Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

První rande bývá velkým partnerským milníkem. Dobrou zprávou je, že může skončit pouze dvěma variantami. Buď skvěle, nebo jako jeden velký průšvih.

Dilema jménem PRVNÍ RANDE! Kolik by měl za nás utratit? + názor mužů

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 29.08.2017, 16:47 | 29.08.2017, 16:47 | doma.cz

První rande bývá velkým partnerským milníkem. Dobrou zprávou je, že může skončit pouze dvěma variantami. Buď skvěle, nebo jako jeden velký průšvih.

My ženy, o něm dokážeme hodiny mluvit a nevynecháme snad žádnou podrobnost o jeho průběhu.  Obzvláště si všímáme toho, kolik za nás muž utratil.

 

První rande je na muži

 

Ať jsme jakkoli emancipované a umíme si za sebe zaplatit samy, při prvním rande spousta žen automaticky očekává, že ho platí muž. Je na místě mu za to poděkovat, nebrat to bez mrknutí oka jako samozřejmost. Některé ženy mají snahu nabídnout, že přispějí, nebo za svou část zaplatí, ale pravý gentleman to odmítne. 


Tak kolik?


Pokud bychom se měli zaměřit na to, jaká je adekvátní částka za rande, pak zřejmě nenalezneme jednu konkrétní sumu. Vždy totiž záleží na okolnostech. Ono sice je hezké pozvat ženu do nóbl restaurace, ale když si sám muž nakonec vybere nejlevnější polévku, pak zkazí celkový dojem i vám. Z toho plyne jediné ponaučení. Pánové, nemá cenu ze sebe dělat někoho, kým nejste. Žena to stejně dříve nebo později prokoukne, a vy byste si ušili z ostudy kabát. Navíc mnoho žen si nepotrpí na luxusní restaurace, ve kterých sice dostanou sedmichodové menu, ale domů se vrátí s prázdným žaludkem, protože se z těch mini porcí nenajedly.

 


Na druhou stranu si myslíme, že krásnou a romantickou večeři si lze užít i v cenově přijatelnějších restauracích. Bohužel mnoho mužů opravdu kouká na to, aby je celý tiátr s názvem první rande vyšel co nejlevněji. A jak to poznáte? Tak za prvé si objedná to nejlevnější jídlo, které v jídelníčku naleznete. Dále bude zvedat obočí ve chvíli, kdy mu oznámíte, že si dáte i předkrm. Značně se orosí v momentě, kdy dostanete chuť na dezert s kávou a možná ho odvezou, když objednáte ještě jednu láhev toho výborného francouzského vína. Suma sumárum, s tímto mužem si raději nic nezačínejte, protože za rok, na vaše výročí, by vás pohostil možná tak hamburgerem z fast foodu.

 

Anketa
Kolik peněz by měl muž utratit za první rande?
18 hlasů
Maximálně 1000,-
0 hlasů
1000 - 1500,-
1 hlas
1500 - 2000,-
Hlasovalo 56 lidí
 


Ideální první rande tedy vypadá tak, že si oba užijte plnohodnotnou večeři bez zbytečných poznámek. Dosyta se najíte i napijete a nebudete mít při placení pocit, že vašemu partnerovi brzy vypadnou oči z důlků. Nemusí na vás dělat dojem drahými restauracemi, ale zároveň vás nepozve do rychlého občerstvení nebo do zaplivané čtvrté cenové. Navíc, pokud vás i na podruhé pozve do restaurace, pak máte vyhráno. Zřejmě totiž chodíte s mužem, který nepatří mezi držgrešle, a rád si s vámi užijte poklidnou večeři.

 


Zeptali jsme se mužů, kolik jsou ochotni zaplatit za první rande.


Petr, 44 let:
Myslím si, že by ženy neměly koukat na to, kolik za ně na první večeři utratíme. I kdybych ji vzal do největšího pajzlu, měla by být ráda, že jsme spolu. Vždyť nezáleží na tom, kde jsi, ale s kým jsi. A na tohle by ženy neměly zapomínat.


Luboš, 37 let: 
Klidně bych za svou přítelkyni utratil výplatu, ale musel bych vědět, že se mnou není jenom pro peníze. Vadí mi ženy, které si myslí, že je neustále budeme vodit po drahých restauracích a budeme skákat podle toho, jak si písknou.

 


Jirka, 46 let:
Určitě si myslím, že je fajn, když se chlap na prvním rande předvede a vyvede svou partnerku do nějaké hezčí restaurace. Na druhou stranu si myslím, že by nebylo od věci, kdyby jednou za čas platila i žena. 


Pavel, 27 let:
Zkoumání toho, kolik jsem za první rande utratil, mi opravdu vadí. Holky do restaurací vůbec nezvu, raději spolu jdeme třeba na procházku nebo na koncert.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PĚT KONVERZAČNÍCH TABU na prvním rande
První rande? Jak se připravit, aby to nebyl TRAPAS!
Jak muže prokouknout už na prvním rande?


Antonín, 51 let:
Chlap by měl ukázat, že na to má! Klidně by mi nevadilo, vzít ženu do dražšího podniku, ale musel bych vědět, že si mého gesta váží.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře