladnějšího ročního období MUDr. Jana Votrubová z kliniky Esthetic Medical.

 

Pleť se samozřejmě sama po nějaké době s následky zimního nečasu do jisté míry vypořádá, pokud ji ovšem podpoříte správnou péčí, odměnou vám bude zdravý a rozzářený vzhled takřka na počkání.

 

Omlazení à la hrabě Drákula

 

Lidská krev jako anti-agingové sérum? Ne, nezbláznili jsme se, lidskou krví lze skutečně omladit pleť nebo dodat život nekvalitním vlasům a podpořit jejich růst, slouží ale i k ošetření jizev a strií. Procedura se jmenuje plazmaterapie, a jak její název napovídá, prim zde hraje krevní plazma, jež je bohatá na krevní destičky.

 

„Plazmu získáme tak, že pacientovi odebereme krev a upravíme ji v odstředivce,“ vysvětluje MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7, podle něhož tkví největší klad této metody v tom, že se pracuje s vlastním biologickým materiálem pacienta. „Rizika alergických reakcí či otoků jsou díky tomu minimalizované,“ dodává.

 

Jak plazma působí? Obsažené růstové faktory a další aktivní látky omlazují již na buněčné úrovni. Výsledkem je lepší vzhled, elasticita a struktura pleti. „Protože plazmu aplikujeme do pleti drobnými vpichy, stimulujeme tím i produkci kolagenu, což ještě více podporuje vypnutí a pevnost pleti,“ připomíná MUDr. Votrubová.

 

Plastika
(Foto: oficiální zdroj)

 

 

Nechte pleť hýčkat laserem

 

Laserové záření přináší lidské pleti řadu benefitů. V případě neinvazivní laserové masky kombinované s aplikací kyseliny hyaluronové a trophogenu je to dlouhodobé navýšení hydratace pleti, po němž zimou ztrápená pleť doslova baží. Zároveň dochází k vyhlazení, zjemnění a oživení pleti a redukci vrásek.

 

„Pokožka je po laserové masce posilněná a pevná s mladistvým jasem,“ říká MUDr. Kravciv. Zároveň však zdůrazňuje, že od neinvazivních ošetření nesmí pacienti čekat zázraky: „Ačkoliv se neinvazivní estetická medicína v posledních letech posunula svými technologiemi významně kupředu a dokáže přinést skutečně dramatické výsledky, tak razantního omlazení a vypnutí stárnoucí pleti, jakým lze dosáhnout metodami plastické chirurgie, například liftingem, zatím schopna není. Jako pozitivum na druhou stranu vidím, že u většiny neinvazivních ošetření nemusíte téměř řešit rekonvalescenci či nežádoucí účinky.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trápí vás zarudlá pleť? Víme, co s tím!
8 omlazujících beauty tipů pro ženy po čtyřicítce
Do rána krásnější aneb Tajemství noční péče o pleť

 

Dávka kyslíku pro vaši pleť

 

Bez kyslíku není života, není proto divu, že je kyslík prospěšný i pleti. „Ošetření kyslíkem Oxyceutical rozzáří povadlou, zašedlou pleť bez života a viditelně ji projasní a barevně sjednotí. V několika krocích pleť pročistíme, připravíme na příjem kyslíku a účinných látek, které poté v hlubších vrstvách pleti uzamkneme aplikací pleťové masky,“ ve zkratce nastiňuje princip ošetření MUDr. Votrubová.

 

Tento vysoce biologicky dostupný kyslík podle lékařky dodá buňkám v pleti energii a nastartuje regenerační procesy v nich. Díky tomu brání vzniku známek stárnutí nebo nedokonalostí pleti. Více než vhodné je proto ošetření Oxyceutical pro pleť poškozenou nadměrným sluněním a náchylnou ke stařeckým skvrnám a hyperpigmentaci.


Zaměřte se na detox s lymfodrenáží

 

Co by to bylo za jarní tipy, kdybychom nezmínili tolik oblíbený jarní detox! Očisty těla lze dosáhnout různými způsoby, třeba v našich končinách oblíbeným půstem od masa nebo celkovým zlehčením jídelníčku.

 

Vnitřní očistu nastartuje také lymfodrenáž, která stimuluje správný tok lymfy a detoxikuje. „Optimální fungování lymfatického systému je nezbytné pro zdravé vnitřní prostředí organismu,“ upozorňuje MUDr. Votrubová. Není-li podle lékařky lymfatický systém v rovnováze, objevují se komplikace jako únava, zadržování vody v těle, neustále opakování onemocnění či otoky nohou. Projeví se o i na vzhledu: obličej může působit oteklý (zadržovaná voda), pleť je zašedlá, pomaleji se hojí různé jizvy a pupínky, toxiny mohou vyvolat i různé kožní obtíže, vyrážky apod.

 

„Správně fungující lymfatický systém urychluje vyloučení škodlivin, toxinů a odumřelých tukových buněk po dietě či hubnoucích procedurách, což vede k rychlejšímu úbytku centimetrů. Lymfodrenáž proto přináší nejen lepší vzhled, ale i posiluje zdraví organismu,“ uzavírá odbornice.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře