Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pokud máte vyčítky, protože často masturbujete nebo se obden oddáváte sexu, můžete se uklidnit. Podle expertů mají totiž vyvrcholení blahodárný vliv na naše zdraví. Takže čím víc orgasmů, tím lépe.

Deset způsobů, jak ORGASMUS prospívá vašemu ZDRAVÍ

Orgasmus
zdroj: Profimedia Orgasmus
aktualizováno 08.10.2015, 08:45 | 08.10.2015, 08:45 | TN.cz / pez

Pokud máte vyčítky, protože často masturbujete nebo se obden oddáváte sexu, můžete se uklidnit. Podle expertů mají totiž vyvrcholení blahodárný vliv na naše zdraví. Takže čím víc orgasmů, tím lépe.

Nemluvě o tom, že každé vyvrcholení je příjemné samo o sobě, protože do těla uvolňuje oxytocin, známý také jako hormon lásky a endorfin, známější jako hormon štěstí. Orgasmy proto fungují jako přírodní antidepresivum a zlepšují proudění krve v těle.


1. Orgasmus denně vás ochrání před nemocemi


Britské ministerstvo zdravotnictví před nějakou dobou rozeslalo na vysoké školy letáky se skoro stejným názvem, v nichž se píše, že pravidelný pohlavní styk nebo alespoň masturbace pomáhají vyhnout se nemocem a dalším zdravotním problémům.


2. Jediné, co "rozsvítí" ženský mozek víc než orgasmus, je epileptický záchvat nebo mrtvice


Tento fakt dokázali loni výzkumníci, kteří díky magnetické rezonanci a dalším moderním technologiím poprvé v dějinách natočili, co s ženským mozkem děje během orgasmu. Záznam ukázal, že při orgasmu se v mozku "rozsvítí" 80 center, která zaznamenávají příjemné požitky.


3. Orgasmus má sílu jako zakázané drogy


Americký neurolog David Linden sledoval, co se s mozkem děje při orgasmu na mužích, ženách, ať už jde o lidi heterosexuální, gaye nebo bisexuály. A zjistil, že orgasmus má na mozek stejný efekt jako lajna kokainu.


4. Opijte se "drogou lásky"


Máte po sexu najednou pocit, že svého partnera milujete víc než předtím? I to je chemie. Do mozku se po orgasmu totiž vypustí oxytocin, který zvyšuje náladu a prohlubuje city. Oxytocin se do těla uvolňuje například i během porodu nebo při kojení.

 

Orgasmus - 3
(Foto: profimedia.cz)

 

5. Porazte blbou náladu


Pořádný orgasmus funguje lépe než všechna antidepresiva, která můžete koupit v lékárně. Koneckonců se při vyvrcholení do těla šíří serotonin, který jinak uměle dodávají právě antidepresiva. Další uvolněnou látkou je prolactin, který má celkově zklidňující efekt. Sex je tak dobrým lékem na nervozitu a trému.


6. Naordinujte si lepší spánek.


Ženy si rády stěžují, že muži hned po sexu usnou, jako když je do vody hodí. Výzkumy ovšem ukázaly, že i "rychlovka" vyvolává ospalost a pomáhá usnout lépe než řada léků na předpis. A týká se to i žen!


7. Posilte imunitní systém


Zapomeňte na echinaceu a vitamín C - stačí pravidelné orgasmy a chřipka s rýmou se vám obloukem vyhnou. Jeden až dva orgasmy týdně totiž pomáhají zlepšit účinnost látek, které pomáhají udržet bacily od našeho těla.

 

Orgasmus - 4
(Foto: profimedia.cz)


8. Rozzářete svoji pokožku


Ženy často utrácejí hotové jmění za různé pleťové masky, denní a noční krémy. Výzkumy přitom ukázaly, že 75 procent žen se po orgasmu doslova rozzáří. I Lady Gaga se chlubila, že za zlepšení své pleti vděčí orgasmům. Prý jich byla spousta.


9. Zažeňte bolesti hlavy


Až vám příště partner(ka) řekne, že dneska nic nebude, protože bolest hlavy je k nesnesení, reagujte slovy, že sex na bolest hlavy pomůže! A i když vás to možná překvapí, máte pravdu! Orgasmus totiž mimo jiné zvyšuje odolnost proti bolesti.


10. Udělejte něco pro své srdce


Pokud se bojíte infarktu, nejlépe uděláte, když si naordinujete jako léčbu sex nebo masturbaci. Podle izraelské studie totiž existuje přímá souvislost mezi počtem orgasmů a náchylností k srdečním chorobám. Takže čím víc radovánek, tím zdravější "pumpa".

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře