Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zvažujete, že podstoupíte některou z procedur slibujících omlazení pleti? Seznamte se s nejúčinnějšími metodami a výsledky, kterých s nimi lze dosáhnout.

Vše, co skutečně potřebujete vědět o omlazení obličeje

Plastika
zdroj: Thinkstockphotos Plastika
aktualizováno 20.01.2018, 00:10 | 20.01.2018, 00:10 | doma.cz

Zvažujete, že podstoupíte některou z procedur slibujících omlazení pleti? Seznamte se s nejúčinnějšími metodami a výsledky, kterých s nimi lze dosáhnout.

„Záleží na tom, jak dramatický výsledek od procedury očekáváte,“ vysvětluje na úvod plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA z Lékařského domu Praha 7. „Existují méně invazivní procedury z oblasti estetické dermatologie, u nichž je kratší doba rekonvalescence a úměrně tomu jsou patrné výsledky. Anebo můžete zvolit invazivní metody, kdy jsou již výsledky skutečně výrazné, ale odpovídá tomu i dlouhodobější rekonvalescence,“ dodává.

 

Proč stárneme? Za vše může kolagen…


Kolagen je důležitá strukturální bílkovina přítomná v celém organismu, nejvíce však v kloubech, vazech, šlachách a kůži. Je to právě kolagen jako jeden z hlavních faktorů, díky němuž je pleť vypnutá a pevná. S přibývajícím věkem jej ale v kůži a celém organismu ubývá.


 

Co nejvíc letí?

Číslem jedna u mužů i žen je korekce očních víček, úprava očního okolí a browlift neboli zvedání obočí. „Moderní je operace obličeje, tzv. minilifting. Během tohoto zákroku se odstraní nadbytky kůže v dolní polovině tváře a oblasti čelistního úhlu, čímž dojde k vypnutí kůže a současně se posunou a zpevní podkožní struktury. Běžným standardem se stává vypnutí obličeje neviditelnými nitěmi, tzv. Silhouette lift,“ vysvětluje MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze.


Pohodová a oblíbená plazmaterapie


Plazmaterapie využívá pro omlazení pleti krevní plazmu, která se tenkými jehlami aplikuje do kůže, kde stimuluje buněčnou regeneraci a obnovu a napomáhá novotvorbě kolagenu.
„Krevní plazmu získáváme z krve pacienta. Tu odebereme a následně ji upravíme v odstředivce a obohatíme o aktivátor. Výsledkem je směs složená převážně z bílkovin a krevních destiček,“ popisuje odbornice na krásu Martina Šmidrová.
 

„Plazmaterapie je vhodnou metodou omlazení pro ty, jejichž pleť zatím nevykazuje výrazné známky stárnutí. Jsou-li již na pleti viditelné hlubší vrásky a patrné povolené kontury, je třeba přistoupit k razantnějším metodám, například k omlazení laserem nebo sublativní radiofrekvenci,“ dodává k tomu Martina Šmidrová.

 

Plastická operace
(Foto: oficiální zdroj)


Laserové omlazení předejde stárnutí pleti


„Laserová rejuvenace je vhodná zejména v případě, kdy chce pacient předejít dalšímu stárnutí pleti, případně tento nevyhnutelný proces zpomalit,“ vysvětluje dermatolog MUDr. Kravciv z Lékařského domu Praha 7.


Sestává ze tří kroků, kterými je diamantová dermabraze, jež odstraní odumřelé buňky z povrchu kůže. Posléze přichází na řadu vlastní omlazení laserem, jehož záření prostupuje do hlubších vrstev kůže, kde stimuluje přestavbu kožních vláken a produkci kolagenu. Jeho obsah v pleti naroste o 50 až 70 %. Ošetření uzavírá aplikace pleťové masky s trophogenem či kyselinou hyaluronovou.


