Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

To, že jsou ženy z Venuše a muži z Marsu, je známá formulka a rozdíl mezi ženským a mužským mozkem je věčně diskutované téma. Zajímavý projev si připravil americký pastor Mark Guanor, který rozdíly popisuje velmi zábavnou formou. Na jeho teorii al...

MUŽSKÝ vs. ŽENSKÝ MOZEK. Opravdu se liší! Konečně víme v čem

Pár
zdroj: Thinkstockphotos Pár
aktualizováno 15.09.2017, 00:43 | 15.09.2017, 00:43 | doma.cz / sim

To, že jsou ženy z Venuše a muži z Marsu, je známá formulka a rozdíl mezi ženským a mužským mozkem je věčně diskutované téma. Zajímavý projev si připravil americký pastor Mark Guanor, který rozdíly popisuje velmi zábavnou formou. Na jeho teorii ale rozhodně něco bude!

Velice vtipný americký pastor vystoupil se svou teorií například na letošním festivalu Colours of Ostrava. Je vyhlášený pro své epické přednášky. Nejenom, že u jeho projevu lidé brečí smíchy, on má ale pravdu! Mnohdy je až krutá, ale zaručeně se v tom najde každý z nás. Svět by byl možná jednodušší, kdyby Markovy myšlenky znaly všichni - jak muži, tak ženy.

 

Vytáhli jsme pro vás jádro věci, celé video si můžete pustit níže pod článkem.

 

MYŠLENÍ MUŽE A ŽENY

 

Podle Markových slov je MOZEK MUŽE tvořen malými krabičkami, jakýmisi šuplíčky. A ty krabičky jsou na všechno možné – na auto, na děti, na práci a tak dále. Ty krabičky se ale navzájem nedotýkají. A to je důvod toho, že když muž o něčem mluví, mluví opravdu jen o té dané věci. Otevře si totiž příslušnou krabici a z ní čerpá.

 

ŽENSKÝ MOZEK se od toho mužského naprosto liší. Ten rozhodně není tvořen krabicemi, ale velkou koulí propletených drátů. Je to obrovská spleť, kdy je všechno propojeno se vším. A aby toho nebylo málo, všechno je to poháněno emocemi! To je taky důvod, proč si ženy prostě VŠECHNO pamatují. Pokud totiž s určitou činností spojíte i emoci, automaticky se vám vryje do mozku a pamatujete si ji navždy. “Mužům se toto stává také, ale ne tak často. Upřímně, je nám to fuk,“ jsou Markova slova.

 

 

Proto ženy dokážou v hovoru přeskakovat od práce k dětem, plánovat víkendový výlet a vyčíst muži, že stále neopravil poličku v koupelně, o co ho žádají již týden. Drátky jsou propojené a přeskakovat z jedné myšlenky na druhou není pro ženu nic složitého. Ne tak pro muže. Mluví se o práci, otevře tedy v mozku pomyslnný šuplík se štítkem práce. Jenže to už žena přepíná na téma děti. Zavře tedy jeden šuplík a jde hledat druhý. Jenže to už žena dávno přeskočila k jinému tématu...

 

KRABICE NIČEHO

 

V mužském mozku je ale jedna krabice, o které ženy nevědí. A co je v té krabici? Nic! Je to nejoblíbenější krabice a při každé příležitosti do ní muži prchají. Díky tomu dokáže muž nečinně sedět  nebo ležet a nic nedělat celé hodiny. Sedět u televize a nedělat prostě NIC. Sedět na rybách a opět: nedělat nic.

 

Pennsylvánská univerzita jednou dělala studii a zjistila, že muži mají schopnost naprosto o ničem nepřemýšlet a přesto stále dýchat. Jejich mysl se dokáže naprosto zastavit. To ale nedokážou ženy! A navíc to podle Marka ani nedokážou pochopit. “Nic nenaštve ženu tolik, jako pohled na muže, který nedělá nic!“

 

Objev, že muži mají takzvanou Krabici ničeho je tedy závratný. Mark vzpomíná na ženu, která se zamyšleně zeptala, zda by tedy do Krabice ničeho mohla společně s mužem. “Ne!!! Ta je čistě jenom naše! Navíc žena by do ní vešla a začala: Nechtělo by to tu nějaké obrázky? Možná pár kytek… Ne! Absolutně toto ne, my v té krabici nechceme nic!“ zněla radikální odpověď.

 

ZVLÁDÁNÍ STRESU

 

MUŽ – Uteče do Krabice ničeho a to poslední, co chce, je o tom mluvit. “Žena v ten moment přijde a zeptá se: Na co myslíš? – Na nic. – Na něco přeci musíš myslet.“ A v tu chvíli muž začne šílet, do té doby byl v pohodě.

 

ŽENA – Žena pokud si o problému nepromluví, tak její mozek doslova vybouchne. V tu chvíli muži nejraději prchají. “Já se pak těch mužů ptám: Proč utíkáš? A odpověď zní: Nemám jí prostě co říct. Já odvětím: Ty jsi přece muž! Ty nemáš nic říkat, ona ani nechce, abys jí něco říkal.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

Radost i starost: Vtipné ilustrace přesně ukazují soužití muže a ženy

 

Spousta mužů má pocit, že jakmile začne žena mluvit o svém stresu, musí to napravit. Muž vypráví o svých problémech jen jinému muži v naději, že ten mu pomůže to napravit. Se ženou to prostě řešit neumí. “Žena prostě chce, aby muž sklapl a poslouchal."

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře