Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pleť si říká o změnu. Vyměňte gely a mýdla za něco jemnějšího!

V zimě se odličujte jinak!

Odličování
zdroj: Thinkstockphotos Odličování
aktualizováno 30.01.2018, 00:25 | 30.01.2018, 00:25 | doma.cz/ina

Pleť si říká o změnu. Vyměňte gely a mýdla za něco jemnějšího!

Odlíčíte si večer pleť, smyjete z ní všechny nečistoty a cítíte, že je suchá a napnutá? Pak své obvyklé odličovadlo schovejte na dno kosmetické taštičky. Je velká pravděpodobnost, že vaší pleti v zimě nevyhovuje. To, co jí v létě prospívá, ji teď vysušuje. Dělá ji citlivější a zranitelnější.

 

Dermatologové doporučují v chladných měsících sáhnout po odličovacím mléku. Gely, pěny, mýdla a vody odložit na jaro a léto. Při odličování mlékem nepotřebujete omývat obličej vodou. Pro smytí posledních zbytků stačí postříkat obličej termální vodou a setřít vatovým tamponkem. Pleť bude dokonale čistá bez stop vysušení a pnutí. Navíc většina odličovacích mlék má v sobě hydratační složky. Jako bonus navíc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaké vlasy jsou více sexy? Rovné vs. divoké vlny

Vyškubaný oblouk už nefrčí! Manuál na sexy obočí

Trendy punčošky a legíny! Nová sezona bude hodně divoká

 

Nezapomeňte vyčistit pokožku na krku a dekoltu – odličovacím mlékem nebo speciálním mycím gelem. Pokožka krku potřebuje stejnou péči, jako pokožka na obličeji. Obvykle totiž bývá prvním místem, kde se objeví známky stárnutí.

 

 

 

Na čištění pleti by mělo navazovat použití tonika, které odstraňuje zbytky čisticího přípravku a pomáhá kůži zpevnit a zjemnit póry. Při aplikaci tonika se soustřeďte především na T- zónu a linii vlasů a naopak se vyhněte citlivému okolí očí a rtů. Po použití tonika můžete použít bez obav hydratační krém, který ovšem v chladných měsících vyměňte za mastnější variantu.

 

V zimě šetřete i s peelingem, který sice stimuluje krevní oběh, pleť zjemňuje, ale musí se používat s rozvahou - úplně stačí jednou za týden.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře