Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Retinol a další formy vitaminu A jsou platnou složkou omlazující kosmetiky. S používáním anti-age přípravků pak odborníci na pleť doporučují začít nejpozději okolo čtyřiceti let, ale raději už dříve. Ostatně pleť začíná pomalu stárnout už od pětad...

O pár let mladší tvář? S kosmetikou bohatou na vitamin A ano!

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 11.01.2018, 17:17 | 11.01.2018, 17:17 | doma.cz

Retinol a další formy vitaminu A jsou platnou složkou omlazující kosmetiky. S používáním anti-age přípravků pak odborníci na pleť doporučují začít nejpozději okolo čtyřiceti let, ale raději už dříve. Ostatně pleť začíná pomalu stárnout už od pětadvacátého roku věku, tak není nač čekat...

Jakmile cítíte, že na vaší pleti začalo přibývat vrásek, bez ostychu se můžete pustit do používání anti-age přípravků obohacených právě o deriváty vitaminu A. Pro začátek se však vyplatí volit kosmetiku s nižší koncentrací forem vitaminu A a jakmile si pleť na tuto složku zvykne, postupně zařazovat do péče o pleť krémy či séra, která budou na tuto omlazující složku ještě bohatší.

 

Zpočátku je také vhodnější kosmetiku s vitaminem A aplikovat na pleť třeba jen třikrát týdně a přípravek kombinovat s hydratačním krémem, který pleť zklidní a zamezí jejímu olupování. Po nanesení přípravků s retinolem a jinými formami vitaminu A vás totiž pleť může začít trochu štípat.

 

„Pocit jemného podráždění je ihned po aplikaci běžný, ovšem neměl by trvat déle než deset až patnáct minut. Jemné olupování kůže nemusí být na pohled ani vidět nebo se může projevit jen formou drobounkých šupinek. V každém případě by podráždění nemělo trvat příliš dlouho. Pokud vás po nanesení těchto krémů pálí obličej déle a intenzivněji, opláchněte si pleť vlažnou vodou a tyto kosmetické přípravky na nějakou dobu raději vysaďte. Může to znamenat, že je na vás koncentrace daného produktu příliš silná. Příště proto zkuste raději něco slabšího, anebo si tento přípravek nařeďte svým hydratačním krémem,“ doporučuje Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z Medicom Clinic.

 

 

Obvykle ale snáší pleť kosmetiku s vitaminem A, retinolem či retinoidem dobře a skvělé účinky této složky bývají na pleti poměrně rychle znát. „Retinol totiž působí na rohovinu kůže, kde uvolňuje odumřelé buňky. Pravidelným a dlouhodobým používáním kosmetiky s některou z forem tohoto vitaminu proto získá vaše pleť podstatně jemnější texturu, zjemní se dříve hluboké vrásky, stejně jako se částečně omezí viditelnost pigmentací nebo jizviček po akné," tvrdí korektivní dermatoložka Petra Trojanová ze značky Skinso.

 

Vyhýbat se přípravkům s vitaminem A je proto lepší jedině v tom případě, že je vaše pleť postižená růžovkou, trpí na ekzémy nebo je až extrémně citlivá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žvýkáte často? Pozor na vrásky
Vše o stárnutí pleti aneb Jak správně na vrásky?
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda

 

Náš tip na den:

 

Kosmetika - 4
(Foto: Archiv firem)


* Krém s fytosfingosinem a irisem, Ryor (50 ml, 117 Kč). Vy-soce účinný krém obsahuje dvě hlavní aktivní látky - přírodní látku fytosfingosin a extrakt z irisu, dále vitamin A, E a ex-trakt z mořských řas.


* Denní krém pro zralou pleť s retinolem a vysokým ochran-ným faktorem Matrix Support SPF 30 (50 g, 1490 Kč). Přispí-vá k synergické obnově struktury kůže a ke snížení výskytu nerovnoměrné pigmentace, pleť se stává pevnější, hladší a zá-řivější.


Náš tip na noc:

 

Kosmetika - 3
(Foto: Archiv firem)


Intenzivní noční péče s retinolem La Prairie (40 ml, 13.000 Kč, prodává Sephora). Noční péče, která v sobě kombinuje retinol, komplex obnovujících peptidů, urychlovače okysličování a mocný buněčný komplex. Tyto složky pomáhají obnovit kožní buňky. Noční péče zjemňuje strukturu pleti, redukuje vrásky, jemné linky a pigmentační skvrny, minimalizuje vzhled pórů a pomáhá udržet pevnost - to vše, zatímco spíte.

 

Noční krém s retinolem proti vráskám Medik8 Retinol 1 TR (50 ml, 970 Kč). Obsahuje 0,1 % retinolu, což je velmi efektivní koncentrace s prokázanými výsledky při redukci vrásek a rýh, sjednocení tónu a textury pleti.

 

Náš tip na hloubkovou péči v podobě masky či séra:

 

Kosmetika - 2
(Foto: Archiv firem)


Vyživující a zpevňující maska na obličej, krk a dekolt Lirene Reti-nol D-Forte (50 ml, 179 Kč, prodává Notino).

 

* NeoStrata Bionic Face Serum (30 ml, 1390 Kč). Koncentrované, vysoce hydratační denní sérum rozjasňuje pleť a zesiluje omlazu-jící účinky dalších produktů.

 


* Náš tip na oční okolí:

 

Kosmetika - 1
(Foto: Archiv firem)


Komplexní oční péče s retinolem Dermalogica AGE smart (15 ml, 1875 Kč). Pravidelným používáním snížíte výskyt jemných vrásek a hydratujete oční okolí.


Maska na oči s retinolem Shiseido Benefiance WrinkleResist24 (12 ks, 1190 Kč). Účinně zabraňuje tvorbě nových vrásek a významně se podílí na vyhlazení stávajících vrásek. Celkově zjemňuje a zlepšuje pružnost a strukturu pokožky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře