Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Když budete příště stát před přeplněnou skříní, z níž si OPRAVDU nemáte co obléct (protože si připadáte ve všem narvaná), v mysli vylovte naše triky a hned máte jednu konfekční velikost opticky pryč!

Přes 20 módních triků, jak vypadat o pět kilo lehčí!

aktualizováno 19.10.2011, 13:22 | 19.10.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Když budete příště stát před přeplněnou skříní, z níž si OPRAVDU nemáte co obléct (protože si připadáte ve všem narvaná), v mysli vylovte naše triky a hned máte jednu konfekční velikost opticky pryč!

Nenabádáme vás, abyste se vyhýbali zdravé stravě a pravidelnému cvičení a spolehli se jen na kamuflování tukových polštářků, to určitě ne! Ale znát triky profesionálních stylistů se často vyplácí.

 

Nauka o zeštíhlujících módních tricích

 

Zeštíhlující módní triky - 2
Dva extrémy: Gwen Stefani si oblečení o dvě čísla nejspíš půjčila od manžela. Na druhé straně je to lepší, než "muffin" efekt, který vznikne spojením malých džínů a velkých faldíků. (Foto: myzeny.sk)


Kapitola 1: Základní znalosti

1. Kupujte si vždy svou konfekční velikost! Nošení větších čísel ve snaze zakrýt nedostatky je kontraproduktivní - výsledkem je opticky širší postava. Ani pokus nasoukat se do o dvě čísla menších kalhot většinou nevychází - tzv.. "Muffin" vzhledem neokouzlíte nikoho.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Módní pravidla pro letošní podzim

 

2. Zlaté pravidlo: Nikdy nekombinujte volný vršek s volným spodkem - budete vypadat mohutnější, než ve skutečnosti jste. Pokud chcete zakrýt faldíky na bříšku, zvolte volný top - avšak kalhoty nebo sukni vyberte užší. A naopak, pokud si obléknete sukni ve tvaru A (kamufluje větší zadek a silnější stehna), vršek zvolte na tělo.

 

3. Přitáhněte pozornost na svou "vydařenou" část těla. Máte krásně tvarované nohy? Jděte do mini, větší bříško si nikdo nevšimne. Nebo pěkný dekolt? Tak na něj upozorněte! ALE - pokud odhalíte nohy, vršek by měl zůstat zakryt a pokud si obléknete top s výstřihem, minisukně k němu není ideální řešení. Všeho s mírou platí i při oblečení!

 

Zeštíhlující módní triky - 3
(Foto: myzeny.sk)

 

4. Tón v tónu - slaďte boty, kalhoty i tričko do jedné barvy, jednolitost zeštíhluje. Aby oblečení nebylo nudné, přidejte barevný akcent v podobě delšího svetříku na zapínání ve veselých barvách. Nebo zkuste jednobarevný kalhotový, či sukňový kostým.

 

5. Vysoké boty jsou nejznámějším přikázáním pro ženy, které si chtějí ubrat pár kilogramů. Přesto (právě proto) vždy stoprocentně fungovaly i fungovat budou.


ČTĚTE TAKÉ:

Nejkrásnější hollywoodské boty: poznáte, komu patří?

5 stylů, jak nosit ofinu!

 

6. Určitě i vás někdo alespoň jednou v životě praštil do zad a řekl tu strašnou větu: Narovnej se! Naše mámy, babičky, tety a jiné starší a zkušenější osoby věděly, co říkají. Pokud narovnáte záda a zastrčíte bříško, porostete a zeštíhlíte zároveň.


Kapitola 2: maskuje spodní část těla


1. Černé neprůhledné punčošky a černé lodičky = dlouhatánské nohy.

 

Zeštíhlující módní triky - 4
(Foto: myzeny.sk)

 

2. Kalhoty v délce capri nejsou šťastným výběrem - zkracují nohy. Klasický dlouhý a rovný střih vám udělá mnohem lepší službu.

 

3. Noste dolů rozšířené nohavice, korigují rozdíl mezi plnějšími boky a úzkou dolní částí nohou. POZOR! Vždy s botami na podpatku.

 

4. Ať je váš věk jakýkoliv, puky na nohavicích přenechejte o generaci starším dámám. Opticky zvětšují objem vašich nohou.

 

Zeštíhlující módní triky - 5
(Foto: myzeny.sk)

 

5. Ideální linie sukně - měla by končit v nejužším místě vašich nohou, tedy těsně nad koleny.

 

6. Boty v béžových a tělových odstínech prodlouží nohy o několik centimetrů. Totéž platí i o prstech - štíhlejší a delší budou vypadat, když si nalakujete nehty odstínem tělové barvy.


Kapitola 3: maskuje vrchní část těla

 

1. Není výstřih jako výstřih - ty ve tvaru V a U vám vykouzlí krásný krk!

 

2. Svetříky, které sahají přes boky, opticky prodlouží linii. Vyhýbejte se příliš obtažené, ale i příliš volné variantě!

 

Zeštíhlující módní triky - 6
(Foto: myzeny.sk)

 

3. Pokud se trápíte s větším bříškem, zkuste džíny s vysokým pasem! Existuje dokonce speciální řada, která staví na tom, že tuto problematickou partii zázračně skryje!

 

4. Tunika je kompromisem mezi šaty a tričkem. Měla by být volná, ale pokud na vás vypadá jako pytel, stáhněte ji páskem. Kalhoty, džíny nebo legíny pod ní by měly být těsné a nenápadné – klasické hladké v tmavých barvách, vám vždy prokážou dobrou službu.

 

5. Pásek je nezbytnou výbavou všech žen, které mají nevýrazný pás. Rozdělí vaši postavu na dvě části, a tím ji krásně vytvaruje.

 

Zeštíhlující módní triky - 7
(Foto: myzeny.sk)

 

6. Ženy na celém světě (ty známé nevyjímaje) si k pěkné postavě dopomáhají tvarovacím spodním prádlem, které dělá zázraky na počkání.


Kapitola 4: I doplňky umí ubrat centimetry

 

1. Pokud máte kulatý obličej, náušnice volte dlouhé a visací, rozhodně ne kruhovitého tvaru.

 

Zeštíhlující módní triky - 8
(Foto: myzeny.sk)

 

2. Kulatý obličej opticky zeštíhlíte i pomocí tvářenky, kterou naneste pod lícní kosti.

 

3. Kudrnaté a objemné vlasy jsou krásné, ale ne pro plné křivky. Hubenější budete vypadat s rovnými vlasy, které pro maximální efekt můžete ještě vyčesat do koňského ohonu.

 

4. Masivní náhrdelníky vypadají skvěle na modelkách, běžným ženám přidávají kila navíc. Vyhněte se i "obojkům" kolem krku. Příliš krátké náhrdelníhy krk opticky zrkracují a rozšiřují. Jako svědčené šperky se ukázaly jednoduché a splývavé řetízky, korále a přívěsky.

 

Zeštíhlující módní triky - 1
(Foto: myzeny.sk)

 

5. I kabelka vás může na pohled zeštíhlit! Víte, proč Victoria Beckham miluje velké Birkin kabelky? Neboť zná tento trik! Čím menší kabelka, tím mohutnější její nositelka působí, radí myzeny.sk.
 

 
28 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře