Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Hymenoplastika je plastiká operace, která obnovuje hymen neboli tzv. panenskou blánu. Některé ženy si chtějí znovu užít ono poprvé. Některé k tomu nutí náboženské důvody. Operace je hitem v arabských zemích.

Rekonstrukce panenské blány je velkým hitem! Kolik to stojí?

Operace - ilustrační foto
zdroj: Fotografie: Isifa.com Operace - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.2015, 00:57 | 04.01.2015, 00:57 | TN.cz

Hymenoplastika je plastiká operace, která obnovuje hymen neboli tzv. panenskou blánu. Některé ženy si chtějí znovu užít ono "poprvé". Některé k tomu nutí náboženské důvody. Operace je hitem v arabských zemích.

Panenská blána z části překrývá poševní vchod u dívek a mladých žen, které ještě neměly pohlavní styk, při prvním sexuálním styku dochází k jejímu nevratnému poškození.
 

Důvody pro její obnovení bývají například úraz, znásilnění, vztah s novým partnerem, nebo náboženské důvody. Operace je obrovským hitem v muslimských zemí. Od roku 2005 do roku 2009 tam narostly tyto operace o 20 %.
 

Movití Arabové si žádají panny a právo první noci. Že jim je to dopřáno pomocí šikovných rukou chirurga, už tolik neřeší. 
 

Současná plastická gynekologie provádí tuto operaci v celkové anestézii. Zákrok trvá asi 40 minut. U mladých žen dochází k spojení zbytků hymenu. U starší žen (které již třeba rodily) je zákrok složitější (posun tkání, uprava poševního vchodu).
 

Operace - ilustrační foto
(Foto: Fotografie: Isifa.com)

 

Pokud se po operaci pacientka na čas dobrovolně vzdá sexuálního života a další styk má po delší době, může při "první" souloži zažívat fyzické i psychické stavy jako skutečná panna.
 

Zákrok je oblíbený také v České republice. Ceny se pohybují kolem 20 tisíc korun (záleží na typologii pacientky). Zákrok u nás nehradí žádná pojišťovna.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Irena 10:53 18.04.2017
Není nad to, mít svoji vlastní, o kterou v mládí nepřišel.
Fiflena Jebavá 13:12 30.09.2015
Nechávám si to to dělat v Praze U Apolináře, zmáknou to bezvadně, navíc jsem naposled dostala množstevní slevu, byla jsem tam už počtvrté.
David 19:58 09.01.2015
Zajímavé takže můžu chytnout sifla aic a nevím co všechnno i od pany chudáci šulini
Johana 12:02 04.01.2015
Je mi 92 let,myslíte,že bych mohla mého dědka ještě překvapit?Ktere zařízeni tyto operace provádí?Tak to by měl můj dědek radost!!