Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nejen obličej stárne. Jaké jsou možnosti omlazení boků, stehen nebo třeba intimních partií?

Omládněte od pasu dolů: Jak mít opět pevnější stehna a co platí na povolený zadek?

Pozadí
zdroj: Thinkstockphotos Pozadí
aktualizováno 08.03.2018, 00:24 | 08.03.2018, 00:24 | doma.cz

Nejen obličej stárne. Jaké jsou možnosti omlazení boků, stehen nebo třeba intimních partií?

Omladit a zkrášlit nemusíme pouze obličej, estetická medicína si poradí i s dalšími problémovými lokalitami. „Také na ně totiž neustále působí gravitace, která tkáně stahuje k zemi. Vedle toho může navíc docházet k hromadění tuku a v důsledku rozpadu kolagenových a elastinových vláken ke snížení pevnosti pleti. Stejně jako v obličeji pak i na celém těle dochází k povolení kůže a kontur těla, o celulitidě nemluvě,“ popisuje MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.


Za vše může estrogen


S tím, jak organismus stárne, dochází ke zvýšenému ukládání tuků. Na vině je ženský pohlavní hormon estrogen, respektive jeho úbytek, k němuž dochází zhruba kolem čtyřicítky a jehož klesající hladina je zodpovědná právě za ukládání tuku v oblasti břicha a pasu. Kvůli zpomalení metabolismu souvisejícímu s rostoucím věkem navíc bývá stále složitější si váhu udržet nebo zhubnout.


Pas a boky


… liposukce

Liposukce může být věrným přítelem každé ženy i muže. Vedle břicha a boků totiž může pomoci dodat skvělý vzhled nohám, zadečku, kolenům či lýtkám. Redukovat může nevzhledný podbradek a vytvarovat i zadní stranu paží či záda. U mužů pak bývají ošetřovány především oblasti beder, hrudníku, břicha a boků.


„Při liposukci odsává operatér z podkoží zbytnělý nežádoucí tuk tenoučkou kanylou, která jen minimálně narušuje povrch kůže, a díky tomu nezanechává na zákrok téměř žádné vzpomínky v podobě jizev,“ nastiňuje zákrok plastický chirurg Josef Kulhánek z Lékařského domu Praha 7.

 


… abdominoplastika
Podle MUDr. Kulhánka nicméně liposukce není vždy pro oblast břicha nejvhodnějším řešením. V situaci, kdy bříško nehyzdí jen tuková tkáň, ale i povolená kůže, je vhodnější plastická operace břicha – abdominoplastika, která odstraní jak tuk, tak nežádoucí kožní řasu, a vymodeluje díky tomu břicho a pas.


Lékař může dle stavu bříška přistoupit ke kompletní plastice přední stěny břišní, kdy modifikuje celou oblast břicha od podbřišku až k žebrům a hrudní kosti, kde kůži vypne a odstraní její přebytek. V případě rozestupu přímých břišních svalů je v rámci tohoto zákroku může zpevnit jejich sešitím.


„Abdominoplastika je navíc jediná metoda, která vám umožní se skutečně definitivně zbavit strií! Tyto pajizévky vznikají v podkoží v důsledku hormonální nerovnováhy a rychlého nárůstu váhy. Při abdominoplastice odstraníme množství povolené kůže a s ní i strie,“ dodává k tomu MUDr. Kulhánek.


… Vanquish
Vanquish je jednou z metod lipolýzy a působí na principu selektivního vysokofrekvenčního záření a termálního efektu, které u tukových buněk vyvolá apoptózu, programovanou buněčnou smrt. Takové buňky pak odchází lymfatickými cestami pryč z organismu a dojde k zeštíhlení ošetřované oblasti.


„Vanquish je ideální metodou pro ženy i muže, kteří pravidelně cvičí, snaží se zdravě stravovat, ale stále se jim nedaří dosáhnout žádoucích výsledků a zbavit se tuku v problémových partiích,“ připomíná MUDr. Votrubová. Vanquish nijak neupravuje váhu, je metodou, jak upravit objem ošetřované oblasti a dodat tělu kontury, výrobce přístrojů tvrdí, že lze touto metodou v pase zeštíhlet až o 10 %.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Konec povoleným roztřeseným špekům: Pořiďte si sexy boky!
Vyhlaďte kůži: Když visí věkem, po porodu i po zhubnutí
Trénujte vaginální svaly

 

Zadeček a nohy


… kryolipolýza

„Nepleťte si liposukci, kdy dochází při invazivním zákroku k odsátí tuku, s lipolýzou, neinvazivním zákrokem, který má za následek úbytek tukové tkáně prostřednictvím rozštěpení tukových buněk. V případě kryolipolýzy přivede tukové buňky do stavu programované buněčné smrti chlad. Takto ovlivněná tuková tkáň se odloučí od okolních tkání a lymfatickými cestami odchází z organismu,“ nastiňuje odlišnost dvou metod MUDr. Votrubová.

 

Dokonalý zadek
(Foto: Archiv firem)


… liposukce
V případě liposukce nohou je na plastickém chirurgovi, aby posoudil, nakolik má zákrok šanci být úspěšný. V případě neúspěchu totiž může namísto zeštíhlení a omlazení partií naopak zviditelnit celulitidu a ještě zhoršit vzhled tělesných linií. Aby liposukce dobře dopadla, je třeba mít v ošetřovaných partiích dostatečně pružnou kůži, která po odsátí tukové tkáně řádně přilne zpět ke tkáni a zpevní se.


„Důležité je také zdůraznit, že liposukce není metodou hubnutí, ale je pouze způsobem, jak vytvarovat postavu,“ upozorňuje MUDr. Kulhánek na hlavní mýtus týkající se této metody a dodává, že liposukce sama o sobě nikdy nevyřeší povislou kůži kdekoliv na těle.


…Rázová vlna
Díky ní nezhubnete, ale můžete viditelně zabojovat s celulitidou. Akustická vlna spojuje existující kolagenová vlákna a dále stimuluje vlastní novotvorbu kolagenu v organismu. Původně tento přístup vznikl pro rehabilitaci a jako prostředek boje proti bolestem pohybového aparátu. Až po letech lékařské praxe se zjistilo, jak blahodárný může mít rázová vlna účinek na pleť, potažmo celulitidu.

 

… lymfatické zábaly
Lymfatické zábaly podporují účinek procedur stimulujících hubnutí, jako jsou kryolipolýza či rázová vlna. Dochází při nich totiž k buněčné smrti, kdy je třeba buňky vyloučit lymfatickým systémem. Právě jeho stimulace navyšuje účinky těchto procedur. Zábaly fungují na principu komprese. Ještě před ošetřením může odborník pro nejlepší možný výsledek stimulací klíčových bodů lymfatických uzlin aktivovat lymfu a usnadnit její proudění.

 


Intimní partie


… liposukce Venušina pahorku

Venušin pahorek čili oblast mons pubis je v podkoží vystlaný tukem. Tak jako u ostatních partií, také zde dochází s přibývajícím věkem k nárůstu objemu tukové tkáně. Po odsátí tuku získá Venušin pahorek opětovné kontury a mladistvější vzezření. V případě nežádoucího úbytku objemu v lokalitě lze naopak injekční aplikací vlastního tuku Venušin pahorek, případně velké stydké pysky vyplnit. Výsledkem je zaoblený a mladistvý vzhled.


… labioplastika
„Při labioplastice chirurgicky zmenšujeme malé stydké pysky. Upravit můžeme jak jejich velikost, tak stupeň zduření,“ tvrdí plastický chirurg Kulhánek s tím, že operace se většinou provádí v celkové anestezii. Nejdůležitější podle něj je, aby měly jizvy vzniklé z operačních řezů správné umístění a při pohybu nezpůsobovaly po zhojení žádné nepohodlí či dokonce bolest.


… vaginoplastika
Vaginoplastika je náročnější operací, která již vyžaduje celkovou anestezii. „Typickou pacientkou je žena středního věku, u níž kvůli přechozím porodům nebo i prostým rostoucím věkem došlo k povolení pochvy,“ vysvětluje chirurg. Zúžit lze operativně nejen poševní vchod, ale i celou pochvu, což může mít za následek zvýšení kvality sexuálního života a zpevnění vaginy.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře