Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Horké letní dny jsou tu, a tak je nejvyšší čas si připomenout pár důležitých informací, jak v tomto období správně pečovat o pokožku.

Ta pravá letní péče o pokožku? Víme, jak ji chrání sami lékaři

Opalování
zdroj: Thinkstockphotos Opalování
aktualizováno 09.07.2017, 00:59 | 09.07.2017, 00:59 | doma.cz

Horké letní dny jsou tu, a tak je nejvyšší čas si připomenout pár důležitých informací, jak v tomto období správně pečovat o pokožku.

Mezi neoddiskutovatelné benefity sluníčka můžeme řadit zdravé opálení a teplo. Mezi pozitivní účinky slunečních paprsků patří i zlepšení nálady. Slunce v podstatě působí jako přírodní antidepresivum. Mezi další pozitivní vlivy slunečního záření patří syntéza vitamínu D, který hraje v našem těle důležitou roli při vstřebávání vápníku a jeho vazby do kostí. Pro zajímavost, z potravy získáváme 1/3 vitamínu D a 2/3 získáme působením slunečního záření.


Slunce s sebou ale také přináší mnohá negativa. „Náš organismus může potrápit spálená kůže, alergie a rovněž fotostárnutí kůže, které se nejvíce projevuje na místech nejčastěji vystavených slunci. Jde o obličej, krk, dekolt, hřbet rukou a předloktí, což jsou partie, které si ženy nejvíce pěstí a hýčkají. Mezi opravdu negativní vlivy slunce patří kožní nádory. V létě je proto nezbytné chránit pokožku před škodlivým účinkem UV záření a je třeba jí věnovat ještě další zvýšenou péči,“ doporučuje PharmDr. Veronika Orendášová z BENU Lékárny v Jičíně.


Dopřejte pleti vláhu


Stejně tak, jako pociťujeme v horkém letním počasí větší žízeň, po vodě doslova prahne i naše pokožka. Je proto velmi důležité ji hydratovat. „Z vlastní zkušenosti mohu na léto doporučit hydratační masku, která pleť krásně hydratuje a po její aplikaci vypadá pleť mladě, svěže a zdravě,“ doporučuje lékárnice a dodává: "Mým dalším oblíbeným přípravkem na léto je krémový gel na tělo, ideálně s obsahem mentolu, nádherně chladí.“ Gely v létě oceníte díky jejich nemastné konzistenci a rychlému vstřebávání.


Příjemný tip, který si na léto pořiďte, je termální voda ve spreji. Malé balení najde uplatnění v kabelce při každodenních pochůzkách i celodenním výletě. Termální voda je skvělá nejen pro osvěžení pleti, ale navíc zklidňuje podráždění a začervenání a fixuje make-up.

 

Ochrana pokožky
(Foto: oficiální zdroj)


Nepodceňte ochranu před sluncem


Také opalovacím krémem rozhodně nešetřete „Používat byste měli přípravky s širokospektrální ochranou, které blokují dopad UVA i UVB paprsků,“ poukazuje na nejdůležitější vlastnost opalovacích krémů dermatolog MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7.


„UVB paprsky mají za následek spálení kůže, kdy člověk zčervená, nebo se dokonce sloupe. UVA paprsky prostupují hlouběji do kůže a jsou příčinou jejího předčasného stárnutí, vrásek a mohou způsobovat i rakovinu kůže,“ vysvětluje rozdíl odbornice na krásu Martina Šmidrová z Lékařského domu Praha 7.

 

Anketa
Používáte v létě opalovací krém?
 


Ač běžné spálení od slunce zvyšuje riziko rozvoje melanomu (pokud se spálíte dvakrát do roka, riziko vzroste trojnásobě), UVA záření způsobuje větší poškození v buňkách na úrovni DNA. Jakmile se poškození DNA nahromadí, může mít za následek nekontrolovatelný růst buněk a rozvoj onkologického onemocnění.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 největších mýtů o opalování! Stačí se namazat jednou denně?
Řešíte problém, jak si sami namazat při opalování záda? Praktické rady, jak na to!
Jak správně vybrat opalovací přípravek?


Myslete nejen na pokožku


Nejen vaše kůže si zaslouží UV ochranu. Na vlasy se prodávají speciální ochranné spreje, které vlas chrání před slunečními paprsky a vysycháním, ale navíc hydratují a vyživují. Navíc vlasům dodají lesk a klidně i luxusní vůni. Zkuste třeba kokosový olej nebo přípravky s výtažky exotického ovoce, létu sluší třeba mango.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře