Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Umělé náhrady se na přírodním nehtu také podepíší. Lámání nehtů však může ukazovat na nemoc!

Máte lámavé a třepivé nehty? Pozor na skryté nemoci

Nehty
zdroj: isifa.com Nehty
aktualizováno 20.02.2013, 18:10 | 20.02.2013, 18:00 | / doma.cz/kat

Umělé náhrady se na přírodním nehtu také podepíší. Lámání nehtů však může ukazovat na nemoc!

Všechny nehty mají svou vlastní DNA, své vlastní přednosti i slabůstky, stejně tak jako je tomu u různých typů vlasů a pleti.

 
 

 

Nehty jsou do značné míry ovlivňovány vlivy, jako je například výživa, různé následky léků a zátěž, kterým jsou po dobu času vystaveny.

 

 

Je naprosto nemožné pečovat o všechny nehty stejně a tak je udržet zdravé. Pokud máte dlouhodobé potíže s kondicí svých nehtů, jděte za profesionály,“ říká manikérka Dagmar Šimková

 


"Ruce o nás totiž říkají mnoho, jsou jednou z forem komunikace. Jsou také nástroji, které používáme pro manipulaci s věcmi, zároveň však žijí svým vlastním životem. Prozradí toho na vás mnoho, například mohou odhalit či skrýt věk majitele," říká profesionální manikérka Dagmar Šimková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rizika hormonální antikoncepce - kdo se jí má vyvarovat?

8 důvodů, proč se naučit relaxovat

 

 

Nehty
(Foto: isifa.com)

 

 

Barometr zdraví v těle

 

Cokoliv se v lidském těle stane, může se projevit na nehtech. Stav nehtů je totiž stejně jako kůže nebo vlasy jakýmsi barometrem zdraví v těle. Následky porodu a nemoci jako vysoká horečka, zápal plic apod. se ukáží v podobě hrbolků, jež postupně s nehtem odrůstají.

 

Stav nehtu mohou ovlivnit dokonce psychologické stavy, přičemž povrch nehtů je nerovný s hlubokými prohlubněmi. Vedle toho nehty namáháme, často je vyčerpáváme umělými náhradami a většina z nás se potýká i s přirozenými nedokonalostmi.

 

"Rozlišujeme osm druhů nehtů a každý z nich potřebuje specifický přístup,“ říká profesionální manikérka, Dagmar Šimková.

 

 

Jak vypadá zdravý nehet?

 

 

Normální zdravý nehet je pevný, pružný a má narůžovělou barvu. Jeho povrch by měl být hladký, oválný, beze skvrn a důlků či zkřivených okrajů.

 

 


"Dále rozeznáváme dalších sedm druhů nehtů. Jsou to suché, křehké, třepící se nehty, slabé, nehty, které se lámou a nehty s viditelnými nedokonalostmi, jako jsou nerovnosti. S daleko nejhoršími stavy se však setkáváme s nehty po aplikaci akrylátových a gelových náhrad,“ vysvětluje Dagmar Šimková.

 


Kůžičku nestříhejte, ani neokusujte!

 

Mnoho lidí však má problémy s kůžičkou okolo nehtu, kterou nazýváme kutikula. Nemocná kutikula se vyznačuje zarudnutím, záněty, ztvrdnutím anebo suchým "otrhaným“ vzhledem.

 

Důvody bývají dvojí – vnitřní, genetické dispozice a špatné stravování a vnější - styk rukou s chemikáliemi v saponátech, prach v klávesnicích počítačů apod. "V nejhorších případech poškozenou kutikulu odstřihujeme ve víře, že ji tak zjemníme a ozdravíme. To je však ta největší chyba, kterou můžeme udělat,“ upozorňuje Dagmar Šimková.

 

Často se tak na kutikule vytvoří záděry, ztvrdne, má zarudlou barvu nebo dokonce se do kutikuly dostane zánět. Pak ani nehet, který z kutikuly vyrůstá, nemůže být zdravý. "Musíme si uvědomit, že oblast kutikuly je velmi choulostivá na zacházení a vyžaduje adekvátní ošetření. Nejlepší cestou k ozdravění kutikuly je kvalitní a efektivní péče,“ říká Dagmar Šimková.


 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení