Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Myslíte si, že právě vaše láska je jedinečný cit, který nemá obdoby? Asi jste na omylu, všechno je jen chemie.

Láska neexistuje, jde jen o hru hormonů

aktualizováno 28.03.2011, 09:51 | 28.03.2011, 00:00 | 24-7 Promotions s.r.o. / doma.cz/kat

Myslíte si, že právě vaše láska je jedinečný cit, který nemá obdoby? Asi jste na omylu, všechno je jen chemie.

Italský magazín Psychologie a zdraví publikoval odvážný názor americké antropoložky Helen Fischerové, která přišla s tvrzením, že láska neexistuje. Jde prý jen o chemickou reakci, kterou ovlivňuje typ hormonu, který právě převládá.

 

Podle toho ji lze rozdělit do čtyř kategorií. Profesorka Fischerová tvrdí, že "láska“ vznikne až v momentu, kdy se aktivují následující hormony ve vašem mozku: dopamin, serotonin, estrogen a testosteron.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Příjemný anální sex: jde to vůbec?

G bod – tři věci, které o něm musíte vědět!

 


Dopamin je zodpovědný za emocionální a mentální reakce, serotonin přináší pocit štěstí a dobré nálady, estrogen vyvolává u ž en pocit něžnosti a testosteron zase pocit vášně a libido u mužů.

 


Kategorie, do kterých odbornice druhy lásky zařadila, jsou následující:

 

1. Člověk, u kterého se aktivuje hlavně dopamin: tento druh lásky je velmi vášnivý. Ale zároveň v sobě obsahuje riziko, že půjde o cit jen velmi krátkodobý. Láska, za kterou může dopamin je velmi intenzivní a spalující.

 

2. Milenci, za jejich lásku může serotonin: jejich láska je velmi trvanlivá a klidná. Má vysoké perspektivy do budoucna. Je ideální pro uzavření manželství.

 

3. Estrogen je zodpovědný za lásku, která je velmi křehká, jemná, něžná bezbranná. Citový život lidí pod jeho vlivem je velmi bohatý na emoce. Neužijí si příliš klidu, příliš často se nechají vyvést z míry.

 

4. Milenci, které ovládá testosteron jsou velmi neklidní. Ale i sobečtí a despotičtí. Jdou si za svým cílem: dosažení sexuálního uspokojení a/nebo založení rodiny. Touží po tom, aby se vztah vyvíjel podle jejich přání.
 

Příjemný anální sex: jde to vůbec? »

Ačkoli ho ženy často odmítají, mohou si ho užívat stejně jako muži. ... více»

sex koučka

Sex kouč: Jak učím masturbaci? »

Myšlenka o tom, že bude existovat kurz, kde se ženy budou moci naučit umění sebepotěšení, přišla už před několika lety společně se začátkem mé praxe sex kouče. ... více»

Sexuální fantazie žen: odvážnější, než byste čekali »

Co si ženy představují při masturbaci? Na co myslí při sexu s partnerem? ... více»

1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Marek 18:29 03.07.2016
Monika - "Stále sa máme radi"............ Mať niekoho rád je láska ? ...Sama si si odpovedala...UŽ TO NIE JE LÁSKA.
Kata 21:29 02.10.2015
Souhlasím. Láska neexistuje. Je to jen program přírody, která nás programuje a my se podle těchto programů chováme. Příroda prostě chce, abychom se množili. Nic jiného ji nezajímá. A že si my myslíme, že prožíváme lásku a plno jiných emocí, to není podstatné. Důležitý je výsledek a to je potomek. Takže příroda vyhrává. Láska neexistuje. Neexistuje rozhodnutí. Musíme milovat toho, koho nám příroda určí. A to se týká partnerské lásky i mateřské.
Tigi 17:55 18.03.2015
Souhlasím s článkem. Láska prostě neexistuje.
Milan 09:28 12.04.2011
Možná, kdyby jste se zamysleli nad tím, co jste právě napsali, dojde vám, že právě tyto hormony způsobují lásku, nebo zamilovanost ;-)
Je to, jako kdyby jste napsali, že neexistuje sex, jen vniknutí penisu do pochvy. Pěkná blbost, myslím :-)
Monika 11:13 28.03.2011
Nevím, jestli mám hodně dopaminu, či serotoninu, ale jsme s manželem už 20 let spolu, stále se máme rádi a nejde jen o zvyk. Společné názory, koníčky, humor i stálá sexuální přitažlivost nás provází celým životem. Podle mých přátel je takovéto "manželské přátelství" asi dost výjimečné, ale věřte - láska existuje.