Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nejdůležitejší je flexibilia a ochota experimentovat. Je nutné najít typ sexuální aktivity, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Klíčem k nejlepšímu sexu je pozitivní přístup

aktualizováno 04.05.2010, 15:39 | 05.05.2010, 00:00 | doma.cz/kat

Nejdůležitejší je flexibilia a ochota experimentovat. Je nutné najít typ sexuální aktivity, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Jednomu v sexu vyhovuje to, jinému ono. Neexistuje jedna univerzální aktivita, která je vhodná pro všechny. Je mnoho způsobů, jak se adaptovat na změny v partnerském vztahu, na stárnutí a jak se vrátit ke kvalitnímu prožívání intimních a sexuálních chvil se svým partnerem.Skvělý sex si zasloužíme!


Klíčem k sexuální touze je pozitivní očekávání a pocit, že vy a váš vztah si dobrý sex zasloužíte. Pro muže je obvyklou příčinou snížené sexuální touhy pocit frustrace a studu ze sexuální dysfunkce, zejména problémy s erekcí, uvádí server sexualne.cz.

 

Občas může být sexuální touha snížena v důsledku onemocnění, hormonálních výkyvů či nežádoucích účinků léků, zklamání ze vztahu či z partnera, užívání alkoholu a drog, negativně působí také deprese a úzkost, stres ve vztahu či odcizení, nedostatek času a energie, mnoho starostí a zaujetí dětmi, ostatními členy rodiny či kariérou.

 

K určení toho vašeho problému vám může pomoci sexuolog či psychoterapeut. Často je příčinou i obyčejná nuda. Proto se snažte o změnu a ve svém snažení rozhodně nepolevujte a nehledejte vzrušení jinde.

 

 

Buďte sexu otevření


Vyhýbání se sexu pouze posiluje začarovaný kruh. Testosteron, hormon ovlivňující sexuální chování, funguje na základě zpětné vazby. Sexuální aktivita posiluje uvolňování testosteronu, zatímco stres a vyhýbání se sexu testosteron snižuje, uvádí server ulekare.cz.


K znovuvytvoření sexuální touhy u muže je zapotřebí posílit kruh pozitivního očekávání, příjemný sexuální zážitek a pravidelnou sexuální aktivitu. Pokud na sexuální aktivitu nahlížíte jako na test či pouze dokonalý sexuální výkon z dělá ženu nebo muže, vaše sexuální touha může být podkopávána.

 

Sexuální touha znamená spojení s vaší partnerem a sdílení sexuálního potěšení. Říkejte si, že dnes se to určitě vydaří, protože jsem proto udělal/a maximum. Také není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Pokud máte problémy s dosahováním orgasmu, nemyslete celou dobu jen na to, že nepřichází. Užívejte si vzájemnou blízkost.

 

Možné příčiny nechuti k sexu jsou:


Problematické přijetí těla (stárnutí, tloustnutí) vlastního/partnerova.
LÉČBA: změna životosprávy, zdravý životní styl, psychoterapie, poradenství.

 

Erektilní dysfunkce partnera, fyzická nemoc
LÉČBA: lékyúprava životního stylu, psychoterapie.


Partnerské neshody – partner se v průběhu let změnil, právě prožívá krizi středního věku/menopauzu, už ho nemiluji, mám jiného.
LÉČBA: psychoterapie, poradenství.


Pracovní stres

LÉČBA: time management, relaxace


Starosti
– s dětmi, finanční, s nemocemi.
LÉČBA: psychoterapie, poradenství.

 

 
25 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře