Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nemáte na hlavě, co jste si objednala? Můžete se bránit, poradíme vám, jak na to.

Kadeřník vám zničil vlasy? Braňte se!

aktualizováno 13.02.2012, 13:39 | 13.02.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Nemáte na hlavě, co jste si objednala? Můžete se bránit, poradíme vám, jak na to.

Možná jste se už do takové situace dostala, nebo znáte někoho ve svém okolí, komu se něco podobného přihodilo – zaplatíte za kadeřníka nemalé peníze a přitom máte na hlavě něco, co jste absolutně nechtěla a odcházíte s pocitem velkého zklamaní, či přímo šokem domů. Zkažený střih, jiná barva, či dokonce popálená kůže od barvy? Co s tím? Máte právo účes reklamovat.

 

Samozřejmě, že je nutné si předem stanovit jasné cíle – pokud kadeřníkovi ukážete odstín, či střih na obrázku, kadeřník vás může upozornit, že to s vašimi vlasy nebude vypadat stejně, pokud to neudělá a výsledek dopadne tristně, máte právo požadovat náhradu! A to buď v podobě slevy, opravení účesu, či vrácení peněz!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Móda 30. let je zpět a lichotí i silnější postavě

Nejlepší triky pro větší objem vlasů!

Dokonalá blond: jaký odstín se k vám nejlépe hodí

 

 

Aby se kadeřník nevykrucoval, že jde jen o váš subjektivní názor, je nejlepší mít na místě „svědka“, třeba oporu v kamarádce a nebát se použít i foťák a vlasy před a po vyfotit.


"Kadeřnické úpravy lze reklamovat podle ustanovení § 652 a násl. občanského zákoníku, protože se jedná o zvláštní smlouvu o opravě a úpravě věci,“ říká Eva Strnadová, právnička Sdružení ochrany spotřebitelů. "Záruční doba je na tuto službu 3 měsíce, ale k samotné reklamaci by mělo dojít bez zbytečného odkladu po zjištění vady.“

 

 

Kde je hranice?

 

Pocit, že vám to nesluší, nestačí. Ale pokud je ofina místo o centimetr kratší o tři, či máte jednu stranu kratší než druhou, a do třetice z nejčastějších problémů místo vaší plavé se z toho vyklube mahagon, pak máte neodiskutovatelné právo na náhradu škody!

 

10 sexy trendů, kterými rozzáříte váš šatník

 

 

"Zákonná úprava pamatuje na tyto případy a dává zákazníkovi práva: bezplatně a řádně požadovat nápravu, např. zastřihnout do požadované délky, napravit nepovedenou barvu apod., případně právo požadovat zrušení smlouvy a vrácení peněz. Je tady však problém, že žádné z těchto opatření vám původní délku či barvu vlasů většinou nevrátí.“Může se ale stát, že vám kadeřnice poškodí zdraví, např. nechá příliš dlouho působit chemické látky, které se používají při trvalé nebo barvení.

 

Pokud by došlo k poškození zdraví zákazníka, je možné požadovat i náhradu škody na zdraví a to v rozsahu bolestného, účelně vynaložených nákladů spojených s léčením a případně i náhradu za ztrátu na výdělku.

 

 

Sexy blond - 18
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Účet od holiče nevyhazujte, alespoň ne hned

 

Pokud bychom chtěli danou službu reklamovat, musíme prokázat, že k dané službě vůbec došlo. Účet za kadeřníka si tedy nějakou dobu ponechejte. Pokud bychom ho však neměli, museli bychom návštěvu prokázat jiným způsobem, např. nějakou svědeckou výpovědí, což je často dost komplikované.

 

Proto je nejsnažší se domluvit na začátek kadeřnické úpravy, aby s vámi byla kamarádka a pak se přišla podívat i na výsledek. Pokud vše navíc zdokumentujete fotografiemi, kadeřníkovi nezbude nic jiného než uznat svou chybu a přiměřeně se vám ravanšovat!!

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Anna 13:30 12.02.2012
Taky se mi stalo, že jsem odcházela od kadeřnice se slzami v očích. Ostříhala mě docela dobře, až na to, že mi moje řídké vlasy ještě prostříhala a to tak, že vzala několik pramínků a ustřihla je přímo u hlavy. Pak mi samozřejmě čouhaly z vlasů, jak dorůstaly. Ale přemluvila mě k melíru. Říkala jsem, ať to hlavně vypadá přirozeně, ale ve výsledku jsem měla na hlavě policejní pásku - blond a červenohnědé proužky...
Říkala jsem si, že za tohle si přece moje peníze nezaslouží, ale nevěděla jsem jak na to. Teď už to vím a kdyby něco, už se budu do krve hádat.
Tenkrát mi to opravila moje osvědčená kadeřnice - odbarvila, ostříhala... divila se, prý ta první musela být snad ožralá.