Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Všichni nadšenci módy mají v diářích zakroužkované datum od 16. do 23. března 2018. V tomto období proběhne další Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který představí domácí značky i začínající návrháře. Navíc se můžeme těšit na bohatý doprovodný pr...

Na jaké módní trendy se můžete těšit? Odpověď naleznete na PRAŽSKÉM FASHION WEEKU

MBPFW
zdroj: oficiální zdroj MBPFW
aktualizováno 20.02.2018, 16:21 | 20.02.2018, 16:21 | doma.cz

Všichni nadšenci módy mají v diářích zakroužkované datum od 16. do 23. března 2018. V tomto období proběhne další Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který představí domácí značky i začínající návrháře. Navíc se můžeme těšit na bohatý doprovodný program, který bude volně přístupný veřejnosti.

A co nás čeká a nemine?

 

Stálice české módní scény, etablované značky i začínající návrháři
Přehlídkový program nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku charakterizuje návrat domácích návrhářských hvězd Moniky Drápalové, Denisy Nové, Michaela Kovacika, Jakuba Polanky a autorského dua CHATTY, stejně tak jako opakovaná účast oděvních značek Blažek a Nehera úspěšných i na zahraničních trzích. Celkem se na přehlídkovém mole v Clam-Gallasově paláci v rámci tří přehlídkových dní od soboty 17. do pondělí 19. března 2018 představí 16 českých a slovenských autorů a značek, dále studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM a v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program svou tvorbu předvede ukrajinský návrhář Boris Vozianov. Na stejném mole se odehraje také představení čtyř finalistů soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2018.

 

MBPFW
(Foto: oficiální zdroj)


Akce volně přístupné veřejnosti
I mimo přehlídkový program se chystá řada aktivit, velká část je přitom volně přístupná veřejnosti. Po skončení módních přehlídek se v úterý 20. března v Galerii Českých center v Rytířské ulici uskuteční třetí ročník konference o módním byznyse Business Forward Forum supported by ČEZ & Forbes (9-15h) a ve stejný den odpoledne se v Clam-Gallasově paláci bude konat oblíbená výstava kolekcí prezentovaných na přehlídkách, tzv. Re-See Showroom supported by Nespresso & ELLE (15-18h). Nabitý úterní program završí uvedení speciální kolekce FOOTSHOP + LAFORMELA. Prodejní představení se bude konat v holešovickém Vnitroblocku. Všechny tři úterní akce budou volně přístupné veřejnosti.


Časopis Harper’s Bazaar připravuje výstavu velkoformátových fotografií matadorky módní fotografie Anny Kovačič, která svým objektivem interpretuje tvorbu účastníků MBPFW. Výstava bude instalovaná v přízemí Clam-Gallasova paláce a bude volně přístupná od soboty 17.3. do úterý 20.3. Kultovní streetstylový fotograf, influencer a pravidelný host MBPFW Adam Katz Sinding (alias Le 21ème), uvede v sobotu 17.3. v prostorách THE ROOM BY BASMATEE svou fotografickou monografii.

 

MBPFW
(Foto: oficiální zdroj)


Návrhářka Zuzana Kubíčková představí ve středu 21.3. v prostorách karlínské Hauch Gallery svou zcela novou linii POP by Zuzana Kubíčková. I tato prezentace bude volně přístupná veřejnosti a odehraje se ve stylu „see now, buy now“ a představované novinky bude tudíž možné přímo na místě zakoupit. Zcela novým počinem je instalace Sweet Dreams/Video Pop-Up režiséra Jakuba Jahna, který dlouhodobě dokumentuje dění okolo Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a je autorem originálních filmových snímků. V Galerii Klementinum budou módní videa ke shlédnutí hned na 50 obrazovkách. Instalace bude otevřena od soboty 17.3. do pátku 23.3. a bude volně přístupná veřejnosti.


ČTĚTE TAKÉ:

Originální kousky za přijatelné ceny aneb Oblékněte se podle českých návrhářů
Devadesátá léta jsou zpět! Inspirujte se módou MIRANDY HOBBESOVÉ
Co to máš na sobě? Oblečení, které muži na ženách nesnáší


Na závěrečný den módního týdne (pátek 23.3.) se chystá atraktivní filmová premiéra. Agentura MILOSH Ltd. uvede do kin intimní portrét mimořádného módního tvůrce Zaca Posena nazvaný House of Z. Premiéra se odehraje v kině Lucerna. V rámci probíhajícího marketu české autorské módy v Bibloo concept store ve 4. patře obchodního domu Kotva bude v nabídce reprezentativní výběr kvalitní lokální módy i návrhářů, kteří se prezentují na MBPFW.

 

MBPFW
(Foto: oficiální zdroj)

 

Chybět nebudou ani oblíbené večírky – v den zahájení jedenáctá party z edice Addict, tentokrát v unikátním industriálním prostoru Staré čistírny odpadních vod v Bubenči (pátek 16.3.), zatímco na dva poslední večery módního týdne otevře stylový magazín Blue Paper veřejnosti vlastní PAPER DISCO ve známém Groove Baru (čtvrtek 22.3. a pátek 23.3.).

 

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím naleznete zde

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Iva 17:37 17.03.2018
Mám moc ráda všechny akce týkající se módy. Pokud chcete nějaké inspirace na outfity, mrkněte na tento článek: https://www.zeny.cz/krasa-a-moda/co-budeme-nosit-n... Já jsem koukala na tuhle halenku: https://www.campdavidshop.cz/bila-halenka-sto-1712... Co na ni říkáte?