Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Existuje několik mýtů o tom, jak může žena otěhotnět. Některé řadíme mezi úplné nesmysly, naopak jiné jsou až děsivě pravdivé. Například početí bez penetrace! Další znepokojivou informací je, že žena může otěhotnět i přes oblečení.

Šokující zjištění! Můžeme otěhotnět i přes oblečení

Těhotenství
zdroj: Thinkstockphotos Těhotenství
aktualizováno 20.04.2017, 00:52 | 20.04.2017, 00:52 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Existuje několik mýtů o tom, jak může žena otěhotnět. Některé řadíme mezi úplné nesmysly, naopak jiné jsou až děsivě pravdivé. Například početí bez penetrace! Další znepokojivou informací je, že žena může otěhotnět i přes oblečení.

Možnost početí přes oblečení poprvé uveřejnila organizace Family Planning NSW z Austrálie.

 

Jak to tedy doopravdy je?
"Vždy, když se spermie dostane do kontaktu s pochvou, existuje zde riziko otěhotnění. To je možné i v případě, kdy má na sobě dvojice spodní prádlo, protože spermie přes něj mohou prosáknout. Jde o výjimečný případ, ale několikrát se to již stalo," tvrdí zástupci zmíněné organizace.

 

 

V jakých neobvyklých situacích ještě můžeme otěhotnět?
Family Planning také vyvrátili mýtus, že když žena kojí, tak nemůže otěhotnět. Přestože prvních šest měsíců jsou šance na oplodnění nízké, neexistuje žádný důkaz o stoprocentní ochraně před početím. Dokonce může žena otěhotnět i během menstruace.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Jak přizpůsobit svůj jídelníček TĚHOTENSTVÍ?
Zázrak zrození: 9 úžasných změn, které během těhotenství proběhnou v těle ženy
Čím těhotenství devastuje vaši pleť a jak katastrofám předcházet?


Další vyvrácené mýty

Mnoho lidí zase věří tomu, že když muž vytáhne penis z pochvy dříve, než ejakuluje, tak jeho partnerka nemůže otěhotnět. "Když se muž vzruší, také vyloučí "před-ejakulační" tekutinu, a i v té se nachází malé množství spermií. Takže když se dostane do kontaktu s pochvou, může žena otěhotnět i tímto způsobem," tvrdí Family Planning.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Gertruda 15:23 22.04.2017
Nejen otěhotnět přes prádlo,já jsem při setkání s Bohušem Sobotkovým hned rodila!!To bych Vám přála vidět co to bylo za potrata,uplně jak by Bohušovi z oka vypadl.
sekerra 10:16 22.04.2017
Fakt idiiotsky nazor, otehotnet pres pradlo. Ten kdo to pise je asi dobre zfetovanej a jeste ozralej.
Tana 08:53 21.04.2017
a ještě o tom, jak se dá otěhotnět při sednutí na záchodové prkýnko nebo partnerovy trenky by nebylo?