Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Říká se, že co je v domě, není pro mě. Ale ne všichni to nejen na pracovišti respektujeme. Co může taková aférka přinést za následky a jak se po ní zachovat?

Spala jsem s kolegou, co teď?

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 28.12.2017, 00:17 | 28.12.2017, 00:17 | doma.cz

Říká se, že co je v domě, není pro mě. Ale ne všichni to nejen na pracovišti respektujeme. Co může taková aférka přinést za následky a jak se po ní zachovat?

Jste spolu víc než se svými životními partnery. Minimálně osm hodin denně. Jste si fyzicky blízko, musíte spolu neustále komunikovat, sem tam vás pošlou na společnou služební cestu nebo vám zadají společný projekt. Jindy oba uděláte prostě nějaký průšvih, který vás stmelí. Povídáte si spolu, smějete se, sdílíte své pracovní, a pak už i soukromé stesky, sem tam zajdete na vínko, na večeři, abyste si po namáhavém dni vyčistili hlavu… Nebo vás svedou dohromady firemní večírky na konci roku. Prostě spolu skončíte v posteli (popřípadě na kancelářském stole nebo klidně v autě, když nemáte kam jít). A co pak? Jak se tvářit druhý den? Má to pokračovat? Můžete doufat v něco víc?


Velká chyba


Všechno se to může stát, ani nebudete vědět jak. „Před dvěma roky jsem na konci roku, po firemním večírku, potřebovala odvézt domů. A nabídl se kolega Marek. Nikdy jsem na něm nic neviděla, jen jsme spolu chodili na kuřácké pauzy a sem tam si povídali o tom, co naše děti. Jenže ten večer jsem byla připitá a i když on mě vezl samozřejmě střízlivý, vůbec se nebránil, když jsem ho v rozjařené náladě začala líbat. Nevím proč, najednou jsem ztratila všechny zábrany vdané paní a v tom jeho autě se s ním pomilovala,“ vzpomíná pětatřicetiletá Zdeňka na svůj omyl. „Sotva bylo po všem, měla jsem výčitky. Ale to nebylo nejhorší. Nejvíc jsem potřebovala, aby se to nerozneslo v práci a já nepřišla o tvrdě vydřenou pozici vedoucí kanceláře.

 

A právě Marek byl největší drbna u nás. Prosila jsem ho, aby si to nechal pro sebe, ale už druhý den jsem si od kolegů vyslechla šílené narážky. Doneslo i k mému šéfovi, a hádejte co? Přišla jsem o místo vedoucí kanceláře a pak se rozhodla odejít úplně. Tak jsem se styděla, že jsem tam už nedokázala vydržet,“ dokončuje své vyprávění a mimo jiné tak zmiňuje hned dvě největší rizika, která s sebou aférka s kolegou přináší. Jednak můžete snadno přijít o své dobré jméno a stejně tak o dobrou práci. A těžko říct, co z toho je horší!

 

 
Co se stalo, stalo se…


Pokud se vám přihodilo něco podobného nebo byste snad rádi někoho ze svých kolegů svedli, měli byste vědět, že mezi slušnými lidmi se takové události prostě drží v tajnosti. Kvůli vám oběma, protože nikdy nevíte, kdo z dalších kolegů to obrátí proti vám. A stát se terčem pomluv, posměšků, to si jistě každý rád odpustí. Jestliže to bude románek řekněme „plánovaný“, bude se na rozdíl od Zdenčina rodit postupně, domluvte se na tom, že to prostě bude mezi vámi. S ohledem na vás, vaše případné rodiny, kolegy, na pracovní pohodu. Oddělte striktně své nové soukromí od zaměstnání a dodržujte to tak. Berte v potaz to, že v některých firmách podobné vztahy přímo zakazuje interní pracovní řád a pamatujte, že vlastně máte štěstí, že žijete u nás, protože v takovém Japonsku by vám románek opravdu neprošel. Tak se prostě nikdo s nikým v práci spouštět nesmí!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Erotická masáž: hupsněte do vany

Pokročilý orální sex: jazyk místo penisu

 
Podřízení vs. Nadřízení


Na různý průběh svých avantýr se musíte připravit také s ohledem na to, s kým si vlastně začnete. Je to váš podřízený? Pak je tu riziko, že toho bude chtít využít a „svést“ se na vlně vaší přízně k vyššímu platu, lepšímu místu, vybavení k práci, výhodnějším zakázkám a podobně. Jestliže si užíváte s nadřízeným, samozřejmě se můžete pokusit o totéž – něco z toho vytěžit. Rizikem je, že vám to prostě nevyjde, a co víc, proděláte na tom.

 

Můžete se navíc setkat i s přístupem, kdy vám nadřízený milenec začne najednou dávat dvakrát tolik práce a bude na vás mnohokrát přísnější než na ostatní, jen aby všechno utajil. I takoví se najdou. V každém případě, pokud spolu nedokážete jednat i nadále nezaujatě, „dojedete“ na to a skončí v lepším případě jen váš nepovedený vztah.

 


Skutečná láska?


Ačkoliv Zdeňka neměla s románkem s kolegou dobré zkušenosti a většina takových „vztahů“ končívá krachem, najdete určitě i mezi svými známými pár, který se přese všechna negativa, která se vyprávějí o vztazích na pracovišti, našel a z krátkého románku se vyvinul pevný vztah. I to se samozřejmě stává, nejen v pohádkách věci dobře končívají! Ale věřte, že příběhy, kdy šéf kvůli své milence-sekretářce opustil manželku a dvě děti jsou opravdu spíše výjimkou.

 

Myslete stále na to, že užívat si po práci s kolegou zavání větším průserem než příjemným prožitkem. Chraňte si svou práci, svou čest, soukromí a čisté svědomí. To se vám totiž nakonec vyplatí asi úplně nejvíc!

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

magor 08:39 29.12.2017
Gertruda - jsi prostě děvečka, ale když ti to vyhovuje, tak si užívej, než ti některý z tvých milenců na to přijde a rozbije ti hubu :D
Gertruda 16:49 28.12.2017
Já spím se všema kolegama v práci.Každy z nich si mysli,ze jen s nim chrápu!! Ja se mám dobře každý dá nějakou odměnu a oddělení fachčí na 110% Paaraadaa.
icek 14:10 31.12.2011
Pořád a stále platí-co je v domě není pro mě,to je to samé-zatloukat zatloukat zatloukat.