Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Blahodárná látka s poněkud krkolomným názvem momentálně platí za jednu z nejpopulárnějších složek v produktech z kategorie anti-aging a nově boduje také ve vlasové kosmetice. Proč hýčkat svou pleť a vlasy právě beauty pomocníky s jejím obsahem?

Mladší pleť a krásnější vlasy? Pomůže kyselina hyaluronová!

Před zrcadlem
zdroj: Thinkstockphotos Před zrcadlem
aktualizováno 19.06.2017, 16:44 | 19.06.2017, 16:44 | doma.cz

Blahodárná látka s poněkud krkolomným názvem momentálně platí za jednu z nejpopulárnějších složek v produktech z kategorie anti-aging a nově boduje také ve vlasové kosmetice. Proč hýčkat svou pleť a vlasy právě beauty pomocníky s jejím obsahem?

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, zodpovědná za dostatečnou hydrataci a regeneraci pokožky. Nachází se v mezibuněčné hmotě. Dokáže na sebe skvěle vázat vodu a dobře tak hydratuje pokožku. „Působí proti volným radikálům a podporuje tvorbu kolagenu. Dříve se používala v medicíně, především k ošetření při léčbě spálenin nebo pro rychlejší hojení jizev. Vyplňuje prostor mezi kolagenovými vlákny a zároveň působí jako jejich mazivo. Díky svým výrazným účinkům na obnovu a hydrataci pleti je také hojně využívaná v kosmetickém odvětví,“ říká dermatoložka MUDr. Věra Terzjiská z Perfect Clinic.


S věkem jí v kůži bohužel ubývá, proto se přidává nejen do hydratačních krémů a sér, ale i do těch s omlazujících účinkem. Především v létě, kdy kůže bývá kvůli častému slunění dehydratovaná a dochází pak kvůli tomu k jejímu rychlejšímu stárnutí, se opravdu vyplatí sáhnout po kosmetice, která tuto látku v hojné míře obsahuje. A protože dá takzvaně napít i vlasům, našla si svoje místo nově i ve vlasové kosmetice.

 

Omlazení pleti
(Foto: oficiální zdroj)

 

V nesrovnatelně silnější koncentraci, než jaká se přidává do kosmetických přípravků určených ke každodenní péči o pleť a vlasy, pak můžete hýčkat pleť nebo vlasy pomocí této látky i v rámci mnoha ošetření z pole estetické medicíny a korektivní dermatologie. Nejčastěji se kyselina hyaluronová používá ve formě výplně k vyhlazení jemných linek a vrásek v obličeji – například k vyhlazení vrásek nad horním rtem nebo okolo úst. Její pomocí se ale často ošetřují také místa kolem očí, kde díky tomu dochází k vyrovnání prohlubní nebo k zakrytí kruhů pod očima.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Plastika prsou je v létě levnější. Chodí na ni hlavně učitelky!
Pleť bez vrásek: 10 mýtů a lží o botulotoxinu!
Pleť bez vrásek: Na botox zapomeňte, známe něco lepšího

 

Stejná látka v podobě gelové výplně se tenkou jehličkou či kanylkou aplikuje také přímo do rtů, které kyselina hyaluronová hydratuje, zvětšuje a dokonce dovede vyřešit i jejich drobnou asymetrii. Nakonec je tato látka i hlavní součástí speciálního koktejlu živin, který se aplikuje do pokožky v rámci tzv. mezoterapie.

 

„Jedná se o hloubkovou hydrataci pleti, kdy se až do podkoží spolu s kyselinou hyaluronovou dostávají i další cenné látky, k nimž patří například nukleotidy a vitaminy. Po ošetření kyselinou hyaluronovou je výsledek vidět okamžitě a v průběhu 14 dnů ještě narůstá spolu s tím, jak na sebe tato látka váže v pleti vodu. Mezoterapií lze ošetřit nejen obličej, ale samozřejmě i krk, dekolt a hřbety rukou. Na naší klinice pak často provádíme také vlasovou mezoterapii, díky níž se vlasy stávají zdravější, lesklejší a celkově se ošetřením výrazně podpoří růst vlasů,“ uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Katarína Třísková z Medicom Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře