Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Snažíte se otěhotnět? Pro některé páry je to hračka a hned na první pokus, aniž by v to doufali se jim podaří zplodit potomka. Někdo to ale nemá takhle jednoduché, ať už pro nízký počet spermií nebo jiného důvodu. Poradíme vám, jaké sexuální pozic...

Snažíte se o miminko? Nejlepší sexuální pozice, aby to vyšlo!

Těhotná žena
zdroj: Thinkstockphotos Těhotná žena
aktualizováno 22.08.2013, 00:00 | 22.08.2013, 00:00 | doma.cz/roh

Snažíte se otěhotnět? Pro některé páry je to hračka a hned na první pokus, aniž by v to doufali se jim podaří zplodit potomka. Někdo to ale nemá takhle jednoduché, ať už pro nízký počet spermií nebo jiného důvodu. Poradíme vám, jaké sexuální pozice jsou nejlepší v případě, že chcete počít.

V některých případech holt potřebuje příroda trochu popostrčit a vy a váš partner při tom můžete pomoci. Co se týče nejlepší pozice, abyste otěhotněla, základním pravidlem je dostat mužovo sperma pokud možno co nejblíže vašemu děložnímu čípku.

 

Má to co do činění s životností vajíčka a spermie. Jakmile je totiž vajíčko uvolněno z vaječníku, během procesu ovulace, začíná svou cestu vejcovodem až do dělohy. Uvolněné vajíčko přežívá pouze čtyřiadvacet hodin, zatímco spermie může v těle ženy přežít tři až pět dní! Proto musí být spermie co nejblíže vajíčku aby se mohli spojit dříve než zemře.

 

Přesto, že někteří lidé tomu nevěří, tak sexuální pozice logicky může zkrátit cestu, kterou musí spermie urazit, aby oplodnila vajíčko. Tohle platí speciálně v u těch dvojic, kterým se otěhotnět nedaří. První rada k nejlepší sex pozici na oplodnění tedy je taková: snažte se co nejvíce zpřístupnit vagínu a hledejte si pozice ve kterých je na vaší straně také zemská přitažlivost, tedy pozice ve stoje, žena nahoře nebo v sedě, abyste zamezili, pokud možno výtoku semene ven z vagíny.

 

 

Ženské boky by měly být v takové pozici, aby sperma zůstalo pokud možno co nejdéle vevnitř a spermie tak dostaly možnost vydat se směrem k děložnímu čípku.


ČTĚTE TAKÉ:

Ideální polohy pro baculky
Pikantní sedmička: Zkus každý den novou polohu!
TIPY PRO NEZKUŠENÉ: Polohy pro stoprocentní orgasmus

 

Nejvýhodnější pozice jsou tedy:


Misionářská

Tedy pozice muž nahoře, je výhodná právě proto, že umožňuje muži dostat se hodně hluboko a tím se spermie nemusí namáhat s dlouhou cestou. Také sperma v této pozici vtéká dovnitř a ne ven.

 

Zvednuté boky
Zvednutím boků, čehož docílíte když pod ženiny boky položíte polštář, se otevírá cesta k děloze ještě více.


Na pejska
V pozici, kdy muž do ženy proniká zezadu se sperma dostane taktéž velmi blízko k děložnímu čípku a tím pádem dochází snadněji k oplodnění.

 


Lžička
V pozici, kdy leží žena a muž vedle sebe, opět dochází k hlubokému průniku a tím pádem je stejně tak jak předchozí tři vhodná k snazšímu oplodnění.


Orgasmus

I když tohle není žádná sexuální pozice, je důležité aby k němu došlo. Mnoho odborníků se totiž shoduje v tom, že když žena dosáhne při sexu orgasmu, usnadní to oplodnění. Zdůvodnění je prosté. Během orgasmu totiž dochází ke stahům dělohy, které pomáhají spermiím docestovat na požadované místo rychleji. Z toho vyplývá důležité pravidlo, vždycky si máte sex užívat a neprovozovat ho jen za účelem otěhotnění!
 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

PH 15:35 17.08.2016
Poloha?kdepak.To chce souložit denně a radši vícekrát.