Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mrkněte na naše rady, jak zjistit, že je ten správný čas na sestěhování se.

4 věci, které si MUSÍTE DOBŘE ROZMYSLET, než začnete žít s partnerem v jedné domácnosti

Stěhování
zdroj: isifa.com Stěhování
aktualizováno 17.05.2017, 00:19 | 17.05.2017, 00:19 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Mrkněte na naše rady, jak zjistit, že je ten správný čas na sestěhování se.

Ve vztazích existují určité milníky - od rozhodování se o tom, že je to ten pravý, přiznání partnera na sociální síti, pořízení si společného pejska či vstup do manželského svazku. Jeden z největších milníků je nastěhování se do společné domácnosti. Kdysi si hnízdečko lásky zařídili partneři až po svatbě, dnes je to již standardem i před svatbou. Jde také o jakýsi test, zda to dva spolu zvládnou.

  

Podle expertky na randění Madeleine Mason neexistuje předepsána správná délka vztahu, po níž by si měli partneři vytvořit společný domov. Nastěhování se do jedné domácnosti však vyžaduje správné načasování. Pokud nejste ve skutečnosti připraveni, je těžké vrátit se do modu jsme ve vztahu, ale nežijeme spolu. Podle nedávné studie Rent.com se až 37 procent párů rozhodne nastěhovat do společné domácnosti po půl roce až roce chození. Dalších 39 procent tak učiní až po dvou letech.

 

Nabízí čtyři klíčové kroky, jak dospět k tomuto zásadnímu životnímu kroku a jak ho správně prodiskutovat:

 

1. Musíte mít jasno v povaze vašeho vztahu. Měli byste být vědomi, že je to vážné a už byste měli znát jeho rodinu a přátele a on tu vaši.

 

 

2. Měli byste se promluvit o budoucnosti - čeho chcete dosáhnout, jaký život chcete, zda chcete svatbu a děti nebo ne.

 

3. Měli byste probrat i finance - znát finanční situaci svého partnera, abyste měli představu, jak to bude vypadat v budoucnosti.

 

4. Oba byste měli mít jasno v tom, že chcete sdílet společnou domácnost bez vyvíjení nátlaku či přesvědčování partnera.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V manželství a zároveň odděleně? Poznejte fenomén mingle vztahu
Bydlet s tchyní je pro silné nervy
Tipy, jak ušetřit místo v malém bytě

 

Jak rychle zvládnete tyto kroky, záleží jen na vás. Každému páru to trvá jinak. "Teoreticky to můžete udělat za týden a nastěhovat se k sobě. Některým to trvá měsíce i roky. Nemusíte spěchat. Na poznávání toho druhého není nic špatného," říká Madeleine.

 

To, zda má vztah dlouhou životnost, by se však podle ní mělo ukázat po prvních třech až šesti měsících vztahu.

 

Inspirujte se skutečnými příběhy

 

Šestadvacetiletý Ben byl se svou partnerkou tři roky a až pak se rozhodli nastěhovat se do společné domácnosti. Dříve se o tom dlouho povídali. "Bydleli jsme v Londýně blízko u sebe a viděli jsme se každý druhý den. Potom však musela odcestovat domů mimo Londýna a najednou byla mezi námi velká vzdálenost. To byla ta spoušť. Oba jsme byli připraveni a nepochybovali jsme o tom, že budeme šťastně koexistovat," řekl pro magazín Independent.

 

Pětadvacetiletá Lucy měla podobnou zkušenost. O tom, že s partnerem začnou spolu žít, se povídali téměř rok. "Čekalo ho přestěhování se do jiného města, opouštěl své přátele a rodinu, měnil pracovní místo, takže to byla velká věc," řekla. S partnerem byli i na delší dovolené, což je také velmi dobrý způsob, jak otestovat vztah.

 

A jak jste to měli vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře