Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jste workoholik? Příčinou může být nedostatek sexu! Myslíte, že sex nemůže ovlivnit vaše pracovní nasazení? Tak to jste na omylu!

Málo SEXU? Víme proč! Máte raději práci než milování!

sex_muz
sex_muz
aktualizováno 01.07.2013, 01:24 | 01.07.2013, 00:00 | doma.cz/man

Jste workoholik? Příčinou může být nedostatek sexu! Myslíte, že sex nemůže ovlivnit vaše pracovní nasazení? Tak to jste na omylu!

Náš sexuální život má totiž na to, kolik času v práci trávíme velký vliv. To, že workoholici nemají pohádkový sexuální život není žádným tajemstvím. Co je však příčinou a co následkem?

 

Nedostatek sexu, nebo nespokojenost se sexuálním životem dost často vede k workoholismu. Zjistil to tým vědců z německého Göttingenu. Průzkumu se zúčastnilo 32 000 mužů a žen. 35 procent z těch, které jejich sexuální život neuspokojoval, se snažili kompenzovat nedostatek milostného uspokojení větším pracovním nasazením.

 

 

SEX? Raději něco užitečného!
Raději než aby lidé patřící do této skupiny (stejným dílem muži i ženy) věnovali čas něčemu tak neefektivnímu jako je sex, tráví čas v práci a nakládají si na svá bedra další a další úkoly.

 

U lidí, kteří neměli žádného partnera, se objevila tato tendence ještě výrazněji. Z nezadaných jedinců si prací vynahrazovalo nedostatek sexu celých 45 procent. Tito lidé na sebe brali dobrovolně větší zodpovědnost a plnili náročnější úkoly.

 

Může být práce dostatečnou náhradou nedostatku sexu či nespokojenosti s ním? Není to jen takový útěk před realitou nebo nechuť podstupovat těžkosti spojené s partnerským životem? Může nám práce v některých případech dát větší uspokojení než láska?


Pestrost sexuality
"Lidská sexualita je velmi pestrá. Jsme již dávno za dobou, kdy sexualita představuje a má funkci pouze funkci plodit potomky. Většina z nás si sexu užívá - rekreuje a pro většinu z nás je důležitou součástí vztahu," vysvětluje na webu sexualne.cz Mgr. Kateřina Hollá .

 

Podle ní bychom ale neměli zaměňovat sexualitu s partnerským vztahem. Budeme asi jinak posuzovat workoholika, který "utíká" od partnerských - mnohdy sexuálních - problémů do práce a jinak pracovníka, který nedostatek sexu, který může být například způsoben nemocí druhého partnera - kompenzuje prací.

 

 

Sexualita ukazuje na míru spokojenosti
Sexualita jistě náš pracovní život ovlivňuje, neboť je jedním z ukazatelů spokojenosti. Nicméně to neznamená, že lidé s nedostatkem sexu či nespokojení jsou v práci nepozorní či naopak do práce utíkají. Nedostatek sexu tedy může být prací nahrazen, nicméně přehnaná práce také může vést k větší únavě a nedostatku jak sil tak času na sex.

 

ČTĚTE TAKÉ:
10 NEJ SEXY fantazií, po kterých prahnou muži v posteli

EROTICKÉ HRÁTKY? Hra na slunce není jediná, známe další!

Umělec natočil ženy při ORGASMU! Je to umění nebo pornografie?

 

Co bylo dříve, vejce či slepice? Nicméně sexualita v sobě nese neskutečné množství energie a pokud je tato energie využita jinak - v práci - je možné, že budoucí zaměstnavatelé tohoto potenciálu budou chtít využít. Zdá se mi však, že spokojený člověk - i po sexuální stránce - možná nebude podávat výkonu tolik, ale o to kvalitnější.

 

Práce pro mnoho lidí opravdu může znamenat daleko více než láska a jsou jí ochotni podřídit vše. To zda jsou spokojení bude velmi záviset na jejich individuálních vlastnostech, kulturním a společenským uspořádáním, ve kterém žijí a též na době - možná svoji situaci budou hodnotit jinak na začátku kariéry a na konci. Ale i člověk, který celý svůj život zasvětil druhým lidem, se může na konci života octnout sám.

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře