Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Život ženy do značné míry ovlivňuje menstruační cyklus. Musí ale nutně ovlivnit i váš sexuální život? Musíte se během menstruace sexu skutečně vzdát?

Sex při menstruaci. Vzrušující, nebo odporné?

aktualizováno 19.06.2011, 14:38 | 19.06.2011, 14:37 | doma.cz/kat/Jana Potužníková

Život ženy do značné míry ovlivňuje menstruační cyklus. Musí ale nutně ovlivnit i váš sexuální život? Musíte se během menstruace sexu skutečně vzdát?

Fakt je, že menstruace není bůhví jaký zážitek. Všechno vás bolí, honí vás chutě, hormony z vás často dělají nepříčetnou mrchu nebo plačící křehulku. Odmítáte nosit těsné džíny i podpatky, ve kterých by vám všechno tak otravně otékalo, potřebujete se cítit hlavně pohodlně!

 

Že byste se cítila přitažlivá? Spíš ne, než ano. A jak tohle všechno nemožné jde dohromady se sexem? Paradoxně docela jednoduše. Tělo je totiž rozcitlivělé, a kromě toho, že bolavé, tak také o moc vnímavější. Jen si všimněte, jak při menstruaci daleko více vnímáte dotyky, pohlazení, polibky… a jak snadno přichází vzrušení! Jenže nad tím obvykle mávnete rukou s tím, že při menstruaci se to jaksi z „estetických a hygienických důvodů“ nehodí… No a jak byste to asi vysvětlovala tomu svému, že ano? Ještě by vás mohl považovat za divnou!

 


Mužský pohled na věc


"Pravda je, že mně sex při menstruaci nevadí,“ říká ovšem na rovinu osmadvacetiletý Marek a pokračuje: „Přítelkyně se přede mnou zpočátku styděla, nechtěla mi dovolit dotýkat se jí. Ale krok za krokem jsme k sexu při menstruaci došli. A vím, že dneska si ho užívá možná víc než jindy, protože všechno je pro ni intenzivnější. Dokonce mi přiznala, že zažívá i silnější orgasmy!“ A stejně jako Marek vnímá sex při menstruaci drtivá většina mužů. Neodpuzuje je – ale láká jako něco nového. Netrápí je vaše „nečistost“, ale vábí představa, že zažijí něco vzrušujícího. I když asi ne na bělostných prostěradlech, nicméně pod sprchou? Klidně!

 

 


Hygiena především


Samozřejmě je třeba při takových hrátkách během menstruace dbát na zvýšenou hygienu. I proto se často odehrávají v již zmíněné sprše. A to pak jdou už přece všechny rozpaky stranou – jen si to představte: proudy horké vody, koupelna ponořená do svitu desítek vonných svíček, jen vy a on a vaše touha…

 

Nikdo nic nevidí, tak k čertu s nějakou menstruací, přece vás nebude omezovat! Ovšem za předpokladu, že vás při ní pohlavní styk extrémně nebolí nebo vám není opravdu „proti srsti“. Protože stejně jako u každého jiného sexuálního prožitku jde především o to, aby vám bylo fajn a přinášelo vám to příjemné pocity. A pokud je vám to opravdu nemilé, tak raději dva tři dny počkejte. Do sexu se při menstruaci nehrňte ani tehdy, když víte, že trpíváte záněty nebo výtoky. To pak opravdu není nic pro vás. Zdraví je přednější než jakýkoliv experiment!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dopřejte mu orgasmus: k ruce si vezměte pomůcku!

SEX: Prolomte DEVĚT TABU pro větší ROZKOŠ

 


Pomalu, prosím!


Jestliže se přece jen odhodláte, snažte se především uvolnit. Požádejte partnera o toleranci, maximální něhu, ohleduplnost, vstřícnost. Vysvětlete mu, že možná ztratíte obvyklou jistotu a na některé podněty zareagujete spíše přecitlivěle. A požádejte ho, jestli byste ho nemohla vést. Tím vám odpadnou "přešlapy“ v podobě příliš intenzivních dotyků nebo rychlého, hlubokého a bolestivého vniknutí. Mimochodem, jedním z kladů sexu při menstruaci je zaručené zvlhčení pochvy, takže vám odpadnou potíže s pomalým zvlhčováním pochvy. „První sex při menstruaci jsem zažila teprve před rokem,“ přiznává se třicetiletá Magda.

 

"Ale nikdy na něj nezapomenu. Samozřejmě jsem řešila, jak to bude s hygienou, jestli to pro mého partnera není nechutné. Dlouho jsem si nebyla jistá, že opravdu ví, do čeho jde, ale uklidnil mě a pak mi dopřál tak něžné milování! I když se mě takřka nedotýkal, vnímala jsem ho. A zažila jsem konečně první koitální orgasmus! S tím jsem měla vždycky potíže – orgasmus přicházel jen při dráždění klitorisu, nikdy ne během styku. Od té doby je to naštěstí úplně jinak!“ popisuje své zkušenosti se stykem během menstruace Magda.


Bezpečný sex?


Jdete do toho? Začínáte o tom uvažovat? Pak ale myslete ještě na jednu důležitou věc. I při sexu během menstruace můžete otěhotnět. Takže okamžitě zapomeňte na to, že si konečně dopřejete nechráněný styk bez kondomu. Ano, jděte do toho, ale počítejte s tím, že to může mít poměrně nečekané následky. Řada lidí je totiž mylně přesvědčená, že při menstruaci k otěhotnění dojít nemůže. Omyl, může.

 

Ženské tělo je nevyzpytatelné a umí si zařídit věci po svém. A když si – s nadsázkou řečeno – umane, že je čas otěhotnět, využije i spermie, které se do něj dostanou během styku při menstruaci, kdy z těla jinak odchází neoplodněné vajíčko. Tak pozor na to. A jinak si to prostě užijte. Třeba vám to příjemně oživí ložnicový stereotyp nebo otevře nové obzory. Třeba také konečně zažijete pořádný orgasmus. Nikdy nevíte…

 

 
12 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Sluníčko 17:12 19.06.2011
Myslím si,že to je věc každého páru. Taky jsem se milování při menstruaci bránila. Protože s přítelem rádi experimentujeme, tak jsme nakonec milování vyzkoušeli. Bereme to jako občasné zpestření našich hrátek, stejně jako anální sex. Když si dva naprosto důvěřují a oba jsou pro, nevidím důvod proč to nezkusit.
Sluníčko 17:12 19.06.2011
Myslím si,že to je věc každého páru. Taky jsem se milování při menstruaci bránila. Protože s přítelem rádi experimentujeme, tak jsme nakonec milování vyzkoušeli. Bereme to jako občasné zpestření našich hrátek, stejně jako anální sex. Když si dva naprosto důvěřují a oba jsou pro, nevidím důvod proč to nezkusit.
bubuka 00:02 10.06.2011
No já nevím,partner mě sice přesvědčuje že by mu to nevadilo,ale já si radši pár dní počkám,pak si to můžu dokonale vychutnat
miska 14:47 09.06.2011
radeji si pockam ten tyden pak je vetsi chut a je to mnohem hezci
Verča 09:40 09.06.2011
Není nic snazšího, než použít kondom, to dá rozum!! Já normálně beru prášky, ale když se s přítelem milujeme během mých dní, automaticky si bere ochranu. Sex během menstruace nám nevadí, vynecháváme pouze během dvou dnů, kdy mám silné krvácení. Jinak je to super. Doporučuju!
NE! 20:12 08.06.2011
Naprosto přesně vím, oč přicházím - o mnohem snazší zavlečení infekce do genitálií. Během menses je tak jako tak vyší riziko vzniku mykóz apod.,protože ve vagíně stoupá pH, natož při současném sexu.
martina 12:44 08.06.2011
nahodou jeto dobre milovat se pri menstruaci neni to zas tak spatne. nevite o co prichazite.....
zrzka 23:47 07.06.2011
když je s tím chlap v pohodě, tak nemám problem (myslím stálýho, chlapovi na jednu noc bych to nedovolila, jelikož to je velmi intimní věc. Podle mě, když to z holky neteče jak z vola a nedělá to ani moc bordel, tak bych nerozlišovala ani dny kdy to mam nebo ne :)

Přišlo by mi divný, že po nějaký době vztahu, by se chlap štítil nebo bych mu přišla "nečistá".. Menstruace je absolutně přirozená věc, taková čast ženství.

Omluvte mou češtinu, asi 5 x jsem mu přepsala slovosled... 10y žiju v zahraničí a právě ten slovosled mi dělá čím dál vetší problémy :/
lucy 22:20 07.06.2011
Nevím,co se někomu na tom nezdá. Je pravda,že při menstruaci je vzrušení a orgasmus větší než normálně. Mám také několik let přítele a jak někteří říkají...uklízení a špína......tak to tak vůbec není...když si ta ženská nasedne a po orgasmu zase sleze a jde hned do vany stejně tak přítel,tak nikde nic neni!!je čisto!!
NE! 21:56 07.06.2011
Já bych teda nemohla a kdyby chtěl chlap, poženu ho sviňským krokem.
1 2 3