Sublativní radiofrekvence proti vráskám


Sublativní radiofrekvence je vhodná i pro pleť s viditelnými známkami stárnutí. Tato tzv. tepelná cesta omlazení využívá radiofrekvenční proud, který je do kůže veden maticí elektrod. „V hlubších vrstvách kůže dochází k zánětu, který se hojí drobným srůstem a vznikem mikrojizviček a nastartovává omlazení pleti,“ nastiňuje MUDr. Kravciv, co se děje při ošetření.


Na povrchu kůže není přitom při ošetření a po něm vidět nic než začervenání a podráždění. To po několika dnech vymizí a pacient se může těšit ze zpevněné pleti s viditelně redukovanými vráskami a dalšími projevy jejího stárnutí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda
Čeká vás operace? Vezměte si s sebou léčivé krystaly
Rekonstrukce panenské blány je velkým hitem! Kolik to stojí?


Lifting s využitím mezonití


Způsobů, jak provádět lifting, tedy vypnutí pleti v obličeji a dalších oblastech, je vícero, například s pomocí mezonití. „Ty zavádíme pomocí duté jehly, po jejímž odstranění zůstanou v tkáni, přičemž nad kůží vyčnívají jejich konce. Manipulací a tahem nitěmi dochází k vypnutí tkáně,“ vysvětluje plastický chirurg Kulhánek podstatu zákroku.


Nitě mají na povrchu protisměrné háčky, jež se zanořují do podkoží, čímž umožňují jeho vyzdvižení. Po nějaké době se vlákno rozpouští a utváří se nové vazivo, jež nadále zpevňuje tkáň a prodlužuje výsledný efekt ošetření. „Právě proto nenastupuje efekt okamžitě po zákroku, ale postupně v řádu několika měsíců,“ tvrdí MUDr. Kulhánek.

 

Plastická chirurgie


Tradiční Face Lift pro maximální vypnutí pleti


Při klasickém Face Liftu odstraňuje plastický chirurg nadbytečnou kůži ze spánkové oblasti tváří a krku. Indikací je povadnutí pleti, které se projevuje zvýrazněnou nosolabiální rýhou, povolením kontur tváře nebo vznikem kožního laloku pod bradou, tedy lidově řečeno dvojité brady.


Na rozdíl od ostatních jmenovaných metod se již tradiční Face Lift provádí v celkové narkóze. Operatér při něm vede řez kopírující vlasovou linii v oblasti spánků, za uchem až k šíji. Vyměřenou oblast kůže uvolní od podkoží a odstraní. Sešitím operačních ran dochází k vypnutí a zpevnění povolené pleti.


Ke kompletnímu zhojení operačním ran dochází asi dva týdny po zákroku a po tuto dobu je třeba je chránit obvazem a po tyto dva týdny je také nutný absolutní klid pacienta. Fyzické zátěži je však vhodné vyvarovat se zhruba po dobu jednoho měsíce po Face Liftu.


Nejen proti vráskám


Vedle vrásek lze Face liftem řešit pokles obočí, povolené kontury tváří nebo povadlou kůži na krku a v dekoltu. Face Lift se často kombinuje s Neck Liftem, tedy liftingem krku, a výsledkem zákroku je kompletní obnova kontur obličeje.
 

„Mladistvý vzhled vás pak bude těšit minimálně pět až deset let. V případě, že nedochází ke komplikacím, je po uplynutí této doby zákrok zopakovat,“ upozorňuje MUDr. Kulhánek.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Zuzka 01:12 20.01.2018
Už jsem podstoupila nějaké plastiky, ale bylo to vše jen dočasné. Na 2-3 roky nádhera a pak kůže stejně pracovala. Proto jsem si oblíbila doplňovat pleti tropokolagen. Přišla jsem na něj díky tomuhle zajímavému článku: http://www.tropokolagen.cz/historie-kolagenu/rekla... se nelze vyhnout, oddálit ale vzhled pokožky lze i bez zásahu. Škoda že jsem to nevěděla dříve :(